Komunikaty PR

Jak zabezpieczyć domek letniskowy?

2021-06-15  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
2moro

Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl

Zaczynamy sezon wakacyjnych podróży i weekendowych wypadów do domków letniskowych. W związku z tym podpowiadamy, jak w łatwy i nowoczesny sposób zabezpieczyć budynek m.in. przed nieproszonymi gośćmi.

W okresie wakacyjnym właściciele domków letniskowych znacznie częściej odwiedzają swoje oazy spokoju w górach, na wsi lub nad jeziorami. Weekendowe wypady, choć dające mieszkańcom miast upragnione wytchnienie od miejskiego zgiełku, wiążą się również z szeregiem czynności, o których trzeba pamiętać, aby właściwie zabezpieczyć domek przed wyjazdem. Podpowiadamy, jak w prosty sposób poprawić komfort i bezpieczeństwo w takich miejscach. 

 

Smart kamera zewnętrzna

Domowy monitoring to sprawdzona od lat metoda odstraszania intruzów podczas nieobecności właścicieli na terenie nieruchomości. Na szczęście współczesne technologie oferują znacznie prostsze rozwiązania niż te dostępne jeszcze kilka lat temu, które często wiązały się z wielką rewolucją w domu związaną z montażem skomplikowanego systemu monitorującego. Teraz wystarczy malutka smart kamera, aby mieć oko na cały dom.

Przykładem takiego urządzenia jest zewnętrzna smart kamera WiFi marki Woox. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć w bezpłatnej aplikacji Woox Home, aby móc podejrzeć, co aktualnie dzieje się w naszym domku letniskowym. Bezprzewodowa Inteligentna Smart kamera WiFi, WOOX R9045 jest odporna na działanie promieni UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Została także wyposażona w czujniki ruchu i dźwięku, aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Natychmiast po wykryciu niepożądanego ruchu lub dźwięku na Twoim telefonie pojawi się powiadomienie w aplikacji Woox Home.

Do zasilania tej bezprzewodowej kamery zostały przystosowane akumulatory o pojemności 2600 mAh, które pozwalają na pracę przy pełnym naładowaniu baterii nawet od 2 do 4 miesięcy. Co więcej, daje ona możliwość podglądu obrazu do 7 m również nocą, a możliwość zapisu na karcie MicroSD do 128 GB, pozwala automatycznie zarejestrować obraz np. po wykryciu ruchu lub hałasu.

Dzięki takiemu zabezpieczeniu nie tylko zwiększymy bezpieczeństwo w naszym domku letniskowym, a czasem może uda nam się zarejestrować, jakie osobniki zaglądają do naszego ogródka. Może to przyjazne małe stado saren, albo buszująca pod dębem gromadka dzików. Ze smart kamerą bez problemu podejrzycie, co się dzieje na waszej posesji z dowolnego miejsca na ziemi. 

 

Smart czujniki i gniazdka

Rozwiązania smart świetnie sprawdzą się w każdym domku letniskowym. Dzięki nowoczesnym czujnikom właściciele posesji nie będą się musieli już martwić, że podczas kolejnej wizyty zastaną ich przykre niespodzianki np. zalana podłoga. Nowoczesne czujniki natychmiast wykryją usterkę lub zagrożenie i poinformują o niej za pośrednictwem aplikacji. Dzięki temu właściciel będzie mógł szybciej zareagować i powiadomić odpowiednie służby. W ofercie marki Woox dostępna jest cała seria smart czujników, które świetnie zabezpieczą Twój domek m.in. czujnik wycieku wody, czujnik dymu, czujnik temperatury i wilgoci.

Innym przykładem jest czujnik ruchu lub czujnik otwarcia drzwi/okna, który natychmiast powiadomi Cię o nieautoryzowanym otwarciu drzwi, lub okna oraz o podejrzanym ruchu wewnątrz budynku. To także świetne rozwiązanie, dzięki któremu możesz być pewien, że po udanym weekendzie wszystkie okna i drzwi w Twoim domku są zamknięte. Uzupełnieniem takiego zestawu może być montaż syreny alarmowej, która włącza się automatycznie po wykryciu zagrożenia przez czujnik. Takie dodatkowe zabezpieczenie, może odstraszyć potencjalnego intruza.  

Smart czynniki są bardzo proste w montażu, jak również w obsłudze, wystarczy tylko stały dostęp do Internetu i darmowa aplikacja Woox Home. Ponadto urządzenia te pracują w oparciu o nowoczesną technologię Zigbee. Wystarczy jedna bramka WOOX Zigbee R7070, aby podłączyć wszystkie czujniki i inne sprzęty smart.

Kolejnym pomysłem na dodatkowe zabezpieczenie domku letniskowego jest smart gniazdko wewnętrzne lub zewnętrzne. Urządzenia do niego podpięte możemy zdalnie włączać lub wyłączać z poziomu aplikacji w naszym smartfonie. 

Dzięki tej opcji możemy podczas naszej nieobecności włączyć światło na tarasie, w ogrodzie lub wewnątrz budynku, tym samym sugerując obecność domowników. To rozwiązanie ma też inne zalety. Smart gniazdko pozwoli uruchomić np. bojler lub ogrzewanie przed naszym przyjazdem, aby cieszyć się pełnym komfortem i korzystać z wolnych dni. 

 

Smart zawór wody

Ostatnia nasza propozycja to elektroniczny smart zawór wody, czyli idealne rozwiązanie smart do ogrodu. Dzięki niemu nie tylko dostosujemy natężenie strumienia odpowiednie dla naszych roślin, uruchomimy zraszacze, ale również zaplanujemy dokładny harmonogram podlewania. Zwłaszcza ta ostatnia opcja może być bardzo przydatna podczas letnich upałów i suszy, ponieważ nawet podczas naszej nieobecności w domku letniskowym rośliny będą regularnie podlewane.

 

Dystrybutor marki WOOX w Polsce:

Netinet sp. z.o.o.

ul. Arkuszowa 18,

01-934 Warszawa

tel: 22 213 11 50

e-mail: info@netinet.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2moro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.