Kotły gazowe i panele PV lub PVT– zalety instalacji hybrydowych
Termet S.A.
ul. Długa 13
58-160 Świebodzice
termet|termet.com.pl| |termet|termet.com.pl
+48 74 85 60 801
https://www.termet.com.pl/
Gdy mowa o nowoczesnych systemach grzewczych, najczęściej wymieniane są instalacje łączące pompy ciepła z panelami PV. Mniej oczywistym, lecz również korzystnym rozwiązaniem, jest połączenie fotowoltaiki z kondensacyjnym kotłem gazowym. Tego typu hybryda pozwala na redukcję emisji oraz kosztów eksploatacji, a wymaga mniejszych nakładów inwestycyjnych niż pompa ciepła.
Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest coraz szerszy dostęp do sieci gazowej, co umożliwia łatwą adaptację istniejących instalacji opartych na kotłach gazowych do współpracy z fotowoltaiką. W takim systemie kluczową rolę odgrywa zasobnik na ciepłą wodę użytkową (c.w.u.) z dodatkową grzałką elektryczną, co pozwala na optymalizację kosztów.
W załączonej informacji prasowej o korzyściach płynących ze współpracy gazowego kotła kondensacyjnego i paneli fotowoltaicznych mówi dr. hab. inż. Michał Marzantowicz.
Poruszane zagadnienia:
- Kocioł kondensacyjny + fotowoltaika = tańsza c.w.u.
- Energia słoneczna – dostępna i coraz tańsza
- Hybrydowe instalacje grzewcze – czym są i jakie mają zalety
- Rola zasobnika c.w.u. w instalacji hybrydowej
- Zalety współpracy fotowoltaiki z kotłem kondensacyjnym
- Panele PVT – jeszcze więcej energii ze słońca
Termet jest producentem, który oferuje pełną ofertę urządzeń – kotły gazowe, pompy ciepła, fotowoltaikę, a wkrótce także panele PVT. To daje klientom możliwość kupna kompletnego, dostosowanego do ich potrzeb systemu grzewczego od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności i wysokiej sprawności układu.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.