Komunikaty PR

Jak stworzyć swój azyl w miejskiej dżungli? Poznaj sposoby na ogród w bloku!

2021-06-09  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Saja
Homebook.pl

ul. Jaworska 11-13
53-612 Wrocław
ewelina.saja|homebook.pl | |ewelina.saja|homebook.pl
720 804 066
www.homebook.pl

Gdy doskwiera brak kontaktu z naturą i własnej, choćby niewielkiej działki, która pozwoliłaby cieszyć się urokami lata, warto stworzyć namiastkę ogrodu. Okazuje się, że jest to możliwe nawet w miejskiej przestrzeni. Sprawdź propozycje przygotowane przez platformę Homebook.pl.

Czerwiec to bardzo intensywny okres dla wszystkich ogrodników – w tym czasie wykopujemy rośliny cebulowe kwitnące wiosną, których liście już uschły i nawozimy kwiaty sezonowe uprawiane w pojemnikach (pelargonie, lobelie, surfinie), byliny, krzewy i trawnik. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ogrodnicze wyzwanie podjąć w przestrzeni balkonu. Wszystkie potrzebne akcesoria zamówimy przez internet.

Donice i łopatki w dłoń

Początek lata to idealny moment, by przesadzić kwiaty doniczkowe – taka zmiana po długich zimowych miesiącach, które większość z nich przechodziła w stanie spoczynku, na pewno tchnie nowe życie w zmęczone liście. Zanim jednak entuzjastycznie rozpoczniemy przesadzanie roślin, warto zaopatrzyć się w odpowiedni dla danego gatunku rodzaj podłoża, a zbyt rozrośnięte egzemplarze podzielić na kilka sadzonek. Sama wymiana ziemi to jednak nie wszystko – przesadzanie jest idealnym momentem, by wspomóc rozwój nowych łodyg specjalistycznym nawozem. Ich ogromny wybór oferuje Homebook.pl.

Domowe warzywa? To możliwe!

Aby cieszyć się smakiem ulubionych ziół, sałaty lub szpinaku, nie trzeba być właścicielem działki za miastem. Wystarczą jedynie duże donice, ziemia oraz odrobina chęci. Gdy połkniemy już ogrodowego bakcyla, tę kolekcję będziemy mogli rozszerzyć o specjalne skrzynki do upraw, które z powodzeniem umieścić można na balkonie, stylowe zraszacze czy naczynia do uprawy roślin, świetnie spisujące się również jako… ozdoba na ulubionym regale.

Przygodę z wysiewaniem domowych warzyw najlepiej zacząć od cebuli, pietruszki czy marchwi, a najłatwiejszym sposobem na ich uzyskanie jest zanurzenie bulwy lub górnej części korzenia w pojemniku z niewielką ilością wody, a następnie przesadzenie ich do gleby. Pamiętajmy, że również warzywa wymagają konkretnego rodzaju ziemi – większość z nich rośnie w glebie o odczynie zbliżonym do obojętnego czyli w przedziale 6,5-7,4.

A może własny kompostownik?

Jeżeli na myśl o domowym nawozie, który powstaje z odpadów organicznych, ze zdziwienia przecierasz oczy, mając w pamięci niezbyt atrakcyjne (delikatnie mówiąc) składowisko w kącie babcinego ogrodu – warto zweryfikować te skojarzenia. Kompostowanie zyskuje swoich zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących życie w stylu zero waste. Okazuje się, że domowy kompostownik może być nie tylko niezwykle praktycznym wynalazkiem, ale również cieszyć oko niebanalnym designem - stylowe modele znajdziemy na Homebook.pl. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwanie idealnego sprzętu, warto wybrać najlepszy sposób produkcji naturalnego nawozu - początkującym radzimy wersję kompostowania przy użyciu bakterii, tym odważniejszym – zakup dżdżownic kalifornijskich, przy pomocy których błyskawicznie zmienimy odpady organiczne w żyzną glebę.

Stwórz na balkonie własny azyl

Relaks w przestrzeni natury – to właśnie za nim najbardziej tęsknią mieszkańcy bloków: wygodne meble ogrodowe, stylowy hamak i parasol, w cieniu którego poranna kawa smakuje jak w ogródku ulubionego lokalu, a wieczorem – migoczące latarenki, wprowadzające bajkowy nastrój. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ten sposób zaaranżować przestrzeń naszego balkonu. Po zimowych miesiącach w końcu nadszedł idealny moment, by uprzątnąć i zagospodarować go zgodnie z wymarzoną wizją.

Letnie wieczory zdecydowanie sprzyjają przesiadywaniu na świeżym powietrzu – zadbajmy więc o ich przytulną oprawę. Podczas odświeżania aranżacji tarasu lub balkonu warto skorzystać a aktualnych promocji na produkty z kategorii ogród, oferowanych obecnie przez Homebook.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Homebook.pl
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.