Kosmiczna nowość w Twojej sypialni - kołdra z technologią od NASA
Niedawno na rynku pojawiła się wyjątkowa nowość: kołdra z formułą innowacyjnej tkaniny stworzonej na potrzeby NASA. Mowa o technologii Outlast, która ma zapewnić użytkownikowi komfort cieplny: zimą – ciepło, a latem – chłód, tak aby ciało otrzymywało optymalną temperaturę.
Jeśli użytkownikowi zdarza się nadmiernie pocić pod kołdrą lub z kolei marznąć w nocy - ten produkt jest dla niego. Najnowsze kołdry i poduszki Senna Home wykorzystują innowacyjną technologię Outlast powstałą na zamówienie NASA, by chłonąć nadmiar ciepła i oddać je, gdy temperatura w nocy spada. Firma, która opatentowała te rozwiązanie i wprowadziła je na rynek - totalnie zmieniła standardy termoregulacji tekstyliów na całym świecie.
Specjalna tkanina została opracowana początkowo na potrzeby udoskonalenia kombinezonów kosmicznych, tak, aby zadbać o idealną temperaturę ciała astronauty. Dziś stosowana jest też m.in. w motorsporcie. Włókno zawiera w sobie specjalny aerożel, czyli mikrokapsułki, będące jedną z najlżejszych substancji stałych (dzięki niezwykle dużej zawartości powietrza), jednocześnie zapewniając najlepszą wartość izolacji.
Od niedawna stosuje ją w wybranych wyrobach także polska marka Interwidex, która wprowadziła do oferty serię Outlast Senna Home. Produkty premium (tak jakościowo, jak i cenowo) zaprojektowane są na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki tkaninie z technologią termoregulacji nie dochodzi do skoków temperatury podczas snu. Zrównoważony klimat przez całą noc ma bezpośredni wpływ na jakość snu i wydajność następnego dnia. Dzięki nowym produktom, sen jest także higieniczniejszy i pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Wyjątkowo szybko też reguluję temperaturę użytkownika. Specjalne kapsułki PCM w stanie ciekłym absorbują ciepło i krystalizują się, gdy temperatura spada - w ten sposób oddają zmagazynowaną energię i ponownie zmieniają stan skupienia.
Tkaninę, stworzoną przez niemiecką firmę Outlast Technologies GmbH, charakteryzuje m.in. większy efekt chłodzenia, ale także imponującą zdolność pochłaniania ciepła. Tym samym, materiał eliminuje powstawanie potu. Dodatkowo, jak informuje producent: do produkcji wyrobu wymagane jest nie tylko 35 razy mniej wody niż do produkcji bawełny, ale także Outlast składa się w 80% z surowców odnawialnych.
Więcej o technologii termoregulacyjnej znajdą Państwo na:
https://www.outlast.com/en/
O samej kołdrze oraz wyrobach polskiego producenta Interwidex z Mazur przeczytają Państwo tutaj:
https://inter-widex.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.