Jak dobrać kosz na śmieci? Akcja segregacja z marką Peka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jedni mają na uwadze dobro środowiska naturalnego, innych przekonują argumenty ekonomiczne. Niezależnie od powodów, jakimi się kierujemy, segregacja odpadów to od pewnego czasu nasz obowiązek. Z myślą o tych, którzy zmagają się ze „śmieciowymi” kłopotami, marka Peka przygotowała specjalny poradnik, który pomoże dobrać odpowiedni sortownik do kuchni. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, codzienna powinność przestanie być ciężarem.
Ci, którzy dopiero planują lub urządzają swoje kuchnie są w komfortowej sytuacji – mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Jednak o wymianie kosza na taki, który w wygodny sposób pozwoli segregować odpady, warto pomyśleć nawet jeśli nie planujemy remontu kuchni czy wymiany szafek. Jak się do tego zabrać? W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, którą szafkę przeznaczymy na kosz i starannie zmierzyć jej wnętrze. Najbardziej tradycyjną i wygodną lokalizacją jest oczywiście miejsce pod zlewem. Zanim wybierzemy sortownik, warto też dokładnie przemyśleć nasze potrzeby i odpowiedzieć na kilka pytań:
- Co chcemy poddawać segregacji i ile pojemników potrzebujemy?
- Czy potrzebujemy pojemników z własnymi pokrywkami czy raczej z jedną dużą pokrywą mocowaną nad koszem?
- Czy kompostujemy odpadki organiczne?
- Czy potrzebujemy w szafce dodatkowej przestrzeni na podgrzewacz do wody, młynek, środki czyszczące, szufelkę ze zmiotką, tabletki do zmywarki?
Nowe kosze i stare szafki – to nie problem!
Segregatory możemy z powodzeniem zamontować w starych szafkach. Najlepiej przeznaczyć do tego większą szafkę, np. o szerokości 90 cm, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy potrzebować aż pięciu pojemników. Jeśli do dyspozycji mamy jedynie szafkę o szerokości 60 cm – nic straconego. Musimy tylko zdecydować, czy lepiej będzie segregować śmieci w dwóch pojemnikach (40 i 17 litrów), czy w trzech (każdy po 17 litrów). Peka proponuje też kosze do węższych szafek (40, 45 i 50 cm). Modułowa konstrukcja pojemników pozwala skomponować zestaw dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Sortowanie w szufladzie i w tradycyjnej szafce
Ważną kwestią przy doborze sortownika jest także typ szafki: czy jest to szuflada czy szafka z frontem na zawiasie? Wybierając zestaw koszy do szuflady pod zlewem zwróćmy uwagę, jak zbudowany jest syfon. Często zdarza się, że blokuje on możliwość zamknięcia szuflady. Dlatego pojemniki Peki z przodu są wyższe, a z tyłu delikatnie się obniżają, by zmieścić się pod syfon. Oprócz gotowych zestawów, przeznaczonych do typowych szuflad, mamy też możliwość skomponowania własnego, niestandardowego sortownika. W przypadku tradycyjnych szafek z odchylanym frontem, praktycznym udogodnieniem będzie kosz wyjeżdżający z szafki, zapewniający szybki i łatwy dostęp do pojemnika.
Możliwości jest jak widać sporo, a żeby ułatwić dobór najlepszego rozwiązania do szafek marka Peka przygotowała specjalny „śmieciowy poradnik”. Zawarto w nim praktyczne porady ekspertów, sporo rysunków pokazujących wymiary i pojemności pojemników wchodzących w skład zestawów, a także ciekawe pomysły na zagospodarowanie szafki na odpady. „Akcja segregacja” - śmieciowy poradnik marki Peka znajdziecie na stronie: https://peka.pl/akcja-segregacja
Fot. mat. prasowe Peka

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.