Kosmiczna nowość w Twojej sypialni - kołdra z technologią od NASA
Niedawno na rynku pojawiła się wyjątkowa nowość: kołdra z formułą innowacyjnej tkaniny stworzonej na potrzeby NASA. Mowa o technologii Outlast, która ma zapewnić użytkownikowi komfort cieplny: zimą – ciepło, a latem – chłód, tak aby ciało otrzymywało optymalną temperaturę.
Jeśli użytkownikowi zdarza się nadmiernie pocić pod kołdrą lub z kolei marznąć w nocy - ten produkt jest dla niego. Najnowsze kołdry i poduszki Senna Home wykorzystują innowacyjną technologię Outlast powstałą na zamówienie NASA, by chłonąć nadmiar ciepła i oddać je, gdy temperatura w nocy spada. Firma, która opatentowała te rozwiązanie i wprowadziła je na rynek - totalnie zmieniła standardy termoregulacji tekstyliów na całym świecie.
Specjalna tkanina została opracowana początkowo na potrzeby udoskonalenia kombinezonów kosmicznych, tak, aby zadbać o idealną temperaturę ciała astronauty. Dziś stosowana jest też m.in. w motorsporcie. Włókno zawiera w sobie specjalny aerożel, czyli mikrokapsułki, będące jedną z najlżejszych substancji stałych (dzięki niezwykle dużej zawartości powietrza), jednocześnie zapewniając najlepszą wartość izolacji.
Od niedawna stosuje ją w wybranych wyrobach także polska marka Interwidex, która wprowadziła do oferty serię Outlast Senna Home. Produkty premium (tak jakościowo, jak i cenowo) zaprojektowane są na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki tkaninie z technologią termoregulacji nie dochodzi do skoków temperatury podczas snu. Zrównoważony klimat przez całą noc ma bezpośredni wpływ na jakość snu i wydajność następnego dnia. Dzięki nowym produktom, sen jest także higieniczniejszy i pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Wyjątkowo szybko też reguluję temperaturę użytkownika. Specjalne kapsułki PCM w stanie ciekłym absorbują ciepło i krystalizują się, gdy temperatura spada - w ten sposób oddają zmagazynowaną energię i ponownie zmieniają stan skupienia.
Tkaninę, stworzoną przez niemiecką firmę Outlast Technologies GmbH, charakteryzuje m.in. większy efekt chłodzenia, ale także imponującą zdolność pochłaniania ciepła. Tym samym, materiał eliminuje powstawanie potu. Dodatkowo, jak informuje producent: do produkcji wyrobu wymagane jest nie tylko 35 razy mniej wody niż do produkcji bawełny, ale także Outlast składa się w 80% z surowców odnawialnych.
Więcej o technologii termoregulacyjnej znajdą Państwo na:
https://www.outlast.com/en/
O samej kołdrze oraz wyrobach polskiego producenta Interwidex z Mazur przeczytają Państwo tutaj:
https://inter-widex.pl/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.