Komunikaty PR

Jak wybrać gazową płytę grzewczą do małej kuchni?

2024-02-27  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Mała kuchnia, zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu w bloku, może być wyzwaniem pod względem aranżacji wnętrza. Jednak odpowiedni dobór sprzętu – szczególnie gazowej płyty grzewczej – istotnie poprawia komfort gotowania i korzystnie wpływa na efektywne zagospodarowanie dostępnego miejsca. Na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju sprzęt AGD?

Wymiary to podstawa

Pierwszym krokiem jest dokładny pomiar przestrzeni oraz uwzględnienie liczby palników. Przed zakupem upewnijmy się, że precyzyjnie zmierzyliśmy dostępną przestrzeń w kuchni. W przypadku małych powierzchni, każdy centymetr ma znaczenie. Wybierzmy więc płytę grzewczą, która bezproblemowo zmieści się w dostępnym miejscu, pozostawiając wystarczającą przestrzeń na inne elementy wyposażenia.

- W małych kuchniach zazwyczaj zaleca się wybór płyt grzewczych z mniejszą liczbą palników. Doskonałym rozwiązaniem dla małej przestrzeni może być płyta gazowa posiadająca 2-3 palniki. Unikajmy zbyt dużych płyt, które mogą zajmować cenną przestrzeń roboczą. Jeśli gotujemy dla większej liczby osób, zwróćmy uwagę na rozmieszczenie palników, aby ułatwić jednoczesne gotowanie różnych potraw – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Moc i ustawienia palników

Zwróćmy uwagę na moc palników – zwłaszcza, jeżeli zależy nam na efektywnym gotowaniu. Pamiętajmy jednak, że jeżeli w małej kuchni nie będzie ona zbyt duża, to nie będzie generować nadwyżek ciepła. Warto więc zwrócić uwagę na różne modele płyt gazowych oferujące odmienne moce palników, aby dopasować je do własnych preferencji i potrzeb kulinarnych.

- Regulacja mocy palników jest kluczową funkcją dostępną w większości płyt gazowych. Pozwala ona dostosować intensywność grzania do rodzaju potrawy oraz własnych upodobań. To szczególnie przydatne, gdy chcemy gotować na niskim ogniu, dusić potrawy czy też przenieść garnki na mniejszy palnik, aby utrzymać optymalną temperaturę. Dzięki tej elastyczności, możliwe jest skuteczne zarządzanie procesem gotowania, co z kolei przyczynia się do osiągnięcia najlepszych rezultatów kulinarnych nawet w ograniczonej przestrzeni małej kuchni – wskazuje ekspert DYNACOOK.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem przy wyborze gazowej płyty grzewczej do gotowania. Upewnijmy się zatem, że wybrana płyta posiada:

  • zabezpieczenia przed wypływem gazu,
  • automatyczne zamykanie dopływu gazu,
  • wygodną funkcję zapalniczki elektrycznej – ułatwi rozpalanie palników bez konieczności korzystania z zapałek.

 

To wszystko zminimalizuje ryzyko niebezpieczeństwa podczas użytkowania.

Materiał obudowy i łatwość czyszczenia

Przy wyborze płyty grzewczej, zwróćmy uwagę na solidne materiały obudowy, które będą łatwe w utrzymaniu w czystości. Popularnym wyborem są powierzchnie wykonane z szkła, ceramiki lub stali nierdzewnej, ponieważ charakteryzują się większą trwałością i atrakcyjną estetyką.

- W małej kuchni, gdzie każda wolna chwila ma znaczenie, kluczowe jest szybkie i łatwe czyszczenie. Wybierając płytę grzewczą, zdecydujmy się na płaską powierzchnię bez wystających elementów, co ułatwi utrzymanie jej w nienagannym stanie.

Dokładne zrozumienie i przeanalizowanie swoich potrzeb i uwzględnienie powyższych kryteriów pozwoli dokonać świadomego wyboru gazowej płyty grzewczej do niewielkiej kuchni. Odpowiednio dobrana gazowa płyta grzewcza – taka jak te od DYNACOOK – stanie się nie tylko praktycznym narzędziem do gotowania, ale także estetycznym elementem małej kuchni. Odpowiednią gazową płytę grzewczą do małej kuchni wybierzemy, biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń, liczbę palników, moc, funkcje bezpieczeństwa, materiały obudowy i łatwość czyszczenia. Dbałość o te aspekty sprawi, że gotowanie w małej kuchni stanie się zarówno przyjemne, jak i efektywne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno Biuro prasowe
2024-04-12 | 15:10

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno

Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym
Dom Elegancka kuchnia w kamperze
2024-04-12 | 12:00

Elegancka kuchnia w kamperze

Choć kamper zastępuje nam w podróży cały dom - i jednocześnie potrafi być równie komfortowy, jest to jednak mała przestrzeń, która wymaga właściwego
Dom Jak zabudować stelaż podtynkowy WC?
2024-04-12 | 12:00

Jak zabudować stelaż podtynkowy WC?

Zabudowa stelaża podtynkowego to ostatnio najchętniej wybierane rozwiązanie dla nowoczesnych toalet. Ukryte elementy instalacji i niewidoczne rury pomogą nam otrzymać elegancką aranżację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Handel

Kakao podrożało w ekspresowym tempie. Czekolada może się stać towarem luksusowym

Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów, ale i mediów skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Przyczyną dynamicznego wzrostu cen są niesprzyjające warunki pogodowe w Afryce Zachodniej, której kraje są głównymi dostawcami kakao na światowe rynki. Przekłada się to na wielkość i jakość zbiorów, a przy tym trudno oczekiwać zmiany trendu w krótkim terminie. W konsekwencji rosną ceny produktów czekoladowych na rynku detalicznym.

Problemy społeczne

Doświadczenie gnębienia w dzieciństwie rzutuje na zdrowie w całym życiu. Naukowcy alarmują, że osoby gnębione mogą żyć krócej

Doświadczenia znęcania się w dzieciństwie pogarszają dobrostan psychiczny i rzutują na całe dorosłe życie – wykazali brytyjscy naukowcy na podstawie trwającej 60 lat analizy. Mogą mieć wpływ również na funkcjonowanie na rynku pracy, a nawet zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci. Naukowcy podkreślają, że należy się skupić na tym, by zapobiegać zjawisku gnębienia dzieci, które okazuje się być wciąż niepokojąco powszechne. Przemocy chociaż raz w swoim życiu doświadczyło niemal 80 proc. polskich dzieci, a jedna czwarta jest zaniedbywana emocjonalnie.