Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Imponujące przestrzenie pełne szkła, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz minimalistyczna paleta kolorów – to cechy, które zazwyczaj kojarzą się ze stylem high-tech. Jednak wnętrzarskiego futuryzmu nie musimy stosować jedynie na dużym metrażu. Doskonale sprawdzi się także w mniejszych przestrzeniach, w tym także i w kuchni.
Aby nadążyć za dynamicznym rozwojem technologicznym, producenci i firmy z wielu różnych branż szukają coraz to nowszych sposobów na ulepszenie i poprawę obecnych na rynku rozwiązań oraz sprzętów. Nie dziwi więc fakt, iż nowinki technologiczne znajdziemy również przy projektowaniu wnętrz, co doskonale oddaje styl high-tech. Co zatem należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu kuchnię w tym nurcie?
Minimalistyczna forma
Kuchnia w stylu high-tech stanowi połączenie estetyki opartej na futurystycznej surowości oraz stonowanych dodatkach. Pomieszczenia utrzymywane są zazwyczaj w neutralnych tonach. Królują tu między innymi biel, szarość oraz czerń, a także materiały takie jak szkło lub ceramika na wysoki połysk. Do tego przestrzenne, wręcz geometryczne meble i dodatki. Styl high-tech posiada swoistą surowość, choć dla miłośników tego nurtu będzie to po prostu elegancja i nowoczesność.
- Pomieszczenia stylizowane na high-tech, w tym także kuchnie, cechuje oszczędność form. Głowną rolę grają tu systemy typu smart home czy sprzęty AGD. Stawiamy tu na oszczędność form, nie tylko ze względu na design, ale i funkcjonalność. Z tego względu warto postawić na m.in. na kuchenki, które nie mają wystających rusztów. Gładkie, ceramiczne płyty gazowe łączą minimalny, estetyczny design z nowoczesną technologią, co stanowi podstawę stylu high-tech. Przykładem takiego rozwiązania mogą być płyty gazowe DYNACOOK – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Funkcjonalna nowoczesność
Styl high-tech, oprócz nowoczesnych technologii i stonowanych rozwiązań architektonicznych, charakteryzuje również przemyślana i odpowiednio rozplanowana przestrzeń. Projektując taką kuchnię warto pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego, która pozwala na właściwe umiejscowienie najważniejszych sprzętów, poprawiając tym samym ergonomię pracy. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem AGD umożliwi zarówno szybkie, jak i komfortowe gotowanie.
- Kuchnia w stylu high-tech to nie tylko estetyczna przestrzeń. Powinna być ona przede wszystkim bezpieczna i funkcjonalna. Płyty gazowe DYNACOOK posiadają specjalne sensory, które kontrolują umieszczony pod płytą proces spalania gazu. Z kolei szereg nowoczesnych funkcji, takich jak kontrola rodzicielska lub specjalne efekty dźwiękowe, nie tylko ułatwiają gotowanie, ale zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowników – wyjaśnia Stanisław Szyling.
Wyposażając kuchnię w styli high-tech, warto wybrać urządzenia łączące estetykę z funkcjonalnością. Ceramiczna, gładka powierzchnia płyty DYNACOOK na wysoki połysk doskonale wpisuje się w nowoczesny minimalizm ze względu na wyjątkowy design oraz dopasowanie do potrzeb klientów. Płyty gazowe DYNACOOK to nie tylko oszczędność formy, ale też oszczędność finansów. Dzięki umiejscowieniu spalania gazu pod ceramiczną powierzchnią, rozwiązania DYNACOOK zużywają nawet do 50% mniej gazu.
W zależności od wymagań i możliwości klientów, DYNACOOK oferuje aż 4 nowoczesne modele płyt. Model X3 Classic posiada trzy pola grzewcze, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w potrzeby osób gotujących mniej oraz mniejsze domostwa. Szukając opcji z czterema palnikami, warto zapoznać się z modelami X4 Modern i X4 Classic. Choć obie płyty posiadają wygodne cztery palniki, ich rozmieszczenie, a co za tym idzie szerokość płyty, są inne. Dzięki temu użytkownik może dopasować model do swojej przestrzeni kuchennej, bez konieczności zmniejszania ilości pól grzewczych. Model X5 Classic to opcja dedykowana większym metrażom, wyposażona w aż pięć pól grzewczych zapewniających miłośnikom kulinariów komfortowe gotowanie. W każdym modelu producent postawił na najwyższej jakości komponenty, które podkreślają charakter premium marki.
Projektując nowoczesną kuchnię w stylu high-tech pamiętajmy także o innych sprzętach, takich jak dopasowana wizualnie lodówka lub piekarnik. Warto również zaznaczyć, że gazowa płyta ceramiczna umożliwia zamontowanie piekarnika na wysokości wzroku, co dodaje naszej przestrzeni nowoczesnego klimatu. Projektując w stylu high-tech stawiajmy przede wszystkim na minimalistyczną formę i funkcjonalność, a tej szczególnie szukajmy w nowatorskich rozwiązaniach i produktach, niczym gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.