Komunikaty PR

Jak urządzić kuchnię dla singla?

2021-06-24  |  09:50
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Kuchnia dla jednej osoby, będąca często mniejszych rozmiarów, może sprawiać kłopoty z wyposażeniem jej w te same elementy, co w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu. Jednak taka powierzchnia nie może wykluczać sprzętów AGD, bez których trudno się obejść. Co zatem zrobić, aby mała kuchnia była przestronna i stylowa? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ.

Nierzadko jedno- lub dwupokojowe mieszkania zamieszkują single i singielki. Stad ich kuchnie mają ograniczoną powierzchnię, w których nie może zabraknąć przedmiotów codziennego użytku. Czy kuchnia singla może robić nie mniejsze wrażenie, niż ta o dużych rozmiarach?

- Kuchnia dla singla powinna być przytulna i przede wszystkim funkcjonalna. Nawet jeśli gotowanie nie jest naszą  najmocniejszą stroną, sama aranżacja kuchni będzie wymagać od nas większego przygotowania i precyzji, niż w przypadku dużych pomieszczeń. Aktualnie w projektach kuchni coraz częściej odchodzi się skąpanych w bieli wnętrz kuchennych. Zastępują je ciemniejsze i charakterne kolory – na przykład czerń, granat lub butelkowa zieleń – które stosowane są także w kolorystyce sprzętów AGD i dodatków. – mówi Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ.

Wybór AGD

Nie ma znaczenia, czy mieszkamy w pojedynkę, w kilka osób, czy mamy małą kuchnię lub dużą – w każdym z przypadków potrzebne nam są sprzęty AGD, bez których trudno się obejść w codziennym funkcjonowaniu. Wiele sprzętów możemy zakupić w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce.  Przykładem tego są płyty grzewcze z dwoma palnikami -  na przykład te gaz pod szkłem, które zajmują niespełna 35 cm blatu. 

- W przypadku małego metrażu kuchni, dobrym rozwiązaniem jest kompaktowy piekarnik 3w1, taki jak model SP34PM z funkcją pary i mikrofali. Dzięki swej wielofunkcyjności, zaopatruje on małą kuchnię w kilka połączonych z sobą sprzętów, tym samym oszczędzając w pomieszczaniu sporo miejsca. Warto również rozważyć instalację okapu. Opary i zapachy wydobywające się podczas gotowania bywają uciążliwe - szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie wentylacja jest mocno ograniczona. W takiej kuchni sprawdzi się więc okap szafkowy – zabudowany w meblach, minimalistyczny i bardzo funkcjonalny. – podpowiada ekspertka SOLGAZ.

Kuchnia dla jednej osoby nie może być pozbawiona dodatków i przyborów, bez których trudno o przyrządzanie posiłków. Talerze, sztućce, garnki czy patelnie powinny znaleźć się w kuchennych szafkach. Warto postawić na kilka gadżetów, które ułatwią nam codzienną pracę, a jednocześnie będą ozdobą – świeże zioła w designerskich doniczkach, młynki do pieprzu czy zestaw chochelek i łyżek. Wszystko to dopełni całość aranżacji i doda końcowego smaku.

W stronę gazu

Oprócz samego wyglądu, wybierając nowe sprzęty AGD zwróćmy uwagę również na ich klasę energetyczności. Ważnym czynnikiem są także dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z kuchni będzie czystą przyjemnością. Chodzi tutaj o płyty z panelem sterowania dotykowego - bez pokręteł, przycisków i innych wystających elementów.

- Od kilku miesięcy nie cichną dyskusje związane z podwyżką cen za energię elektryczną. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, ceny prądu w Polsce dla gospodarstw domowych wzrosły w ostatnich czterech latach aż o 10%. Dla porównania, od 1 lipca 2020 ceny gazu spadły o 10,6%. Rosnące koszty prądu sprawiają, że coraz częściej wracamy do znanych i cieszących się niegdyś ogromną popularnością rozwiązań zasilanych gazem, takich jak płyty kuchenne czy piekarniki. Nowoczesne rozwiązania nie mają wiele wspólnego ze starymi sprzętami, ponieważ wyróżnia je wyjątkowy design, zdecydowanie większa funkcjonalność oraz gwarancja bezpieczeństwa.

Kuchnia dla singla powinna być zaprojektowana w równie funkcjonalny sposób, jak ta dla dużej rodziny. Kierowanie się wskazówkami dotyczącymi ustawienia i pojemności mebli, a także wybór nowoczesnych sprzętów AGD pozwolą stworzyć elegancką przestrzeń – nawet, jeśli ma ona niewielki metraż.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.