Komunikaty PR

Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie podłogowe

2021-01-25  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

W ostatnich latach na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich jak globalne ocieplenie, susze, powodzie czy huragany. Wybierając świadomie neutralne dla środowiska materiały budowlane, wykończeniowe i do wnętrz, możemy powstrzymać globalne zmiany klimatu. Jednym z takich produktów jest naturalna podłoga Marmoleum firmy Forbo.

Najnowsza generacja podłóg Marmoleum marki Forbo to prawdziwy „kamień milowy” w historii firmy. Jeszcze nigdy żadna wykładzina nie mogła poszczycić się tak dobrymi parametrami technicznymi przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów estetycznych i ekologicznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty czy żywica z drzew sosnowych, oraz wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.

Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring: „Marmoleum stanowi doskonałą propozycję na podłogę. Jest to produkt w 97% naturalny, biodegradowalny, bez dodatków poprawiających wygląd czy podwyższających profil ekologiczny, a co za tym idzie, całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska.”

Wykładziny Marmoleum zachwycają bogatym wzornictwem i kolorystyką. W najnowszej odsłonie tej kolekcji znalazła się szeroka gama wzorów inspirowanych naturą, zarówno w jej delikatnej, chłodnej wersji, jak i w nieco bardziej wyrazistym, ciepłym i żywiołowym wydaniu. Nowoczesny design to jednak nie jedyna przewaga Marmoleum nad innymi wykładzinami. Podłogi z tej linii charakteryzują się doskonałymi właściwościami użytkowymi oraz niezwykłą trwałością, nawet przez 30 lat i więcej. Funkcjonalność wykładzin marki Forbo, to w dużej mierze zasługa technologii Topshield2, czyli podwójnie utwardzanej promieniami UV powłoki, która zabezpiecza ich powierzchnię przed wnikaniem brudu, a także chroni przed zarysowaniami. Dzięki temu wykładzinę z powodzeniem można stosować w domach prywatnych i obiektach publicznych, takich jak szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola czy biura.

Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring Polska: Marmoleum to najlepsza dostępna podłoga elastyczna na długie lata, która sprawdzi się w każdym zrównoważonym wnętrzu. Używając tego trwałego i w pełni naturalnego produktu w budownictwie obiektowym i mieszkaniowym możemy przyczynić się do lepszego środowiska!

Wyjątkowe właściwości Marmoleum doceniają nie tylko użytkownicy i inwestorzy, ale również eksperci z branży zrównoważonego budownictwa. Marmoleum znajduje się w gronie produktów, którym przyznano najwięcej międzynarodowych ekoznaków i certyfikatów, m.in. PLGBC Green Building Award, Swan, Blue Angel, North American Sequoia Seal, Nature Plus i wiele innych. Nic dziwnego, że produkt ten z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu ekologicznych obiektach certyfikowanych w systemie LEED i BREEAM.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o naturalnym Marmoleum Forbo:

https://www.youtube.com/watch?v=vxrHV1-SVcs&list=PL7ABv09snJm4nslIOUHkU-kCnsv5yKhyZ&index=1

Teraz możesz lepiej poznać Marmoleum! Kliknij i zamów bezpłatny katalog lub próbkę materiału:

https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/marmoleum-live-forward/darmowe-probki/pa26px

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.