Komunikaty PR

Jak kupić ciche mieszkanie?

2021-05-17  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Szukając wymarzonego mieszkania, zwracamy uwagę na wiele czynników tj. cenę, metraż czy dobry dojazd. Często jednak pomijamy jeden ważny aspekt, który po krótkim czasie daje o sobie znać. Mowa o hałasie.

Na co warto więc zwrócić uwagę podczas wyboru działki lub mieszkania, jeśli zależy nam na ciszy?

 

Zwróć uwagę na lokalizację

 

Hałas to problem, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Kiedy przeglądamy foldery reklamowe przedstawiające wizualizację nowych osiedli, nie zastanawiamy się nad tym, czy będzie nam towarzyszył w nowym miejscu zamieszkania, a tym bardziej, jak bardzo może okazać się uciążliwy. Tymczasem to, w jakiej okolicy będzie znajdowało się mieszkanie, będzie mieć ogromny wpływ na nasz komfort akustyczny. Zanim podejmiemy więc decyzję o zakupie własnych czterech ścian, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. Aby przeanalizować, gdzie w mieście znajdują się głośne rejony oraz jakie źródła dźwięku będą głównym powodem hałasu w mieszkaniu, możemy posłużyć się mapą akustyczną. To dokument pokazujący poziom dźwięku z uwzględnieniem ruchu kołowego i szynowego, a także lotnisk oraz miejsc prowadzenia działalności przemysłowej. Tworzony jest dla miejscowości, które posiadają minimum 100 tysięcy mieszkańców.

 

Sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

 

Aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek, kolejny dokument, do którego powinniśmy sięgnąć to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dowiemy się z niego, co jest planowane w danym rejonie. Może się bowiem okazać, że w pobliżu naszej wymarzonej lokalizacji przewidziana jest budowa drogi ekspresowej czy też nowego centrum handlowego, która znacząco wpłynie na poziom hałasu w okolicy.

 

Nie bój się pytać

 

Głośna może być nie tylko okolica, ale również sam budynek. Kiedy kupujemy nowe lokum, warto podpytać dewelopera o standard akustyczny budynku. Zweryfikujmy, czy został on wzniesiony zgodnie z obowiązującymi normami akustycznymi. Warto próbować wymusić na deweloperze odbiór akustyczny, który obecnie nie jest obowiązkowy, jednak pytania kupujących mogą spowodować, że z czasem stanie się standardem. Dzięki tego typu odbiorom możemy mieć pewność, że mieszkanie spełnia aktualne wymagania akustyczne. Tym samym istnieje większa szansa, że nie będą nam przeszkadzały niepotrzebne hałasy dochodzące, czy to z zewnątrz, czy z wewnątrz budynku.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego najlepiej byłoby wykonać pomiary akustyczne, jest to jednak dość kosztowne rozwiązanie. Alternatywą może być więc zasięgnięcie opinii fachowców (np. Stowarzyszenia “Komfort Ciszy”).

 

 

 

Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wymagania akustyczne istnieją i że można domagać się tego, aby były one spełnione. W Polsce istnieją jednak inicjatywy, które starają się zwiększyć świadomość ludzi na ten temat. Jedną z nich jest Stowarzyszenie “Komfort Ciszy”, które prowadzi działalność doradczą i informacyjną. Organizacja, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oraz bloga, edukuje na temat przysługujących nam praw, oraz dzieli się rozwiązaniami na temat tego, jak zwiększyć komfort akustyczny w mieszkaniach, biurach i szkołach.

 

Link do strony: https://komfortciszy.pl/blog/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Bezproblemowe gotowanie na gazie Biuro prasowe
2024-04-22 | 12:00

Bezproblemowe gotowanie na gazie

Gotowanie to sztuka, która wykracza poza samą konieczność przygotowywania posiłków. To nie tylko proces łączenia składników w potrawy, ale również wyraz
Dom WIELKOMIEJSKI MODERNIZM
2024-04-19 | 15:54

WIELKOMIEJSKI MODERNIZM

Jednopoziomowe mieszkanie o powierzchni niemal 180 mkw, położone na najwyższej kondygnacji rezydencji przy Parku Łazienki Królewskie w Warszawie to przykład realizacji premium,
Dom Siła kontrastów w aranżacji wnętrz
2024-04-19 | 14:00

Siła kontrastów w aranżacji wnętrz

Mocne zestawienia kolorystyczne w wystroju to niezawodny sposób na wykreowanie wnętrz pełnych wyrazu i charakteru. Kontrastujące ze sobą barwy tworzą niesztampowe, często zaskakujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.