Komunikaty PR

Mieszkanie w Gdańsku od Inbalance

2021-01-18  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Inwestycja Granaria jest zlokalizowana w samym sercu Gdańska, na Wyspie Spichrzów, tuż nad rzeką Motławą. Zaprojektowane przez Studio Inbalance mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze apartamentowca, z którego rozciąga się iście spektakularny widok na centrum miasta. Z balkonu można podziwiać Bazylikę Mariacką, pływające po rzece statki i łodzie oraz rzędy skąpanych w słońcu kamieniczek.

Sam projekt wnętrza miał spełniać kilka kryteriów. Inwestorzy pragnęli przestrzeni unikatowej i jedynej w swoim rodzaju. Mieszkanie przeznaczone pod wynajem miało mieć swój unikalny charakter, przy jednoczesnym zachowaniu pewnego rodzaju uniwersalności – zważając na fakt, że będzie miało wielu różnych mieszkańców. Bardzo ważne było zastosowanie dobrej jakości materiałów i wykreowanie przestrzeni wpisującej się w trendy, ale jednocześnie ponadczasowej, opierającej się sezonowym modom.

Salon z kuchnią

Jasno kremowa kuchnia z zaobloną, dekoracyjną wyspą stanowi centralny punkt przestrzeni dziennej. Kremowe odcienie blatu i wyspy kuchennej to zasługa konglomeratu kwarcowego Silestone Yukon od Cosentino, na który projektantka Hanna Brzozowska zdecydowała się ze względu na jego wyjątkową estetykę i wysokie parametry techniczne. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii konglomerat ten charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, zarysowania oraz plamy. Materiał, stworzony z myślą o wymagających klientach, pozwala na ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni kuchennych, łazienkowych czy części dziennych. W dodatku bardzo łatwo utrzymać go w czystości.

Odcienie bieli w kuchni zestawiono z przepięknym fornirem czeczotowym oraz z zabudową lodówki w odcieniu terakoty, nawiązującą kolorem do widzianych zza okna dachówek. Podział pomiędzy częścią kuchenno-jadalnianą, a przestrzenią wypoczynkową podkreślił przylegający do wyspy czarny, drewniany stół – oczywiście tak, jak cała kuchnia – projektowany i wykonywany na specjalne zamówienie. Właściciele mieszkania bardzo cenią dobre wzornictwo, wysoką jakość projektowanych mebli i dodatków. W apartamencie nie mogło zabraknąć i takich detali.

Co za widok!

Część dzienna jest przepełniona słońcem, jasna i zaprojektowana w bardzo subtelny sposób, a widoczny z salonu balkon i elewacja budynku są niewątpliwie integralnym elementem mieszkania. To do minimalistycznej, białej elewacji nawiązują wszystkie pionowe, geometryczne podziały występujące we wnętrzu.

W sypialni można spędzać długie, leniwe godziny. Tak jak w salonie i w łazience, pojawiły się tu nowoczesne grzejniki Vasco - modele Tulipa oraz Iris. Moduły zagłówka naśladują zdobiące meble frezowania, które również występują na komodzie. Ścianę za łóżkiem delikatnie rozrzeźbiono jasnym, betonowym tynkiem, a całość ociepla brązowa zabudowa łóżka i fornirowana szafa.

W samej łazience po pierwotnym układzie zaproponowanym przez dewelopera nie ma najmniejszego śladu, wszystko przeprojektowano tak, by pomieszczenie było możliwie jak najbardziej funkcjonalne i piękne. Kabinę zaprojektowano z tych samych profili, które dzielą sypialnię i salon, wc przeniesiono w poprzednie miejsce pralki - samą pralkę natomiast ukryto w zabudowie koło umywalki. We wnętrzu króluje biel blatu umywalkowego z konglomeratu Silestone Miami White od Cosentino i jasne kremowe odcienie. Przyszli najemcy już nie mogą się doczekać, kiedy tu zamieszkają!

Foto: Tom Kurek

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.