Kosmiczna nowość w Twojej sypialni - kołdra z technologią od NASA
Niedawno na rynku pojawiła się wyjątkowa nowość: kołdra z formułą innowacyjnej tkaniny stworzonej na potrzeby NASA. Mowa o technologii Outlast, która ma zapewnić użytkownikowi komfort cieplny: zimą – ciepło, a latem – chłód, tak aby ciało otrzymywało optymalną temperaturę.
Jeśli użytkownikowi zdarza się nadmiernie pocić pod kołdrą lub z kolei marznąć w nocy - ten produkt jest dla niego. Najnowsze kołdry i poduszki Senna Home wykorzystują innowacyjną technologię Outlast powstałą na zamówienie NASA, by chłonąć nadmiar ciepła i oddać je, gdy temperatura w nocy spada. Firma, która opatentowała te rozwiązanie i wprowadziła je na rynek - totalnie zmieniła standardy termoregulacji tekstyliów na całym świecie.
Specjalna tkanina została opracowana początkowo na potrzeby udoskonalenia kombinezonów kosmicznych, tak, aby zadbać o idealną temperaturę ciała astronauty. Dziś stosowana jest też m.in. w motorsporcie. Włókno zawiera w sobie specjalny aerożel, czyli mikrokapsułki, będące jedną z najlżejszych substancji stałych (dzięki niezwykle dużej zawartości powietrza), jednocześnie zapewniając najlepszą wartość izolacji.
Od niedawna stosuje ją w wybranych wyrobach także polska marka Interwidex, która wprowadziła do oferty serię Outlast Senna Home. Produkty premium (tak jakościowo, jak i cenowo) zaprojektowane są na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki tkaninie z technologią termoregulacji nie dochodzi do skoków temperatury podczas snu. Zrównoważony klimat przez całą noc ma bezpośredni wpływ na jakość snu i wydajność następnego dnia. Dzięki nowym produktom, sen jest także higieniczniejszy i pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Wyjątkowo szybko też reguluję temperaturę użytkownika. Specjalne kapsułki PCM w stanie ciekłym absorbują ciepło i krystalizują się, gdy temperatura spada - w ten sposób oddają zmagazynowaną energię i ponownie zmieniają stan skupienia.
Tkaninę, stworzoną przez niemiecką firmę Outlast Technologies GmbH, charakteryzuje m.in. większy efekt chłodzenia, ale także imponującą zdolność pochłaniania ciepła. Tym samym, materiał eliminuje powstawanie potu. Dodatkowo, jak informuje producent: do produkcji wyrobu wymagane jest nie tylko 35 razy mniej wody niż do produkcji bawełny, ale także Outlast składa się w 80% z surowców odnawialnych.
Więcej o technologii termoregulacyjnej znajdą Państwo na:
https://www.outlast.com/en/
O samej kołdrze oraz wyrobach polskiego producenta Interwidex z Mazur przeczytają Państwo tutaj:
https://inter-widex.pl/

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.