Jak dobrać kosz na śmieci? Akcja segregacja z marką Peka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jedni mają na uwadze dobro środowiska naturalnego, innych przekonują argumenty ekonomiczne. Niezależnie od powodów, jakimi się kierujemy, segregacja odpadów to od pewnego czasu nasz obowiązek. Z myślą o tych, którzy zmagają się ze „śmieciowymi” kłopotami, marka Peka przygotowała specjalny poradnik, który pomoże dobrać odpowiedni sortownik do kuchni. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, codzienna powinność przestanie być ciężarem.
Ci, którzy dopiero planują lub urządzają swoje kuchnie są w komfortowej sytuacji – mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Jednak o wymianie kosza na taki, który w wygodny sposób pozwoli segregować odpady, warto pomyśleć nawet jeśli nie planujemy remontu kuchni czy wymiany szafek. Jak się do tego zabrać? W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, którą szafkę przeznaczymy na kosz i starannie zmierzyć jej wnętrze. Najbardziej tradycyjną i wygodną lokalizacją jest oczywiście miejsce pod zlewem. Zanim wybierzemy sortownik, warto też dokładnie przemyśleć nasze potrzeby i odpowiedzieć na kilka pytań:
- Co chcemy poddawać segregacji i ile pojemników potrzebujemy?
- Czy potrzebujemy pojemników z własnymi pokrywkami czy raczej z jedną dużą pokrywą mocowaną nad koszem?
- Czy kompostujemy odpadki organiczne?
- Czy potrzebujemy w szafce dodatkowej przestrzeni na podgrzewacz do wody, młynek, środki czyszczące, szufelkę ze zmiotką, tabletki do zmywarki?
Nowe kosze i stare szafki – to nie problem!
Segregatory możemy z powodzeniem zamontować w starych szafkach. Najlepiej przeznaczyć do tego większą szafkę, np. o szerokości 90 cm, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy potrzebować aż pięciu pojemników. Jeśli do dyspozycji mamy jedynie szafkę o szerokości 60 cm – nic straconego. Musimy tylko zdecydować, czy lepiej będzie segregować śmieci w dwóch pojemnikach (40 i 17 litrów), czy w trzech (każdy po 17 litrów). Peka proponuje też kosze do węższych szafek (40, 45 i 50 cm). Modułowa konstrukcja pojemników pozwala skomponować zestaw dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Sortowanie w szufladzie i w tradycyjnej szafce
Ważną kwestią przy doborze sortownika jest także typ szafki: czy jest to szuflada czy szafka z frontem na zawiasie? Wybierając zestaw koszy do szuflady pod zlewem zwróćmy uwagę, jak zbudowany jest syfon. Często zdarza się, że blokuje on możliwość zamknięcia szuflady. Dlatego pojemniki Peki z przodu są wyższe, a z tyłu delikatnie się obniżają, by zmieścić się pod syfon. Oprócz gotowych zestawów, przeznaczonych do typowych szuflad, mamy też możliwość skomponowania własnego, niestandardowego sortownika. W przypadku tradycyjnych szafek z odchylanym frontem, praktycznym udogodnieniem będzie kosz wyjeżdżający z szafki, zapewniający szybki i łatwy dostęp do pojemnika.
Możliwości jest jak widać sporo, a żeby ułatwić dobór najlepszego rozwiązania do szafek marka Peka przygotowała specjalny „śmieciowy poradnik”. Zawarto w nim praktyczne porady ekspertów, sporo rysunków pokazujących wymiary i pojemności pojemników wchodzących w skład zestawów, a także ciekawe pomysły na zagospodarowanie szafki na odpady. „Akcja segregacja” - śmieciowy poradnik marki Peka znajdziecie na stronie: https://peka.pl/akcja-segregacja
Fot. mat. prasowe Peka
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.