Komunikaty PR

Jak wybrać szafkę pod telewizor?

2022-02-04  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.16 MB )

Postępująca miniaturyzacja sprawiła, że nawet potężne centra domowej rozrywki nie wymagają już wielkogabarytowych urządzeń. Nowoczesne telewizory mają co prawda coraz większe ekrany, jednak stają się coraz smuklejsze, przez co ich ustawienie wymaga stosunkowo niewielkiej powierzchni, zwłaszcza w porównaniu do monstrualnych urządzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak szafka RTV nie musi stanowić tylko bazy dla telewizora. Jeśli będzie atrakcyjna wizualnie i funkcjonalna pod innymi względami, na pewno docenimy to na co dzień. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze - podpowiadają specjaliści z Miloni, wielokrotnie nagradzanej za wzornictwo polskiej marki, specjalizującej się w meblach z drewna.

Wybór mebli pod telewizor jest teraz tak bogaty, że każdy, bez trudu, powinien znaleźć swój idealny model. Bez względu na to, czy preferujesz styl minimalistyczny, loftowy, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnego designu, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem wymarzonego produktu. Skupimy się zatem na najważniejszych parametrach szafki pod telewizor i podpowiemy, czym się kierować podczas wyboru tego rodzaju mebla.

Wymiary

Wysokość szafki około 50-60 cm od podłogi pozwoli nam na wygodne oglądanie telewizji, siedząc na sofie w naturalnej pozycji. Przy takim rozwiązaniu telewizor pozostanie na wysokości naszego wzroku, bez zbytecznego obciążania karku. Pamiętaj, że środek ekranu powinien znajdować się na wysokości oczu osoby siedzącej przed nim. Wpływa to na komfort i zdrowie oglądającego. Minimalna szerokość szafki powinna uwzględniać wielkość sprzętu RTV i kilku a najlepiej kilkunastocentymetrowy zapas z każdej strony. Ważne jest, by urządzenie nie wystawało poza granice mebla, ponieważ wprowadzi to dysproporcje wizualne i narazi sprzęt na uszkodzenia. Głębokość szafki powinna więc mieć optymalnie 30-40 cm, jeśli mebel będzie służyć wyłącznie jako „podstawka” pod telewizor. Jeśli ma pomieścić jeszcze sprzęt audio czy wideogłębokość powinna być dopasowana do sprzętów, jakie chcemy z tym meblem połączyć.

Funkcjonalność

Przy doborze odpowiedniego modelu szafki warto przewidzieć możliwą wymianę sprzętu na nowszy model za kilka lat. Jeśli telewizor jest zawieszony na ścianie, należy na etapie budowy domu lub wykończenia mieszkania wprowadzić w ścianę wpust i umieścić w nim przepust kablowy. Dzięki temu wiszące kable zostaną ukryte w powierzchni ściany i nie będą rzucały się w oczy.

Umiejscowienie gniazdka względem tylnej ścianki mebla też ma tu istotne znaczenie. Cofnięcie tylnej ścianki i nóg w szafce umożliwi dosunięcie mebla do ściany i nie będzie kolidować z lokalizacją gniazdka czy listwą przypodłogową.

W szafce Blox Miloni można umieścić np. ładowarki na telefony, ponieważ boczne szuflady wyposażono w dodatkowe przepusty na kable. Jeśli w ścianie nie ma przepustu, możliwe jest wykonanie w blacie estetycznego przepustu kablowego do podłączenia na przykład stojącego na szafce telewizora czy gramofonu. Mebel zaprojektowany przez Przemysława Fornala doskonale pasuje do stolika kawowego, komody oraz krzeseł z serii Blox. W dwóch pojemnych szufladach można umieścić kolekcję gier na PlayStation lub płyt CD, tak by znajdowały się blisko odtwarzacza, położonego w centralnej części szafki. Szuflady mogą ukryć drobny sprzęt czy zapasowe kable. Na indywidualne zamówienie w Miloni łatwo zmodyfikujemy gabaryty szafki i zmienimy umiejscowienie przepustów kablowych.

Niemniej ważne niż funkcjonalność, będzie również właściwe dobranie mebli do stylu wnętrza. W ofercie Miloni znajdziemy wiele wybarwień drewnianych stołów do kuchni, komód, czy stolików kawowych Blox, Fox, Frame i Ox, pasujących do siebie stylistycznie. Meble z każdej kolekcji są dostępne w dowolnym z sześciu kolorów MILONI (Off White, Pure, Natural, Tobacco, Cacao lub Nutty), ale przy indywidualnym zamówieniu możemy zdecydować się niestandardowe wybarwienie drewna. Jeżeli zależy nam na pełnej harmonii w pomieszczeniu, warto rozważyć zakup takiego kompletu do salonu, w którego skład wejdzie np. szafka RTV, stolik kawowy, komoda i krzesła.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Odpowiednia szafka powinna mieć zapewnioną cyrkulację powietrza, aby sprzęt się nie przegrzewał.  Przy szafkach RTV z szufladami z pełnym wysuwem warto przykręcić szafkę do ściany. Dlaczego? Dzięki temu zyskujemy pewność, że mebel nigdy się nie przewróci, nawet przy pełnym obciążeniu szuflad. To jak, gotowi na zimowy maraton filmowy?

www.miloni.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.