Komunikaty PR

Jak wybrać szafkę pod telewizor?

2022-02-04  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.16 MB )

Postępująca miniaturyzacja sprawiła, że nawet potężne centra domowej rozrywki nie wymagają już wielkogabarytowych urządzeń. Nowoczesne telewizory mają co prawda coraz większe ekrany, jednak stają się coraz smuklejsze, przez co ich ustawienie wymaga stosunkowo niewielkiej powierzchni, zwłaszcza w porównaniu do monstrualnych urządzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak szafka RTV nie musi stanowić tylko bazy dla telewizora. Jeśli będzie atrakcyjna wizualnie i funkcjonalna pod innymi względami, na pewno docenimy to na co dzień. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze - podpowiadają specjaliści z Miloni, wielokrotnie nagradzanej za wzornictwo polskiej marki, specjalizującej się w meblach z drewna.

Wybór mebli pod telewizor jest teraz tak bogaty, że każdy, bez trudu, powinien znaleźć swój idealny model. Bez względu na to, czy preferujesz styl minimalistyczny, loftowy, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnego designu, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem wymarzonego produktu. Skupimy się zatem na najważniejszych parametrach szafki pod telewizor i podpowiemy, czym się kierować podczas wyboru tego rodzaju mebla.

Wymiary

Wysokość szafki około 50-60 cm od podłogi pozwoli nam na wygodne oglądanie telewizji, siedząc na sofie w naturalnej pozycji. Przy takim rozwiązaniu telewizor pozostanie na wysokości naszego wzroku, bez zbytecznego obciążania karku. Pamiętaj, że środek ekranu powinien znajdować się na wysokości oczu osoby siedzącej przed nim. Wpływa to na komfort i zdrowie oglądającego. Minimalna szerokość szafki powinna uwzględniać wielkość sprzętu RTV i kilku a najlepiej kilkunastocentymetrowy zapas z każdej strony. Ważne jest, by urządzenie nie wystawało poza granice mebla, ponieważ wprowadzi to dysproporcje wizualne i narazi sprzęt na uszkodzenia. Głębokość szafki powinna więc mieć optymalnie 30-40 cm, jeśli mebel będzie służyć wyłącznie jako „podstawka” pod telewizor. Jeśli ma pomieścić jeszcze sprzęt audio czy wideogłębokość powinna być dopasowana do sprzętów, jakie chcemy z tym meblem połączyć.

Funkcjonalność

Przy doborze odpowiedniego modelu szafki warto przewidzieć możliwą wymianę sprzętu na nowszy model za kilka lat. Jeśli telewizor jest zawieszony na ścianie, należy na etapie budowy domu lub wykończenia mieszkania wprowadzić w ścianę wpust i umieścić w nim przepust kablowy. Dzięki temu wiszące kable zostaną ukryte w powierzchni ściany i nie będą rzucały się w oczy.

Umiejscowienie gniazdka względem tylnej ścianki mebla też ma tu istotne znaczenie. Cofnięcie tylnej ścianki i nóg w szafce umożliwi dosunięcie mebla do ściany i nie będzie kolidować z lokalizacją gniazdka czy listwą przypodłogową.

W szafce Blox Miloni można umieścić np. ładowarki na telefony, ponieważ boczne szuflady wyposażono w dodatkowe przepusty na kable. Jeśli w ścianie nie ma przepustu, możliwe jest wykonanie w blacie estetycznego przepustu kablowego do podłączenia na przykład stojącego na szafce telewizora czy gramofonu. Mebel zaprojektowany przez Przemysława Fornala doskonale pasuje do stolika kawowego, komody oraz krzeseł z serii Blox. W dwóch pojemnych szufladach można umieścić kolekcję gier na PlayStation lub płyt CD, tak by znajdowały się blisko odtwarzacza, położonego w centralnej części szafki. Szuflady mogą ukryć drobny sprzęt czy zapasowe kable. Na indywidualne zamówienie w Miloni łatwo zmodyfikujemy gabaryty szafki i zmienimy umiejscowienie przepustów kablowych.

Niemniej ważne niż funkcjonalność, będzie również właściwe dobranie mebli do stylu wnętrza. W ofercie Miloni znajdziemy wiele wybarwień drewnianych stołów do kuchni, komód, czy stolików kawowych Blox, Fox, Frame i Ox, pasujących do siebie stylistycznie. Meble z każdej kolekcji są dostępne w dowolnym z sześciu kolorów MILONI (Off White, Pure, Natural, Tobacco, Cacao lub Nutty), ale przy indywidualnym zamówieniu możemy zdecydować się niestandardowe wybarwienie drewna. Jeżeli zależy nam na pełnej harmonii w pomieszczeniu, warto rozważyć zakup takiego kompletu do salonu, w którego skład wejdzie np. szafka RTV, stolik kawowy, komoda i krzesła.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Odpowiednia szafka powinna mieć zapewnioną cyrkulację powietrza, aby sprzęt się nie przegrzewał.  Przy szafkach RTV z szufladami z pełnym wysuwem warto przykręcić szafkę do ściany. Dlaczego? Dzięki temu zyskujemy pewność, że mebel nigdy się nie przewróci, nawet przy pełnym obciążeniu szuflad. To jak, gotowi na zimowy maraton filmowy?

www.miloni.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.