Konkurs „Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z Fjordd”
– Od początku istnienia naszej marki propagujemy idee tworzenia w łazience domowego spa. Przekonujemy wszystkich, że dzisiejsza łazienka jest nie tylko miejscem służącym higienie, ale również powinna stać się przestrzenią relaksu i odzyskiwania sił witalnych. Stąd idea konkursu. Chcemy zobaczyć jak nasz koncept rozumieją profesjonalni projektanci – tłumaczy Marcin Sojda, Prezes Zarządu Fjordd.
Konkurs, którego celem jest wyłonienie najciekawszego pod względem estetyki wnętrza łazienki, ma dwie kategorie. W pierwszej „Wizualizacja Najlepszego Domowego Spa” mogą wziąć udział autorzy projektów koncepcyjnych łazienek, których powierzchnia nie przekracza 20mkw. Z kolei o nagrodę w drugiej – „Realizacja Najlepszego Domowego Spa” – mogą ubiegać się designerzy, którym udało się wcielić swój pomysł w życie. Warunkiem zakwalifikowania zgłoszenia jest wykorzystanie w projektach co najmniej dwóch produktów marki Fjordd. A wśród nich znajdziemy wanny, umywalki i brodzki prysznicowe wykonane z innowacyjnego kamiennego kompozytu Aquastone®.
O tym, które wnętrza łazienek zyskają miano „Najlepszego Domowego Spa”, a ich autor nagrodę w wysokości 5 000,00 zł wraz z voucherem na dowolny produkt Fjordd zadecyduje jury złożone z profesjonalistów branży design. W jego składzie znaleźli się:
• Iwona Ławecka-Marczewska, Redaktorka Naczelna portalu designdoc.pl;
• Krystyna Łuczak-Surówka, polska naukowczyni, historyczka sztuki, pionierka krytyki wzornictwa;
• Marcelina Plichta-Wabnik, menadżerka mającą na koncie wprowadzenia na rynek kliku marek wnętrzarskich;
• Ewa Porębska, Redaktorka Naczelna magazynu Architektura-Murator;
• Marcin Szczelin, Redaktor Naczelny magazynu Archisnob;
• Małgorzata Szczepańska, Redaktorka Naczelną polskiej edycji Elle Decoration.
Zgłoszenia konkursowe (minimum 3 pliki graficzne wraz z krótkim opisem) należy przesyłać na adres konkurs@fjordd.com. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.fjordd.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.