Kolory ziemi w jadalni
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Jadalnia, do której za dnia wpada dużo naturalnego światła, a wieczorem oświetla ją lampa sufitowa, będzie idealnym sprzymierzeńcem na miesiące szarugi. W takim pomieszczeniu sprawdzą się jasne ściany pomalowane łagodnym beżem w odcieniu X459 z palety Tikkurila. W scenerię zgrabnie wkomponują się meble i wyposażenie z naturalnych surowców, jak drewniane krzesła i parapety czy pleciony klosz, by stworzyć harmonijne wnętrze w barwach ziemi. Niezwykłą dekoracją ocieplającą wystrój będzie ceglany kominek, który także dosłownie zapewni ciepło w chłodne dni. Duże zielone rośliny doniczkowe zapobiegną kolorystycznej monotonii.
Miłośnikom nowoczesnych przestrzeni może spodobać się jadalnia, w której spokojne naturalne faktury i kolory ziemi łączą się z designerskimi dodatkami oraz odważnymi wzorami. Taką aranżację można wykreować np. łącząc metal i drewno na tle eleganckiej szarości w odcieniu 1937 farby Tikkurila Optiva Satin Matt 7. Stół oraz ławka z grubego drewna i drewniane deski kuchenne jako dekoracje ścienne będą stanowiły przeciwwagę dla sufitowych lamp o modernistycznym designie, stalowej ramy siedziska czy dywanu w geometryczne kształty. Gustownym dodatkiem będą metalowe latarnie, zaznaczające industrialny styl aranżacji.
Jeszcze innym pomysłem na jadalnię w kolorach ziemi będzie sięgniecie po ciepłe nasycone barwy, jak np. ceglasty Nude in Nizza z kolekcji Tikkurila Color Now 2024. Na tle ściany pomalowanej tym zgaszonym, ale pełnym miękkości kolorem, korzystnie zaprezentują się stylizowane krzeseła w rzeźbionej ramie. Jesienne kwiaty w wazonie na stole przykrytym białym obrusem w subtelny sposób udekorują jadalnię, tworząc kompozycję godną XIX-wiecznych mistrzów pędzla.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.