Jak wybrać szafkę pod telewizor?
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Postępująca miniaturyzacja sprawiła, że nawet potężne centra domowej rozrywki nie wymagają już wielkogabarytowych urządzeń. Nowoczesne telewizory mają co prawda coraz większe ekrany, jednak stają się coraz smuklejsze, przez co ich ustawienie wymaga stosunkowo niewielkiej powierzchni, zwłaszcza w porównaniu do monstrualnych urządzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak szafka RTV nie musi stanowić tylko bazy dla telewizora. Jeśli będzie atrakcyjna wizualnie i funkcjonalna pod innymi względami, na pewno docenimy to na co dzień. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze - podpowiadają specjaliści z Miloni, wielokrotnie nagradzanej za wzornictwo polskiej marki, specjalizującej się w meblach z drewna.
Wybór mebli pod telewizor jest teraz tak bogaty, że każdy, bez trudu, powinien znaleźć swój idealny model. Bez względu na to, czy preferujesz styl minimalistyczny, loftowy, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnego designu, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem wymarzonego produktu. Skupimy się zatem na najważniejszych parametrach szafki pod telewizor i podpowiemy, czym się kierować podczas wyboru tego rodzaju mebla.
Wymiary
Wysokość szafki około 50-60 cm od podłogi pozwoli nam na wygodne oglądanie telewizji, siedząc na sofie w naturalnej pozycji. Przy takim rozwiązaniu telewizor pozostanie na wysokości naszego wzroku, bez zbytecznego obciążania karku. Pamiętaj, że środek ekranu powinien znajdować się na wysokości oczu osoby siedzącej przed nim. Wpływa to na komfort i zdrowie oglądającego. Minimalna szerokość szafki powinna uwzględniać wielkość sprzętu RTV i kilku a najlepiej kilkunastocentymetrowy zapas z każdej strony. Ważne jest, by urządzenie nie wystawało poza granice mebla, ponieważ wprowadzi to dysproporcje wizualne i narazi sprzęt na uszkodzenia. Głębokość szafki powinna więc mieć optymalnie 30-40 cm, jeśli mebel będzie służyć wyłącznie jako „podstawka” pod telewizor. Jeśli ma pomieścić jeszcze sprzęt audio czy wideo, głębokość powinna być dopasowana do sprzętów, jakie chcemy z tym meblem połączyć.
Funkcjonalność
Przy doborze odpowiedniego modelu szafki warto przewidzieć możliwą wymianę sprzętu na nowszy model za kilka lat. Jeśli telewizor jest zawieszony na ścianie, należy na etapie budowy domu lub wykończenia mieszkania wprowadzić w ścianę wpust i umieścić w nim przepust kablowy. Dzięki temu wiszące kable zostaną ukryte w powierzchni ściany i nie będą rzucały się w oczy.
Umiejscowienie gniazdka względem tylnej ścianki mebla też ma tu istotne znaczenie. Cofnięcie tylnej ścianki i nóg w szafce umożliwi dosunięcie mebla do ściany i nie będzie kolidować z lokalizacją gniazdka czy listwą przypodłogową.
W szafce Blox Miloni można umieścić np. ładowarki na telefony, ponieważ boczne szuflady wyposażono w dodatkowe przepusty na kable. Jeśli w ścianie nie ma przepustu, możliwe jest wykonanie w blacie estetycznego przepustu kablowego do podłączenia na przykład stojącego na szafce telewizora czy gramofonu. Mebel zaprojektowany przez Przemysława Fornala doskonale pasuje do stolika kawowego, komody oraz krzeseł z serii Blox. W dwóch pojemnych szufladach można umieścić kolekcję gier na PlayStation lub płyt CD, tak by znajdowały się blisko odtwarzacza, położonego w centralnej części szafki. Szuflady mogą ukryć drobny sprzęt czy zapasowe kable. Na indywidualne zamówienie w Miloni łatwo zmodyfikujemy gabaryty szafki i zmienimy umiejscowienie przepustów kablowych.
Niemniej ważne niż funkcjonalność, będzie również właściwe dobranie mebli do stylu wnętrza. W ofercie Miloni znajdziemy wiele wybarwień drewnianych stołów do kuchni, komód, czy stolików kawowych Blox, Fox, Frame i Ox, pasujących do siebie stylistycznie. Meble z każdej kolekcji są dostępne w dowolnym z sześciu kolorów MILONI (Off White, Pure, Natural, Tobacco, Cacao lub Nutty), ale przy indywidualnym zamówieniu możemy zdecydować się niestandardowe wybarwienie drewna. Jeżeli zależy nam na pełnej harmonii w pomieszczeniu, warto rozważyć zakup takiego kompletu do salonu, w którego skład wejdzie np. szafka RTV, stolik kawowy, komoda i krzesła.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Odpowiednia szafka powinna mieć zapewnioną cyrkulację powietrza, aby sprzęt się nie przegrzewał. Przy szafkach RTV z szufladami z pełnym wysuwem warto przykręcić szafkę do ściany. Dlaczego? Dzięki temu zyskujemy pewność, że mebel nigdy się nie przewróci, nawet przy pełnym obciążeniu szuflad. To jak, gotowi na zimowy maraton filmowy?
www.miloni.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.