Komunikaty PR

Jak stworzyć swój azyl w miejskiej dżungli? Poznaj sposoby na ogród w bloku!

2021-06-09  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Saja
Homebook.pl

ul. Jaworska 11-13
53-612 Wrocław
ewelina.saja|homebook.pl | |ewelina.saja|homebook.pl
720 804 066
www.homebook.pl

Gdy doskwiera brak kontaktu z naturą i własnej, choćby niewielkiej działki, która pozwoliłaby cieszyć się urokami lata, warto stworzyć namiastkę ogrodu. Okazuje się, że jest to możliwe nawet w miejskiej przestrzeni. Sprawdź propozycje przygotowane przez platformę Homebook.pl.

Czerwiec to bardzo intensywny okres dla wszystkich ogrodników – w tym czasie wykopujemy rośliny cebulowe kwitnące wiosną, których liście już uschły i nawozimy kwiaty sezonowe uprawiane w pojemnikach (pelargonie, lobelie, surfinie), byliny, krzewy i trawnik. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ogrodnicze wyzwanie podjąć w przestrzeni balkonu. Wszystkie potrzebne akcesoria zamówimy przez internet.

Donice i łopatki w dłoń

Początek lata to idealny moment, by przesadzić kwiaty doniczkowe – taka zmiana po długich zimowych miesiącach, które większość z nich przechodziła w stanie spoczynku, na pewno tchnie nowe życie w zmęczone liście. Zanim jednak entuzjastycznie rozpoczniemy przesadzanie roślin, warto zaopatrzyć się w odpowiedni dla danego gatunku rodzaj podłoża, a zbyt rozrośnięte egzemplarze podzielić na kilka sadzonek. Sama wymiana ziemi to jednak nie wszystko – przesadzanie jest idealnym momentem, by wspomóc rozwój nowych łodyg specjalistycznym nawozem. Ich ogromny wybór oferuje Homebook.pl.

Domowe warzywa? To możliwe!

Aby cieszyć się smakiem ulubionych ziół, sałaty lub szpinaku, nie trzeba być właścicielem działki za miastem. Wystarczą jedynie duże donice, ziemia oraz odrobina chęci. Gdy połkniemy już ogrodowego bakcyla, tę kolekcję będziemy mogli rozszerzyć o specjalne skrzynki do upraw, które z powodzeniem umieścić można na balkonie, stylowe zraszacze czy naczynia do uprawy roślin, świetnie spisujące się również jako… ozdoba na ulubionym regale.

Przygodę z wysiewaniem domowych warzyw najlepiej zacząć od cebuli, pietruszki czy marchwi, a najłatwiejszym sposobem na ich uzyskanie jest zanurzenie bulwy lub górnej części korzenia w pojemniku z niewielką ilością wody, a następnie przesadzenie ich do gleby. Pamiętajmy, że również warzywa wymagają konkretnego rodzaju ziemi – większość z nich rośnie w glebie o odczynie zbliżonym do obojętnego czyli w przedziale 6,5-7,4.

A może własny kompostownik?

Jeżeli na myśl o domowym nawozie, który powstaje z odpadów organicznych, ze zdziwienia przecierasz oczy, mając w pamięci niezbyt atrakcyjne (delikatnie mówiąc) składowisko w kącie babcinego ogrodu – warto zweryfikować te skojarzenia. Kompostowanie zyskuje swoich zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących życie w stylu zero waste. Okazuje się, że domowy kompostownik może być nie tylko niezwykle praktycznym wynalazkiem, ale również cieszyć oko niebanalnym designem - stylowe modele znajdziemy na Homebook.pl. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwanie idealnego sprzętu, warto wybrać najlepszy sposób produkcji naturalnego nawozu - początkującym radzimy wersję kompostowania przy użyciu bakterii, tym odważniejszym – zakup dżdżownic kalifornijskich, przy pomocy których błyskawicznie zmienimy odpady organiczne w żyzną glebę.

Stwórz na balkonie własny azyl

Relaks w przestrzeni natury – to właśnie za nim najbardziej tęsknią mieszkańcy bloków: wygodne meble ogrodowe, stylowy hamak i parasol, w cieniu którego poranna kawa smakuje jak w ogródku ulubionego lokalu, a wieczorem – migoczące latarenki, wprowadzające bajkowy nastrój. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ten sposób zaaranżować przestrzeń naszego balkonu. Po zimowych miesiącach w końcu nadszedł idealny moment, by uprzątnąć i zagospodarować go zgodnie z wymarzoną wizją.

Letnie wieczory zdecydowanie sprzyjają przesiadywaniu na świeżym powietrzu – zadbajmy więc o ich przytulną oprawę. Podczas odświeżania aranżacji tarasu lub balkonu warto skorzystać a aktualnych promocji na produkty z kategorii ogród, oferowanych obecnie przez Homebook.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Homebook.pl
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.