Komunikaty PR

Jak dobrać kosz na śmieci? Akcja segregacja z marką Peka

2020-12-09  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Jedni mają na uwadze dobro środowiska naturalnego, innych przekonują argumenty ekonomiczne. Niezależnie od powodów, jakimi się kierujemy, segregacja odpadów to od pewnego czasu nasz obowiązek. Z myślą o tych, którzy zmagają się ze „śmieciowymi” kłopotami, marka Peka przygotowała specjalny poradnik, który pomoże dobrać odpowiedni sortownik do kuchni. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, codzienna powinność przestanie być ciężarem.

Ci, którzy dopiero planują lub urządzają swoje kuchnie są w komfortowej sytuacji – mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Jednak o wymianie kosza na taki, który w wygodny sposób pozwoli segregować odpady, warto pomyśleć nawet jeśli nie planujemy remontu kuchni czy wymiany szafek. Jak się do tego zabrać? W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, którą szafkę  przeznaczymy na kosz i starannie zmierzyć jej wnętrze. Najbardziej tradycyjną i wygodną lokalizacją jest oczywiście miejsce pod zlewem. Zanim wybierzemy sortownik, warto też dokładnie przemyśleć nasze potrzeby i odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Co chcemy poddawać segregacji i ile pojemników potrzebujemy?
  • Czy potrzebujemy pojemników z własnymi pokrywkami czy raczej z jedną dużą pokrywą mocowaną nad koszem?
  • Czy kompostujemy odpadki organiczne?
  • Czy potrzebujemy w szafce dodatkowej przestrzeni na podgrzewacz do wody, młynek, środki czyszczące, szufelkę ze zmiotką, tabletki do zmywarki?

Nowe kosze i stare szafki – to nie problem!

Segregatory możemy z powodzeniem zamontować w starych szafkach. Najlepiej przeznaczyć do tego większą szafkę, np. o szerokości 90 cm, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy potrzebować aż pięciu pojemników. Jeśli do dyspozycji mamy jedynie szafkę o szerokości 60 cm – nic straconego. Musimy tylko zdecydować, czy lepiej będzie segregować śmieci w dwóch pojemnikach (40 i 17 litrów), czy w trzech (każdy po 17 litrów). Peka proponuje też kosze do węższych szafek (40, 45 i 50 cm). Modułowa konstrukcja pojemników pozwala skomponować zestaw dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Sortowanie w szufladzie i w tradycyjnej szafce

Ważną kwestią przy doborze sortownika jest także typ szafki: czy jest to szuflada czy szafka z frontem na zawiasie? Wybierając zestaw koszy do szuflady pod zlewem zwróćmy uwagę, jak zbudowany jest syfon. Często zdarza się, że blokuje on możliwość zamknięcia szuflady. Dlatego pojemniki Peki z przodu są wyższe, a z tyłu delikatnie się obniżają, by zmieścić się pod syfon. Oprócz gotowych zestawów, przeznaczonych do typowych szuflad, mamy też możliwość skomponowania własnego, niestandardowego sortownika. W przypadku tradycyjnych szafek z odchylanym frontem, praktycznym udogodnieniem będzie kosz wyjeżdżający z szafki, zapewniający szybki i łatwy dostęp do pojemnika.

Możliwości jest jak widać sporo, a żeby ułatwić dobór najlepszego rozwiązania do szafek marka Peka przygotowała specjalny „śmieciowy poradnik”. Zawarto w nim praktyczne porady ekspertów, sporo rysunków pokazujących wymiary i pojemności pojemników wchodzących w skład zestawów, a także ciekawe pomysły na zagospodarowanie szafki na odpady. „Akcja segregacja” - śmieciowy poradnik marki Peka znajdziecie na stronie: https://peka.pl/akcja-segregacja

Fot. mat. prasowe Peka

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.