Komunikaty PR

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Rozwiązania dla właścicieli mieszkań.

2021-05-13  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że warto zabezpieczyć swoje cztery kąty. Mimo to, monitoring najczęściej kojarzymy z domami jednorodzinnymi. Tymczasem rynek oferuje wiele smart rozwiązań zarówno dla właścicieli domów z wielką posesją, jak i osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych.

 

Monitoring w mieszkaniu 

W przeciwieństwie do mieszkańców domków jednorodzinnych, osoby zamieszkałe w blokach, nie mogą sobie pozwolić na samowolne zainstalowanie kamer zewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma innych urządzeń, które pozwoliłyby im zadbać o bezpieczeństwo swoich czterech kątów. Jednym z takich rozwiązań są kamery wewnętrzne. Te dostępne dziś na rynku mają rozległe pole widzenia (360°), które obejmuje całą przestrzeń. Wiele urządzeń wyposażonych jest również w detekcję osób pozwalającą śledzić wykryty ruch. To jednak nie wszystko. Przykładowo kamera C6CN Pro firmy ezviz oprócz powyższych funkcji ma także wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaskoczyć włamywacza swoją wirtualną obecnością w domu. Za pomocą aplikacji dostajemy podgląd tego, co dzieje się w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym. Co więcej, możemy nawet dostawać powiadomienia, kiedy czujniki kamery rozpoznają, że w domu dzieje się coś niepokojącego. Zaletami takich kamer domowych jest też łatwy montaż i niewygórowana cena. Wspomniane urządzenie można dostać już od 250 złotych.

 

Inteligentne wizjery

Kolejnym rozwiązaniem, które również świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, jest inteligentny wizjer do drzwi. To urządzenie, które umieszcza się zamiast tradycyjnego judasza. Omówmy jego możliwości na przykładzie modelu DP1C od marki Ezviz. Wspomniany sprzęt został wyposażony w szerokokątny obiektyw, kamerę HD oraz funkcję trybu Dzień/Noc, dzięki czemu zapewnia wyraźny obraz - nawet w ciemności. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Co jeszcze? Inteligentny wizjer do drzwi wykonuje zdjęcia i wysyła alerty natychmiast po wykryciu osób przed drzwiami. Nawet będąc poza domem, możecie więc widzieć  osoby stojące przed drzwiami wejściowymi, a nawet rozmawiać z nimi przy użyciu telefonu komórkowego. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.



 

Jak widać opcji na zwiększenie swojego bezpieczeństwa mamy wiele. Oprócz zdrowej ludzkiej ostrożności możemy wykorzystywać technologię. Projektujemy ją przecież po to, by nam służyła. 




 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.