Komunikaty PR

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

2024-08-13  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych skutków długotrwałej ekspozycji na słońce nie da się nie zauważyć. Marka Drewnochron podpowiada, jak chronić drewno przed promieniowaniem UV, aby na długo zachwycało swą urodą. 

Pod wpływem promieniowania słonecznego niepoddane ochronie drewno ulega utlenieniu. Prowadzi to do utraty koloru (surowiec wówczas szarzeje), a także osłabienia jego zewnętrznej struktury. W razie pojawienia się mikropęknięć, w głąb drewna łatwiej przenika woda, co sprzyja rozwojowi grzybów i znacząco przyspiesza proces degradacji materiału. Chcąc temu przeciwdziałać, drewno należy przed promieniowaniem UV chronić.     

Idealnie byłoby chować drewniane elementy przed intensywnym słońcem. Jednak w przypadku ogrodu może to być nie tylko wysoce uciążliwe, ale, gdy mowa o stałych konstrukcjach jak np. domki, elewacje czy ogrodzenia, zwyczajnie niewykonalne. Wówczas najlepszą opcją jest impregnacja drewnianych elementów odpowiednimi preparatami. Impregnat ochronny Drewnochron Eco&Protection, dzięki zastosowaniu specjalnych wosków odpychających wodę, tworzy na powierzchni drewna hydrofobową powłokę, odporną na działanie deszczu śniegu i słońca. W efekcie pomalowane nim altany, drzwi, okna czy płoty są zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. To również sposób, który chroni drewno przed pleśnią i degradacją drewna spowodowaną promieniowaniem słonecznym, bowiem impregnat zawiera zabezpieczające surowiec filtry UV.

Impregnaty mają dość wszechstronne zastosowanie, świetnie sprawdzą się też do ochrony mebli czy elementów małej architektury ogrodowej. Drewniane skrzynie w różnych kolorach zabezpieczone Impregnatem Extra Powłokotwórczym marki Drewnochron będą nie tylko funkcjonalnym wyposażeniem ogrodu, ale i efektowną dekoracją przydomowej przestrzeni.

Popularnym rozwiązaniem do ochrony drewnianych powierzchni na zewnątrz domu jest też ich olejowanie.  Produkty tego typu głęboko wnikają w strukturę drewna i podkreślają jego piękny naturalny rysunek, co pozwala uzyskać szlachetny efekt dekoracyjny. Olej to też obrońca drewna przed wilgocią, która potrafi doszczętnie zniszczyć surowiec. Dobrej jakości preparat, jak np. marki Drewnochron zapewni bardzo dobrą odporność na zmienne warunki atmosferyczne, ale też ochroni drewno przed promieniowaniem słonecznym. Sprawdzi się do malowania desek tarasowych czy mebli w ogrodzie, wzmacniając ich strukturę i zapobiegając rozsychaniu drewna. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.