Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Imponujące przestrzenie pełne szkła, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz minimalistyczna paleta kolorów – to cechy, które zazwyczaj kojarzą się ze stylem high-tech. Jednak wnętrzarskiego futuryzmu nie musimy stosować jedynie na dużym metrażu. Doskonale sprawdzi się także w mniejszych przestrzeniach, w tym także i w kuchni.
Aby nadążyć za dynamicznym rozwojem technologicznym, producenci i firmy z wielu różnych branż szukają coraz to nowszych sposobów na ulepszenie i poprawę obecnych na rynku rozwiązań oraz sprzętów. Nie dziwi więc fakt, iż nowinki technologiczne znajdziemy również przy projektowaniu wnętrz, co doskonale oddaje styl high-tech. Co zatem należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu kuchnię w tym nurcie?
Minimalistyczna forma
Kuchnia w stylu high-tech stanowi połączenie estetyki opartej na futurystycznej surowości oraz stonowanych dodatkach. Pomieszczenia utrzymywane są zazwyczaj w neutralnych tonach. Królują tu między innymi biel, szarość oraz czerń, a także materiały takie jak szkło lub ceramika na wysoki połysk. Do tego przestrzenne, wręcz geometryczne meble i dodatki. Styl high-tech posiada swoistą surowość, choć dla miłośników tego nurtu będzie to po prostu elegancja i nowoczesność.
- Pomieszczenia stylizowane na high-tech, w tym także kuchnie, cechuje oszczędność form. Głowną rolę grają tu systemy typu smart home czy sprzęty AGD. Stawiamy tu na oszczędność form, nie tylko ze względu na design, ale i funkcjonalność. Z tego względu warto postawić na m.in. na kuchenki, które nie mają wystających rusztów. Gładkie, ceramiczne płyty gazowe łączą minimalny, estetyczny design z nowoczesną technologią, co stanowi podstawę stylu high-tech. Przykładem takiego rozwiązania mogą być płyty gazowe DYNACOOK – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Funkcjonalna nowoczesność
Styl high-tech, oprócz nowoczesnych technologii i stonowanych rozwiązań architektonicznych, charakteryzuje również przemyślana i odpowiednio rozplanowana przestrzeń. Projektując taką kuchnię warto pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego, która pozwala na właściwe umiejscowienie najważniejszych sprzętów, poprawiając tym samym ergonomię pracy. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem AGD umożliwi zarówno szybkie, jak i komfortowe gotowanie.
- Kuchnia w stylu high-tech to nie tylko estetyczna przestrzeń. Powinna być ona przede wszystkim bezpieczna i funkcjonalna. Płyty gazowe DYNACOOK posiadają specjalne sensory, które kontrolują umieszczony pod płytą proces spalania gazu. Z kolei szereg nowoczesnych funkcji, takich jak kontrola rodzicielska lub specjalne efekty dźwiękowe, nie tylko ułatwiają gotowanie, ale zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowników – wyjaśnia Stanisław Szyling.
Wyposażając kuchnię w styli high-tech, warto wybrać urządzenia łączące estetykę z funkcjonalnością. Ceramiczna, gładka powierzchnia płyty DYNACOOK na wysoki połysk doskonale wpisuje się w nowoczesny minimalizm ze względu na wyjątkowy design oraz dopasowanie do potrzeb klientów. Płyty gazowe DYNACOOK to nie tylko oszczędność formy, ale też oszczędność finansów. Dzięki umiejscowieniu spalania gazu pod ceramiczną powierzchnią, rozwiązania DYNACOOK zużywają nawet do 50% mniej gazu.
W zależności od wymagań i możliwości klientów, DYNACOOK oferuje aż 4 nowoczesne modele płyt. Model X3 Classic posiada trzy pola grzewcze, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w potrzeby osób gotujących mniej oraz mniejsze domostwa. Szukając opcji z czterema palnikami, warto zapoznać się z modelami X4 Modern i X4 Classic. Choć obie płyty posiadają wygodne cztery palniki, ich rozmieszczenie, a co za tym idzie szerokość płyty, są inne. Dzięki temu użytkownik może dopasować model do swojej przestrzeni kuchennej, bez konieczności zmniejszania ilości pól grzewczych. Model X5 Classic to opcja dedykowana większym metrażom, wyposażona w aż pięć pól grzewczych zapewniających miłośnikom kulinariów komfortowe gotowanie. W każdym modelu producent postawił na najwyższej jakości komponenty, które podkreślają charakter premium marki.
Projektując nowoczesną kuchnię w stylu high-tech pamiętajmy także o innych sprzętach, takich jak dopasowana wizualnie lodówka lub piekarnik. Warto również zaznaczyć, że gazowa płyta ceramiczna umożliwia zamontowanie piekarnika na wysokości wzroku, co dodaje naszej przestrzeni nowoczesnego klimatu. Projektując w stylu high-tech stawiajmy przede wszystkim na minimalistyczną formę i funkcjonalność, a tej szczególnie szukajmy w nowatorskich rozwiązaniach i produktach, niczym gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK.
NOBONOBO wprowadza ekskluzywne wzornictwo do Bielska-Białej
Galeria sztuki w pokoju dziecka
NOWOŚĆ! Black & white – odwodnienie TECEdrainline w matowym wykończeniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Qczaj: Siedem lat temu pod wpływem jesiennej chandry rozpocząłem swoją karierę. Teraz dostaję od życia dużo fajnych niespodzianek
Trener nie kryje satysfakcji z tego, że mógł sprawdzić się w niezwykle wymagającej roli gospodarza reality show nagrywanego w Malezji. Dzięki programowi „Good Luck Guys” zdobył nowe doświadczenia i ma nadzieję, że powstanie kolejny jego sezon. Qczaj nie zapomina też o swoich fankach, które czekają na jego cenne wskazówki. Wraz z Bogną Sworowską przygotował kolejną porcję ćwiczeń dla pań „dojrzewających”.
Żywienie
Monika Mrozowska: Mamy w mieszkaniu małą lodówkę i dlatego nie robię zakupów na zapas. Dzięki temu nie marnuję jedzenia
Aktorka zaznacza, że stawia na przemyślane zakupy spożywcze. Z jej doświadczenia wynika, że przed pójściem do sklepu warto porozmawiać z członkami rodziny o tym, co chcieliby w najbliższym czasie zjeść, i dopiero pod tym kątem kupować potrzebne produkty. Monika Mrozowska jest przeciwniczką marnowania jedzenia, ale z jej obserwacji wynika, że choć narzekamy na wysokie ceny żywności, to kupujemy zbyt dużo na zapas, a później i tak trafia to na śmietnik.
Zdrowie
Agata Młynarska: W natłoku spraw odłożyłam na bok diagnostykę raka piersi. Przy okazji badań przesiewowych okazało się, że jest tam guz
Prezenterka apeluje, by nie lekceważyć profilaktyki, bo tylko dzięki czujności i rozwadze można właściwie zadbać o swoje zdrowie i wydłużyć sobie życie. Ona sama ma za sobą szereg różnych badań, które pozwoliły określić, z jakimi chorobami się zmaga. Agata Młynarska przyznaje też, że pochłonięta leczeniem jednego schorzenia, niemal wykluczyła pojawienie się kolejnego ryzyka. Teraz wspiera kampanię „Nie gadaj, tylko się zbadaj!”. Tym prostym i zapadającym w pamięć hasłem PZU chce wpłynąć na zwiększenie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki zdrowotnej.