Jak technologia wspiera nas w nowej rzeczywistości?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Pandemia niemal na każdej dziedzinie życia wymusiła reorganizację. Zmieniła sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, a nawet, w jaki spędzamy wolny czas. Ma również ogromny wpływ na nasz kontakt z bliskimi. W obliczu tych zmian może nam pomóc technologia, która od lat towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu.
Nowy świat nowe problemy
Zanim wybuchła pandemia mogliśmy spokojnie wykonywać swoje obowiązki, pracować, skupiać się na ulubionym hobby. Dziś każdego dnia martwimy się o swoje rodziny. Staramy się otaczać ich troską bardziej niż kiedykolwiek. Najwięcej obaw mamy o osoby w podeszłym wieku. To one, jako najbardziej narażone, potrzebują naszego wsparcia. Czy zwykły kontakt telefoniczny wystarczy? Nowoczesne technologie, które dostępne są dziś na rynku, dają nam o wiele więcej. By czuć się spokojniejszym o starszych członków rodziny, można skorzystać z bogatej oferty kamer do monitoringu wewnętrznego. Okresowe sprawdzenie, czy osoba starsza krząta się po domu, tak, jak ma to w zwyczaju, może dać nam świadomość, że nie dzieje się nic niepokojącego. Kamery, takie jak na przykład Ezviz C6CN Pro, posiadają także wbudowane dwukierunkowe audio. Daje to możliwość porozmawiania z osobą starszą, gdy tylko poczuje się gorzej lub będzie potrzebowała towarzystwa.
Nauka zdalna
Jedną z metod ograniczenia rozwoju pandemii było zamknięcie szkół. Ta decyzja dołożyła wiele pracy zarówno dyrektorom, nauczycielom, jak i rodzicom. Nie możemy też zapominać o dzieciach, które w różny sposób reagują na nową sytuację. Jak zatem możemy zmniejszyć ich stres i wesprzeć w nowej rzeczywistości?
Wielu rodziców zadaje sobie również pytanie o efekty edukacyjne zajęć zdalnych. Często i oni sami, zmuszeni do wykonywania pracy z domu wiedzą, jak wygląda to w praktyce. Będąc w domu ciężej nam się skupić i łatwiej rozpraszać. Dzieci też szybko tracą uwagę, zajmując się rzeczami znajdującymi się w pokoju. Na szczęście z pomocą przychodzą kamery wewnętrzne, które dają podgląd na to, czy dziecko skrupulatnie odrabia zadania. Weźmy na przykład model C6W od wspomnianego producenta. Przy użyciu aplikacji uzyskacie obraz na żywo, a dwukierunkowe audio może przydać się, by wesprzeć pociechę przed ważnym sprawdzianem. Jeśli nie macie czasu, by sprawdzać co dzieje się w domu w czasie rzeczywistym, w aplikacji
znajdziecie także opcję przeglądania historii nagrań wideo.
Nowa rzeczywistość stawia nas przed wyzwaniami i zmienia nasze życia. Możemy jednak szukać rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym świecie mamy się już czego bać, nie obawiajmy się zatem nowoczesnych technologii. Korzystajmy z jej zalet jak najlepiej i cieszmy się możliwościami, jakie nam zapewnia.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.