Kwarcyt z krainy pingwinów
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Chłody błękit lodu, granat oceanów i nieba, rdza z pasma Puna de Atacama rzucająca poświatę na cały płaskowyż. Każdy, kto odwiedził Patagonię, wspomina
o niesamowitej grze światła i barw, które przechodzą jedna w drugą. Niespodziewanie, bajkowo, zachwycająco. Dokładnie to wrażenie — nieokiełznanego tańca barw znajdujemy w kamieniu „Patagonia". By poczuć magię dzikiej krainy w domu, wystarczy odwiedzić Interstone, dystrybutora kamieni z całego świata.
Skarb Brazylii
Chociaż Patagonia leży na terenie Argentyny i Chile, to ten niezwykły kwarcyt wydobywany jest
w Brazylii. - Mówi się o nim „skarb Brazylii”, a naprawdę niesamowite w nim jest to, że każdy blok, który do nas dociera po długiej, morskiej podróży jest inny, równie nieziemsko abstrakcyjny – mówi ekspert marki Interstone - Michał Szczepański.
Magia zaklęta w kamieniu
Rzeczywiście, kwarcyt Patagonia (o którym można dowiedzieć się też więcej z wideo: https://www.youtube.com/watch?v=XOd6yawGImI) wyróżnia się pośród innych kamieni bogactwem niepowtarzalnych wzorów i kolorów, które zyskują na intensywności odpowiednio podświetlone.
Ta bardzo rzadka, egzotyczna odmiana kwarcytu łączy w sobie kolory natury dzikiej krainy. Kremowo-beżowa baza poprzetykana jest rysunkiem żyłek srebrnych i czarnych minerałów. Te najciemniejsze to magiczne Turmaliny, które jak od dawna wierzono, mają potężną moc, oczyszczają ciało i umysł oraz chronią przed negatywnymi emocjami. Zapewne dlatego powszechnie wykorzystywano je w sztuce jubilerskiej. Duże, półprzezroczyste elementy wtopione w taflę kamienia to fragmenty kryształu górskiego, które po umiejętnym podświetleniu emanują nieziemskim wprost blaskiem i tworzą we wnętrzu prawdziwie luksusową atmosferę.
Pierwsze wrażenie
Zapewne dlatego architekci lubią wykorzystywać kwarcyt Patagonia (dostępny w ofercie Interstone) we wszelkich reprezentacyjnych pomieszczeniach tupu hotelowe lobby, czy hol banku lub korporacji. Podświetlona od tyłu ściana „skarbu Brazylii” robi oszałamiające wrażenie. Jest również bardzo dominująca we wnętrzu, dlatego w domach prywatnych rzadko decydujemy się na zaaranżowanie Patagonią całego wnętrza. Występuje raczej w formie świetlnych paneli akcentujących architekturę wnętrza – w salonie, sypialni, holu, jako tło dla wyjątkowego mebla, kominka czy rzeźby. Architekci zapewniają, że kwarcyt ten jest uniwersalny. Wpisuje się w stylowe wnętrza, „podkręcając” ich luksusowy charakter. W nowoczesnych apartamentach działają na zasadzie atrakcyjnego kontrastu dla minimalistycznego wyposażenia.
Piękny i wytrzymały
- Kwarcyt „Patagonia” to materiał, którego zaletą są nie tylko wyjątkowe walory dekoracyjne, ale także niezwykła wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Jego twardość wynosi aż 7 w skali Mohsa – opowiada o tym prestiżowym kamieniu ekspert firmy Interstone. Kamień nie zmienia także się ani pod wpływem wilgoci i temperatury. To bardzo istotna dla architektów i inwestorów wiadomość! Patagonia sprawdza się w kuchni i łazience, jako dekoracja ścian, blat kuchenny, łazienkowy czy blat designerskiego stołu.- W przestronnych, luksusowych wnętrzach można się również pokusić
o wykorzystanie kwarcytu jako wykończenie schodów i podłóg. To rozwiązanie ze względu na charakterystyczny, zobowiązujący wzór polecam jednak raczej do rezydencji lub przestrzeni użyteczności publicznej – mówi architektka współpracująca z marką Interstone.
Kwarcyt Patagonia można obejrzeć na żywo magazynach Interstone zlokalizowanych w całej Polsce (Mszczonów, Gdańsk, Poznań, Chrzanów i Wrocław) oraz w showroomie kamienia w Warszawie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Interstone to Polski dystrybutor i importer kamienia, który sprowadza najwspanialsze okazy
aż z 15 krajów świata, m.in. z Brazylii, Chin, Indii, Portugalii, Wietnamu, Hiszpanii czy Włoch. Filozofia firmy założonej w 2000 r. opiera się na wykorzystaniu tego, co w naturze najpiękniejsze. Ta miłość
do kamienia narodziła się we właścicielach we Włoszech. A dziś swoją pasję do szlachetnych materiałów przekazują innym. http://interstone.pl/pl/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.