Komunikaty PR

Jak wprowadzić kolor różowy do kuchni i z czym go łączy?

2021-06-01  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Rozowa ( 0.15 MB )

Kuchnia z meblami w różowym kolorze zachwyca lekkim, świeżym wizerunkiem i „od progu” budzi pozytywne emocje. Lubisz ten kolor, ale masz jeszcze wątpliwości, czy zabudowa meblowa w nieoczywistym dla tego wnętrza wybarwieniu to dobry pomysł? Połączenie z prostym designem mebli sprawi, że nie można jej odmówić nie tylko szyku i efektowności, ale i klasy.

 

Kuchnia z zabudową meblową w różowym kolorze nie tylko przyciąga wzrok, ale może być urządzona ze smakiem i wyczuciem stylu. Nowoczesna architektura wnętrz polubiła ten piękny kolor, udowadniając z sukcesem, że róż nie jest zarezerwowany wyłącznie do romantycznej sypialni, damskiej łazienki czy pokoju dziecięcego. To wymarzony kolor do kuchni, który doskonale komponuje się ze stylem retro, ale i bardziej klasycznymi a nawet modernistycznymi kreacjami.

Przesyt kuchniami nasyconymi bielą i szarością, sprawił, że zachwyciliśmy się walorami estetycznymi ciemnych wybarwień, które cieszą się coraz większą popularnością w urządzaniu kuchni. Coraz przychylniej patrzymy również na subtelne pastele, znajdujące się na przeciwległym biegunie gamy kolorystycznej. Miejsce w kuchni znalazły różnorodne tonacje różu: od bardzo delikatnych, przez przygaszone w odcieniu pudrowym, aż po intensywne, przywodzące na myśl truskawkowy sorbet. Skąd pewność, że nie będzie to tylko chwilowe „zauroczenie”, a kuchnia oprócz tego, że będzie wyróżniać się efektownym kolorem, zachowa stylistyczną świeżość i szybko nam się nie opatrzy?

- Róż to kolor pełen radości i optymizmu, który ma ogromny potencjał dekoracyjny i dobrze prezentuje się na frontach mebli kuchennych – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa, zachęcając do odważnych wyborów podczas urządzania kuchni. – Ten kolor daje dużo możliwości, a efekt może zaskoczyć największych sceptyków, ponieważ będzie daleki od cukierkowej słodyczy, która budzi największe obawy. Możemy wykreować przyjemne dla oka wnętrze z zabudową meblową, która będzie odporna na przemijające trendy, zachowa styl i ponadczasowy urok. 

Fronty meblowe w różowym kolorze są bardzo dekoracyjnym elementem, dlatego warto o wyczucie i umiar podczas urządzania kuchni. Dobrze jest zrównoważyć kolor prostą formą mebli i harmonijne skomponować z dekorami towarzyszącymi. To podstawa aranżacji gustownego wnętrza, które nie będzie wydawało się „przesłodzone” i przyprawiało o kolorowy zawrót głowy. Tonujący charakter będzie miało również matowe wybarwienie frontów, dlatego jeżeli zależy nam na bardziej klasycznym charakterze zabudowy, lepiej wybrać tę modną opcję zamiast wysokiego połysku. 

Jak wprowadzić kolor różowy do kuchni? Można pozostać przy jednolitej zabudowie lub skomponować go z innymi dekorami. Najbezpieczniejszym połączeniem będą różne dekory drewna. Subtelnie podkreślą piękno koloru, przy okazji zrównoważą kompozycję i dodadzą aranżacji ciepła oraz naturalnego uroku.

Róż na frontach mebli dobrze współgra z bardziej klasycznymi kolorami: szarością i bielą. W takiej oprawie wygląda równie ciekawie, a zabudowa meblowa nabierze bardziej uniwersalnego charakteru. Dobrym tłem dla różu, zwłaszcza gdy chcemy wykreować eleganckie wnętrze z klasą, będą wysmakowane dekory naturalnych kamieni szlachetnych.

Róż to idealny wybór do pełnych blichtru kuchni w styl glamour. Atrakcyjność takiej zabudowy można podkreślić wzbogacającymi wizualnie dodatkami w kolorze złota, które nie tylko wyjątkowo dobrze komponuje się z tym kolorem, ale wprowadzi do różowej kuchni powiew luksusu i wyrafinowania.

Przy tak wyrazistych meblach, warto stonować wnętrze neutralnym kolorem ścian – delikatną bielą czy jasnym odcieniem szarości. Zasada ta dotyczy również pozostałych elementów wyposażenia: blatów kuchennych, dekorów na ścianie pomiędzy szafkami czy eksponowanych ozdób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.