Kosmiczna nowość w Twojej sypialni - kołdra z technologią od NASA
Niedawno na rynku pojawiła się wyjątkowa nowość: kołdra z formułą innowacyjnej tkaniny stworzonej na potrzeby NASA. Mowa o technologii Outlast, która ma zapewnić użytkownikowi komfort cieplny: zimą – ciepło, a latem – chłód, tak aby ciało otrzymywało optymalną temperaturę.
Jeśli użytkownikowi zdarza się nadmiernie pocić pod kołdrą lub z kolei marznąć w nocy - ten produkt jest dla niego. Najnowsze kołdry i poduszki Senna Home wykorzystują innowacyjną technologię Outlast powstałą na zamówienie NASA, by chłonąć nadmiar ciepła i oddać je, gdy temperatura w nocy spada. Firma, która opatentowała te rozwiązanie i wprowadziła je na rynek - totalnie zmieniła standardy termoregulacji tekstyliów na całym świecie.
Specjalna tkanina została opracowana początkowo na potrzeby udoskonalenia kombinezonów kosmicznych, tak, aby zadbać o idealną temperaturę ciała astronauty. Dziś stosowana jest też m.in. w motorsporcie. Włókno zawiera w sobie specjalny aerożel, czyli mikrokapsułki, będące jedną z najlżejszych substancji stałych (dzięki niezwykle dużej zawartości powietrza), jednocześnie zapewniając najlepszą wartość izolacji.
Od niedawna stosuje ją w wybranych wyrobach także polska marka Interwidex, która wprowadziła do oferty serię Outlast Senna Home. Produkty premium (tak jakościowo, jak i cenowo) zaprojektowane są na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki tkaninie z technologią termoregulacji nie dochodzi do skoków temperatury podczas snu. Zrównoważony klimat przez całą noc ma bezpośredni wpływ na jakość snu i wydajność następnego dnia. Dzięki nowym produktom, sen jest także higieniczniejszy i pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Wyjątkowo szybko też reguluję temperaturę użytkownika. Specjalne kapsułki PCM w stanie ciekłym absorbują ciepło i krystalizują się, gdy temperatura spada - w ten sposób oddają zmagazynowaną energię i ponownie zmieniają stan skupienia.
Tkaninę, stworzoną przez niemiecką firmę Outlast Technologies GmbH, charakteryzuje m.in. większy efekt chłodzenia, ale także imponującą zdolność pochłaniania ciepła. Tym samym, materiał eliminuje powstawanie potu. Dodatkowo, jak informuje producent: do produkcji wyrobu wymagane jest nie tylko 35 razy mniej wody niż do produkcji bawełny, ale także Outlast składa się w 80% z surowców odnawialnych.
Więcej o technologii termoregulacyjnej znajdą Państwo na:
https://www.outlast.com/en/
O samej kołdrze oraz wyrobach polskiego producenta Interwidex z Mazur przeczytają Państwo tutaj:
https://inter-widex.pl/

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.