Komunikaty PR

Krój i siekaj! Czy drewniany blat sprawdzi się w kuchni?

2021-01-11  |  15:43
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Bo jak tu z przyjemnością przygotowywać posiłek – siekać i kroić, gdy  serce nam drży przy każdym ruchu nożem, czy aby nie uszkodzimy powierzchni blatu? O uniwersalnych, trwałych i pięknych blatach kuchennych na każdą kieszeń, a na dodatek odpornych na świąteczną gorączkę przygotowań, opowiada nam ekspert DLH, jednego z największych światowych dostawców drewna.

 

Kuchnia moja najpiękniejsza

Architekci kochają drewniane blaty kuchenne. Jak żaden inny element wykończenia dodają wnętrzu kuchni tak pożądanej przytulności. Ciepły odcień naturalnego drewna pasuje do każdego stylu. Jest nieodłącznym elementem wykończeniowym wnętrz country i rustykalnych. W nowoczesnych aranżacjach natomiast będzie najprostszym sposobem na przełamanie lśniących, lakierowanych na szaro lub biało powierzchni szafkowych frontów. Drewniane blaty „ocieplają” przestrzeń, ale też dodają zabudowie klasy. Naturalne drewno bowiem zawsze kojarzone będzie z elegancją i ponadczasowością. Minęły już czasy, gdy kuchnie przypominały laboratoria, w których królowała stal,  gres i szkło. Dziś najmodniejsze aranżacje tego pomieszczenia coraz bardziej upodabniają się do przestrzeni salonu. Podłogi są drewniane, lampy – dekoracyjne, a meble naśladują komody i regały, zarówno formą, jak i sposobem wykończenia.

 

 

Tajemnica ich trwałości

Aby drewniany blat był odporny i stabilny, a my mogli cieszyć się nim przez lata, powinien być odpowiednio wykonany. – Najlepiej sprawdzają się blaty klejone w technologii mikrowczepowej co oznacza, że składają się one z niewielkich, starannie przygotowanych elementów drewna. Dzięki temu blat jest znacznie mniej narażony na wygięcia i powstawanie pęknięć – wyjaśnia Hubert Plichta, Product Manager DLH. W tracie produkcji lamele z których składa się produkt są sklejane na tak zwaną mijankę, dzięki czemu uzyskuje się ciekawy i popularny wzór. Natomiast połączenia mikrowczepowe widoczne tylko na bocznych płaszczyznach blatu zapewniają bardzo dużą wytrzymałość połączeń klejowych, a my możemy spokojnie siekać i kroić nie obawiając się o trwałość produktu.

 

Szeroki wybór

Szukając blatu idealnie skrojonego pod nasze potrzeby, warto bliżej przyjrzeć się gatunkowi drzewa z jakiego będzie wykonany. Do produkcji blatów poleca się zwłaszcza drewno twarde i gęste –  to te parametry decydują o braku podatności powierzchni blatu na powstawanie rys bądź wgłębień. Na szczęście nawet jeśli blat zostanie powierzchniowo uszkodzony podczas użytkowania, drewno jest na tyle wdzięcznym materiałem, że pozwala na stosunkowo łatwą naprawę i przywrócenie produktu do stanu dawnej świetności. Firma DLH oferuje bardzo szeroki wybór blatów wykonanych z różnych gatunków takich jak: jesion, buk, dąb, orzech, akacja, jak i egzotycznych – teak, bambus, merbau, badi, amazaque. Te ostatnie ze względu na swoje parametry, dodatkowo lepiej znoszą wysokie temperatury i wilgoć. Choć kto nie chciałby się cieszyć szlachetnym rysunkiem rodzimego dębu, który z dumą prezentuje swe wdzięki i odporność na zarysowania czy zacięcia? Tym bardziej, że drewno, z jakiego wykonywane są blaty DLH pochodzi z udokumentowanych i zatwierdzonych źródeł. Dzięki czemu klienci mają pewność, że środowisko naturalne nie ucierpiało w wyniku nadużyć, wspierając tym samym zrównoważoną i odpowiedzialną gospodarkę drzewną.

 

Odpowiednie wykończenie

Ze względu na wygodę warto inwestować w blaty surowe, które dopiero na późniejszym etapie dostosowanie są do naszych, indywidualnych potrzeb. Takie dostępne są w ofercie DLH. Dopiero po odpowiedniej obróbce mającej na celu dopasowanie elementu do konkretnej zabudowy (docinanie, frezowanie, szlifowanie) są wykańczane odpowiednią chemią zabezpieczającą. Wybór preparatów jest duży: lakiery, bejce, oleje i olejowoski. – Polecam szczególnie te ostatnie – komentuje ekspert DLH – Powierzchnie nimi zabezpieczone wymagają częstszej pielęgnacji, ale ona dużo prostsza niż w przypadku odnawiania powierzchni polakierowanych – radzi profesjonalista. Blat roboczy w kuchni to prawdziwy poligon. Przygotowywanie posiłków, nawet gdy jesteśmy bardzo ostrożni, może zniszczyć powłokę lakieru, a tej nie da się naprawić punktowo. By odnowić lakierowany blat trzeba najpierw zeszlifować całą jego powierzchnię, co niechybnie spowoduje zapylenie pomieszczenia. Następnie, w odpowiednich odstępach czasu, nakłada się kolejne warstwy lakieru. Cała operacja powoduje niemały rozgardiasz i dezorganizację życia domowników – bo kuchnia co najmniej na kilka dni wyłączona jest z użytkowania. W przypadku blatu wykończonego olejem możliwe jest punktowe naprawienie uszkodzenia. – Blaty tego typu są bardzo praktyczne, można je bowiem wielokrotnie odnawiać poprzez szlifowanie i ponowne olejowanie – podkreśla ekspert marki DLH. Projektanci i użytkownicy cenią również blaty drewniane ze względu na łatwość zmiany ich koloru, np. przy użyciu olei barwiących.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.