Kolory ziemi w jadalni
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Jadalnia, do której za dnia wpada dużo naturalnego światła, a wieczorem oświetla ją lampa sufitowa, będzie idealnym sprzymierzeńcem na miesiące szarugi. W takim pomieszczeniu sprawdzą się jasne ściany pomalowane łagodnym beżem w odcieniu X459 z palety Tikkurila. W scenerię zgrabnie wkomponują się meble i wyposażenie z naturalnych surowców, jak drewniane krzesła i parapety czy pleciony klosz, by stworzyć harmonijne wnętrze w barwach ziemi. Niezwykłą dekoracją ocieplającą wystrój będzie ceglany kominek, który także dosłownie zapewni ciepło w chłodne dni. Duże zielone rośliny doniczkowe zapobiegną kolorystycznej monotonii.
Miłośnikom nowoczesnych przestrzeni może spodobać się jadalnia, w której spokojne naturalne faktury i kolory ziemi łączą się z designerskimi dodatkami oraz odważnymi wzorami. Taką aranżację można wykreować np. łącząc metal i drewno na tle eleganckiej szarości w odcieniu 1937 farby Tikkurila Optiva Satin Matt 7. Stół oraz ławka z grubego drewna i drewniane deski kuchenne jako dekoracje ścienne będą stanowiły przeciwwagę dla sufitowych lamp o modernistycznym designie, stalowej ramy siedziska czy dywanu w geometryczne kształty. Gustownym dodatkiem będą metalowe latarnie, zaznaczające industrialny styl aranżacji.
Jeszcze innym pomysłem na jadalnię w kolorach ziemi będzie sięgniecie po ciepłe nasycone barwy, jak np. ceglasty Nude in Nizza z kolekcji Tikkurila Color Now 2024. Na tle ściany pomalowanej tym zgaszonym, ale pełnym miękkości kolorem, korzystnie zaprezentują się stylizowane krzeseła w rzeźbionej ramie. Jesienne kwiaty w wazonie na stole przykrytym białym obrusem w subtelny sposób udekorują jadalnię, tworząc kompozycję godną XIX-wiecznych mistrzów pędzla.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.