Lamele zewnętrzne. Alternatywa dla klasycznej elewacji
Elewacja to wizytówka każdego budynku. Dobrze zaprojektowana dodaje charakteru, podkreśla jego styl i wyróżnia go na tle otoczenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w budownictwie są lamele zewnętrzne, które znakomicie łączą walory praktyczne oraz estetyczne.
Nie tylko do wnętrz
Lamele w ostatnim czasie zyskały na popularności w aranżacji wnętrz. Wizualnie wydzielają strefy w pomieszczeniach, a do tego prezentują się elegancko i efektownie. To także jedno z tych rozwiązań, które z powodzeniem można wykorzystać na zewnątrz, pokrywając nim wnęki balkonowe, tarasy, garaże, a także domki mobilne. Lamele zewnętrzne dodają nowoczesnego charakteru, a różnorodność ich kształtów, kolorów i materiałów pozwala na stworzenie unikalnych kompozycji, które podkreślają tożsamość budynku.
Jak wykorzystać lamele na zewnątrz?
Panele zewnętrzne oferują wiele możliwości projektowych. Można je zamontować zarówno w pionie, jak i poziomie, w zależności od indywidualnych preferencji. Pierwszy sposób sprawia, że ściana zyskuje nowoczesny i elegancki wygląd oraz optycznie się podwyższa. Drugi, poprzez podłużny układ linii, nadaje ścianie spokojny rytm.
Kładąc panele jednocześnie na ścianie i suficie można uzyskać wrażenie klimatycznej przytulności. Takie ułożenie sprawia, że kąt ostry jest niewidoczny, a dwie prostopadłe płaszczyzny przenikają się w płynny sposób. Ten układ dobrze sprawdzi się na werandach czy wnękach tarasowych, co wpłynie na komfort przebywania w nich.
Nowatorskie rozwiązanie dla pięknego domu
Idealną alternatywą dla klasycznych drewnianych elewacji i podsufitek są panele zewnętrzne Fronto. Dzięki wykorzystanej technologii powstał produkt o zwiększonej odporności na zarysowania, promienie UV i wodę, co jest niezwykle ważne w przypadku elewacji stale narażonej na czynniki atmosferyczne – opady, wiatr, wysokie i niskie temperatury. Dlatego panele Fronto to gwarancja wielu lat spokojnego i bezproblemowego użytkowania.
Materiały inspirowane drewnem są uniwersalne i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Fronto są dostępne w pięciu dekorach: czterech odcieniach dębu oraz w kolorze orzechowym. Dzięki temu dobrze komponują się z innymi materiałami, takimi jak kamień czy cegła. Specjalnie zaprojektowane fugi pozwalają uzyskać głęboki efekt światłocienia pomiędzy panelami, eksponując pojedyncze lamele i odwdzięczając się efektowną trójwymiarowością.
Zarówno w kontekście wnętrz, jak i elewacji zewnętrznych, lamele są dowodem na to, że praktyczne rozwiązania mogą iść w parze z eleganckim designem. Więcej o panelach zewnętrznych Fronto oraz innych rozwiązaniach elewacyjnych w salonach VOX i na vox.pl.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.