Linoleum Forbo – praktyczny materiał wykończeniowy do mebli
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W trendach wnętrzarskich, podobnie jak w modzie, konkretne wzory i materiały są popularne przez kilka sezonów, po czym się o nich zapomina. Na szczęście, niektóre z nich po latach zapomnienia wracają w nowej, piękniejszej odsłonie, aby zostać z nami na dłużej. Po spektakularnym powrocie na salony lastryko, obecnie nazywanego terazzo, przyszła kolej na kolejny wielki „come back”. Poznajcie linoleum meblowe, które w połączeniu z nowoczesnymi, minimalistycznymi formami prezentuje się wyjątkowo efektownie!
Linoleum ma długą historię – jest używane od 150 lat, jednak największą popularnością cieszyło się w drugiej połowie ubiegłego wieku. W Polsce nie zachwycało – do dziś wielu osobom kojarzy się z szaroburą wykładziną na podłodze. Marka Forbo Flooring postanowiła to zmienić. Produkowane przez nią wykładziny podłogowe oraz okładziny meblowe i ścienne zachwycają szeroką gamą kolorów, które nadają materiałowi zupełnie nowy, nowoczesny charakter. Ponadto – co w dzisiejszym świecie jest niezwykle istotne – Forbo Furniture Linoleum jest w pełni ekologiczne. Jego produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a dzięki składnikom pochodzenia naturalnego materiał ulega biodegradacji. Linoleum meblowe jest ciepłe w dotyku, giętkie, trwałe i wodoodporne, na jego powierzchni nie pozostają odciski palców. Idealnie więc nadaje się jako materiał wykończeniowy powierzchni mebli, takich jak stoły, biurka czy blaty robocze. Można nim także pokryć fronty mebli skrzyniowych oraz siedziska i oparcia krzeseł. Meble wykończone linoleum meblowym będą się wyróżniać na tle innych nie tylko trwałością, ale też wyglądem. Materiał przepięknie komponuje się z nowoczesnymi, prostymi formami i rozmaitymi materiałami – przede wszystkim z drewnem i sklejką, a także ze stalą. Wszystko to sprawia, że projektanci wnętrz oraz wyposażenia coraz chętniej sięgają po linoleum meblowe. Meble wykończone linoleum można znaleźć w ofertach firm takich jak Hay, Normann Copenhagen, Ferm Living czy Artec.
Konkurs dla projektantów i wykonawców – przedłużony termin zgłaszania prac
W lutym tego roku marka Forbo Flooring Polska ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs na projekt lub realizację z użyciem linoleum meblowego. Konkurs skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury i Akademii Sztuk Pięknych, którzy swoje prace mogą zgłaszać w kategorii Najlepszy Projekt, oraz do stolarzy, wykonawców, producentów mebli, których zgłoszenia będą oceniane w kategorii Najlepsze Wykonanie. W jury zasiądą przedstawiciele świata designu i architektury. Przewodniczącym jest arch. Jacek Tryc, w ocenie prac wspierać go będą: arch. Jan Sikora, projektanci Tomasz Augustyniak i Szymon Hanczar, a także Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo z pracowni Kabo & Pydo, Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z Grynasz Studio oraz Dominika Zielińska z biura Workplace. Wśród jurorów zasiądą także przedstawiciele mediów wnętrzarskich. Na zwycięzców w każdej kategorii czeka nagroda główna: 5 tys. złotych, a także wsparcie medialne i publikacje w prasie. Jurorzy konkursu zgodnie podkreślają, że liczą na takie zgłoszenia, które w pełni wykorzystają potencjał linoleum i jego właściwości, a także pokażą materiał od nowej strony.
Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 31 października.
Patronat medialny: Elle Decoration, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Design Alive, Architektura, Foorni.pl, Archinea.pl, designteka.pl, MAGAZIF, Archimania.pl, Point of design, Homebook.pl, Domni.pl, Wnętrzadomów.pl, urządzamy.pl
Więcej informacji o Forbo Furniture Linoleum: www.forbo-flooring.pl
O konkursie: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/konkurs-furniture-linoleum/psoj83

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.