Komunikaty PR

Jak urządzić kuchnię dla singla?

2021-06-24  |  09:50
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Kuchnia dla jednej osoby, będąca często mniejszych rozmiarów, może sprawiać kłopoty z wyposażeniem jej w te same elementy, co w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu. Jednak taka powierzchnia nie może wykluczać sprzętów AGD, bez których trudno się obejść. Co zatem zrobić, aby mała kuchnia była przestronna i stylowa? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ.

Nierzadko jedno- lub dwupokojowe mieszkania zamieszkują single i singielki. Stad ich kuchnie mają ograniczoną powierzchnię, w których nie może zabraknąć przedmiotów codziennego użytku. Czy kuchnia singla może robić nie mniejsze wrażenie, niż ta o dużych rozmiarach?

- Kuchnia dla singla powinna być przytulna i przede wszystkim funkcjonalna. Nawet jeśli gotowanie nie jest naszą  najmocniejszą stroną, sama aranżacja kuchni będzie wymagać od nas większego przygotowania i precyzji, niż w przypadku dużych pomieszczeń. Aktualnie w projektach kuchni coraz częściej odchodzi się skąpanych w bieli wnętrz kuchennych. Zastępują je ciemniejsze i charakterne kolory – na przykład czerń, granat lub butelkowa zieleń – które stosowane są także w kolorystyce sprzętów AGD i dodatków. – mówi Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ.

Wybór AGD

Nie ma znaczenia, czy mieszkamy w pojedynkę, w kilka osób, czy mamy małą kuchnię lub dużą – w każdym z przypadków potrzebne nam są sprzęty AGD, bez których trudno się obejść w codziennym funkcjonowaniu. Wiele sprzętów możemy zakupić w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce.  Przykładem tego są płyty grzewcze z dwoma palnikami -  na przykład te gaz pod szkłem, które zajmują niespełna 35 cm blatu. 

- W przypadku małego metrażu kuchni, dobrym rozwiązaniem jest kompaktowy piekarnik 3w1, taki jak model SP34PM z funkcją pary i mikrofali. Dzięki swej wielofunkcyjności, zaopatruje on małą kuchnię w kilka połączonych z sobą sprzętów, tym samym oszczędzając w pomieszczaniu sporo miejsca. Warto również rozważyć instalację okapu. Opary i zapachy wydobywające się podczas gotowania bywają uciążliwe - szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie wentylacja jest mocno ograniczona. W takiej kuchni sprawdzi się więc okap szafkowy – zabudowany w meblach, minimalistyczny i bardzo funkcjonalny. – podpowiada ekspertka SOLGAZ.

Kuchnia dla jednej osoby nie może być pozbawiona dodatków i przyborów, bez których trudno o przyrządzanie posiłków. Talerze, sztućce, garnki czy patelnie powinny znaleźć się w kuchennych szafkach. Warto postawić na kilka gadżetów, które ułatwią nam codzienną pracę, a jednocześnie będą ozdobą – świeże zioła w designerskich doniczkach, młynki do pieprzu czy zestaw chochelek i łyżek. Wszystko to dopełni całość aranżacji i doda końcowego smaku.

W stronę gazu

Oprócz samego wyglądu, wybierając nowe sprzęty AGD zwróćmy uwagę również na ich klasę energetyczności. Ważnym czynnikiem są także dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z kuchni będzie czystą przyjemnością. Chodzi tutaj o płyty z panelem sterowania dotykowego - bez pokręteł, przycisków i innych wystających elementów.

- Od kilku miesięcy nie cichną dyskusje związane z podwyżką cen za energię elektryczną. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, ceny prądu w Polsce dla gospodarstw domowych wzrosły w ostatnich czterech latach aż o 10%. Dla porównania, od 1 lipca 2020 ceny gazu spadły o 10,6%. Rosnące koszty prądu sprawiają, że coraz częściej wracamy do znanych i cieszących się niegdyś ogromną popularnością rozwiązań zasilanych gazem, takich jak płyty kuchenne czy piekarniki. Nowoczesne rozwiązania nie mają wiele wspólnego ze starymi sprzętami, ponieważ wyróżnia je wyjątkowy design, zdecydowanie większa funkcjonalność oraz gwarancja bezpieczeństwa.

Kuchnia dla singla powinna być zaprojektowana w równie funkcjonalny sposób, jak ta dla dużej rodziny. Kierowanie się wskazówkami dotyczącymi ustawienia i pojemności mebli, a także wybór nowoczesnych sprzętów AGD pozwolą stworzyć elegancką przestrzeń – nawet, jeśli ma ona niewielki metraż.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.