Katalog Inspiracji TDA’22

Piękno natury i krajobrazu, poszanowanie dla lokalnych tradycji i ekologiczne rozwiązania, które zachwycają funkcjonalnością – w 2022 roku do konkursu Tubądzin Design Awards zgłoszono setki projektów ze 104 krajów. Najciekawsze z nich prezentujemy w Katalogu Inspiracji TDA’22.
Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla architektów i projektantów. Udział w nim otwiera drzwi do międzynarodowej kariery w branży. Uczestnicy zgłaszali swoje prace w kilku kategoriach. Nadesłali nieszablonowe projekty pełne nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Jury stanęło przed niełatwym wyborem spośród projektów pełnych nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Najciekawsze prace ze wszystkich kategorii znalazły się w Katalogu Inspiracji TDA’22. Projekty przedstawiają niezwykle intrygujące interpretacje każdej kategorii. Uczestnicy wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale również artyzmem i proekologicznym podejściem.
W kategorii Young Power liczy się nowoczesne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Innowacyjność, zabawa konstrukcją oraz niespotykane inspiracje – to projekty kreujące zupełnie nowe trendy i konwencje, które staną się przyszłością. Zwycięzcy podzielili się najbardziej nietypowymi pomysłami i rozwiązaniami.
Komfort codziennego funkcjonowania, łączący piękno oraz nowoczesne rozwiązania – oto cel, który przyświecał uczestnikom kategorii Everyday Design. Wnętrza powinny zadbać o odpoczynek, wygodę pracy, ale także stać się miejscem żywych interakcji. Harmonijne przestrzenie motywują i pozwalają się zrelaksować, są także blisko kojącej natury.
Kategoria Unlimited Architecture zapewnia niekończące się możliwości interpretacji sztuki projektowania. Nie ma w niej miejsca na ograniczenia. W tej przestrzeni twórcy mogą realizować najbardziej nietuzinkowe wizje o ogromnej wartości nie tylko użytkowej, ale także artystycznej.
CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Ich zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni uwzględniających wyjątkowe aspekty otoczenia, które wiążą się z kolorytem lokalnym danego regionu świata.
W tej edycji konkursu architekci i projektanci mieli okazję zaprojektować toalety Teatru Wielkiego Opery Narodowej. W katalogu także można zobaczyć intrygujące i oryginalne propozycje, pokazujące jak różnorodne mogą być sposoby interpretacji tej samej przestrzeni.
Katalog w wersji elektronicznej można pobrać ze strony Tubądzin Design Community. Wystarczy bezpłatnie zarejestrować się w serwisie klikając w ten link

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.