Kasia Sokołowska zdradza sekrety swojego stylu
Minimalizm w modzie to trend, którego główną zasadą jest ograniczenie zawartości szafy do najbardziej sprawdzonych, wysokiej jakości klasycznych ubrań, które łączone ze sobą pozwalają na stworzenie wielu stylizacji na każdą okazję. Kluczem do bycia trendy, jest więc odpowiednie dbanie o odzież, aby mogła nam służyć dłużej, a przy tym wciąż zachwycać wyglądem i jakością. Kasia Sokołowska podpowiada, czym kierować się podczas komponowania swojej szafy i jak sprawić, aby ubrania zawsze wyglądały perfekcyjnie.
Klasyczne jeansy i basic – must have
Kupowanie nowych ubrań jedynie ze względu na nietuzinkowy kolor, ciekawy krój czy krótkotrwały trend często prowadzi do garderoby pełnej przypadkowych ubrań i poczucia, że nie mamy się w co ubrać. Warto postawić na klasyczne, dobrej jakości elementy garderoby, które posłużą nam latami i nie wyjdą z mody. Od czego zacząć?
„Punktem wyjściowym wielu udanych stylizacji jest przede wszystkim wysokiej jakości odzież basic, np. świetnie skrojone jeansy czy kaszmirowy sweter, który możemy ubrać na białą koszulę z szerokim kołnierzem. Takie ubrania zakładamy na siebie praktycznie codziennie, dlatego ważne jest odpowiednie dbanie o tkaniny, aby nie straciły koloru i służyły nam jak najdłużej. Denim i kaszmir nie wymaga częstego prania, a jedynie odświeżenia, a w tym przypadku doskonale sprawdzi się szafa parowa Samsung AirDresser, dzięki której nasze ubrania będą odświeżone, zdezynfekowane, pozbawione zagnieceń i nieprzyjemnych zapachów bez konieczności prania.”
Kasia Sokołowska podkreśla też, że ubrania basic to świetna baza do bardziej wyszukanych stylizacji. Dzięki umiejętnemu przełamywaniu za pomocą bardziej wyrazistych elementów garderoby, jesteśmy w stanie stworzyć nieograniczoną liczbę zestawów na każdą okazję.
Puchowe kurtki i wełniane płaszcze muszą trzymać fason
Zimą nie obędziemy się bez ciepłej, puchowej kurtki, która nie tylko ogrzeje, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera, ale także pozwoli stworzyć wiele ciekawych stylizacji. Krótkie puchówki świetnie wyglądają z traperami, a dłuższe płaszcze puchowe możemy śmiało nosić do botków na obcasie. Najważniejsze jest jednak to, aby dokładnie suszyć puchową kurtkę po spacerach w śniegu lub deszczu. Pod wpływem wilgoci wypełnienie kurtki może się przemieszczać i zbijać, co nie tylko sprawia, że przestaje ona skutecznie chronić nas przed zimnem, a także traci ładną strukturę. Suszenie przemoczonego puchu to podstawa, jeśli chcemy, aby nasza puchówka wyglądała nienagannie i zachowała swój fason.
„Uwielbiam puchowe kurtki, mam całą kolekcję w różnych kolorach i fasonach. Używając szafy parowej Samsung AirDresser, zauważyłam, jak łatwo mogę o nie dbać. Wystarczy, że po spacerze wieszam kurtkę na specjalnym wieszaku AirHanger, za pomocą którego para wnika w każdy fragment ubrania, zamykam drzwi szafy, wybieram odpowiedni program i po kilkudziesięciu minutach moja kurtka wygląda, jak nowa. Podobnie jest z wełnianymi, oversizowymi płaszczami, które również są nieodłącznym elementem mojej garderoby zimą. Wełna nie lubi wilgoci, zatem jeżeli chcemy utrzymać nasze ulubione płaszcze w dobrej kondycji przez lata, pamiętajmy o odpowiednim odświeżaniu i suszeniu” – mówi Kasia Sokołowska.
Postaw na jakość i trwałość
Dlaczego warto inwestować w rzeczy dobrej jakości ze szlachetnych tkanin? Bo dobrze się układają, są uniwersalne i – jeśli odpowiednio o nie zadbamy – będą nam służyć latami. Nawet kupując tzw. rzeczy basic, warto postawić na wysoką jakość. Klasyczny biały t-shirt będzie uniwersalny, jeśli jest wykonany w 100% z dobrej jakości bawełny lub bawełny z dodatkiem jedwabiu. Taka baza sprawdzi się w wielu stylizacjach – ze swetrem i jeansami, ale też z długą spódnicą boho czy oversizowym garniturem. A jeśli o swetrach moda – tutaj dobry materiał to podstawa. Warto szukać rzeczy wykonanych w 100% z kaszmiru lub wełny merino. Takie swetry są przyjemne w dotyku, ciepłe, ale też przewiewne i zostaną z nami na długo.
„Wybierając ubrania z dobrej jakości materiałów – jak kaszmir czy koronka, należy traktować je z troską, aby móc latami cieszyć się ich pięknem i wygodą. Niektóre szlachetne materiały – jak skóra licowa czy zamsz – z czasem zyskują na urodzie, jeśli odpowiedni o nie dbamy. domowej pielęgnacji tego typu ubrań przychodzi Samsung AirDresser, który bezpiecznie i skutecznie odświeża nawet delikatne materiały” – mówi Kasia Sokołowska.
Szafa parowa Samsung AirDresser nie tylko odświeża, ale również dezynfekuje usuwając aż do 99,9% bakterii, wirusów i innych zarazków*. Z jej pomocą wysuszymy odzież wyjętą z pralki lub przemoczoną na deszczu, a także pozbędziemy się zagnieceń i nieprzyjemnych zapachów np. po gotowaniu czy papierosach. We wnętrzu urządzenia znajdziemy szereg akcesoriów i rozwiązań ułatwiających odświeżanie ubrań. Wieszak Air Hanger pozwoli parze wniknąć w materiał nie omijając żadnego fragmentu ubrania, a specjalny obciążnik pomoże zaprasować spodnie w kant. AirDresser może być obsługiwany zdalnie przez aplikację Samsung SmartThings, przez którą uruchomimy urządzenie i sprawdzimy czy nasze ubranie jest gotowe do wyjęcia, a także otrzymamy sugestie dotyczące wyboru programu dla konkretnej tkaniny. AirDresser będzie stanowił nieocenioną pomocą w dbaniu o ulubione rzeczy, które mogą służyć latami.
Więcej informacji znajdziesz się na www.airdresser.samsung.pl
*Eliminuje: do 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize 3) 99% gazów powodujących nieprzyjemny zapach (kwas izowalerianowy: pot; 4-etylopirydyna: tytoń, aldehyd walerianowy: żywność, np. grillowane mięso oraz tetrachloroetylen: pranie chemiczne) na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek, program Normal 4) 99% substancji szkodliwych (Perchloroetylen) – na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek; program Normal 5) 99% roztoczy kurzu domowego, na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek oraz testów w ramach certyfikacji BAF, program Sanitize.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.