Lamele zewnętrzne. Alternatywa dla klasycznej elewacji
Elewacja to wizytówka każdego budynku. Dobrze zaprojektowana dodaje charakteru, podkreśla jego styl i wyróżnia go na tle otoczenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w budownictwie są lamele zewnętrzne, które znakomicie łączą walory praktyczne oraz estetyczne.
Nie tylko do wnętrz
Lamele w ostatnim czasie zyskały na popularności w aranżacji wnętrz. Wizualnie wydzielają strefy w pomieszczeniach, a do tego prezentują się elegancko i efektownie. To także jedno z tych rozwiązań, które z powodzeniem można wykorzystać na zewnątrz, pokrywając nim wnęki balkonowe, tarasy, garaże, a także domki mobilne. Lamele zewnętrzne dodają nowoczesnego charakteru, a różnorodność ich kształtów, kolorów i materiałów pozwala na stworzenie unikalnych kompozycji, które podkreślają tożsamość budynku.
Jak wykorzystać lamele na zewnątrz?
Panele zewnętrzne oferują wiele możliwości projektowych. Można je zamontować zarówno w pionie, jak i poziomie, w zależności od indywidualnych preferencji. Pierwszy sposób sprawia, że ściana zyskuje nowoczesny i elegancki wygląd oraz optycznie się podwyższa. Drugi, poprzez podłużny układ linii, nadaje ścianie spokojny rytm.
Kładąc panele jednocześnie na ścianie i suficie można uzyskać wrażenie klimatycznej przytulności. Takie ułożenie sprawia, że kąt ostry jest niewidoczny, a dwie prostopadłe płaszczyzny przenikają się w płynny sposób. Ten układ dobrze sprawdzi się na werandach czy wnękach tarasowych, co wpłynie na komfort przebywania w nich.
Nowatorskie rozwiązanie dla pięknego domu
Idealną alternatywą dla klasycznych drewnianych elewacji i podsufitek są panele zewnętrzne Fronto. Dzięki wykorzystanej technologii powstał produkt o zwiększonej odporności na zarysowania, promienie UV i wodę, co jest niezwykle ważne w przypadku elewacji stale narażonej na czynniki atmosferyczne – opady, wiatr, wysokie i niskie temperatury. Dlatego panele Fronto to gwarancja wielu lat spokojnego i bezproblemowego użytkowania.
Materiały inspirowane drewnem są uniwersalne i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Fronto są dostępne w pięciu dekorach: czterech odcieniach dębu oraz w kolorze orzechowym. Dzięki temu dobrze komponują się z innymi materiałami, takimi jak kamień czy cegła. Specjalnie zaprojektowane fugi pozwalają uzyskać głęboki efekt światłocienia pomiędzy panelami, eksponując pojedyncze lamele i odwdzięczając się efektowną trójwymiarowością.
Zarówno w kontekście wnętrz, jak i elewacji zewnętrznych, lamele są dowodem na to, że praktyczne rozwiązania mogą iść w parze z eleganckim designem. Więcej o panelach zewnętrznych Fronto oraz innych rozwiązaniach elewacyjnych w salonach VOX i na vox.pl.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.