Mieszkanie z wodospadem? Zobacz niezwykły projekt!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Zapierające dech w piersiach 22-metrowe kaskady wody spadają ze ścian budynku mieszkalnego Waterfall w Australii. Ta spektakularna fasada to wynik współpracy projektantów z Cosentino, producentem wielkoformatowych spieków, w ramach realizacji luksusowego osiedla. Główną częścią składową największego wodospadu miejskiego na południowej półkuli jest fasada ze spieku kwarcowego Dekton. Za projekt odpowiedzialny jest znany architekt Koichi Tikada.
Jako uznany lider w dziedzinie innowacji projektowych, Cosentino to jeden z pierwszych wyborów biur architektonicznych tworzących budynki z luksusowymi elewacjami i fasadami. Firma Waterforms, świadcząca usługi w zakresie projektów związanych z wodą, odpowiedzialna za powstanie fasady, przez lata zyskała solidną reputację, dzięki cennej wiedzy technicznej. Wraz z hiszpańską firmą Cosentino, posiadającą już dwa centra dystrybucji w Polsce, międzynarodowi projektanci rzucili wyzwanie normom projektowym, zmieniając granice tego, co jest możliwe.
„Tylko dlatego, że coś nie zostało jeszcze zrobione wcześniej, nie oznacza, że nie może się wydarzyć - taka była zawsze filozofia Cosentino” - mówi Kate Deakin-Bell, kierownik ds. Marketingu w Cosentino Oceania. „Ten projekt ekscytował nas na wielu płaszczyznach - wodospad jest bowiem nie tylko oszałamiająco piękny, wyróżniający się swoją skalą, ale odgrywa także ważną rolę w rewolucji w zakresie zazieleniania miast w Australii”.
Zainspirowany bujnymi tropikalnymi krajobrazami Indonezji, jedyny w swoim rodzaju wodospad znajduje się na fasadzie budynku, pośród bujnego pionowego ogrodu z ponad pięcioma tysiącami roślin tropikalnych. Instalacja ma na celu umożliwienie mieszkańcom miasta możliwości kontaktu z naturą i spokojem, jak oferuje przebywanie w pobliżu wody.
Od granitu po Dekton
Początkowo wodospad miał być wykonany z granitu, ale ograniczenia konstrukcyjne tradycyjnego materiału szybko stały się oczywiste - był zbyt ciężki, wymagał konserwacji, a wszystkie połączenia byłyby widoczne. Ultrakompaktowy spiek Dekton Cosentino w kolorze Kelya stanowił więc doskonałą alternatywę.
„Jedną z największych zalet Dektonu jest duży rozmiar płyt, co w praktyce oznacza mniej widocznych połączeń” - mówi Dirk Slotboom, dyrektor zarządzający Waterforms International. „Jest również lekki, nie wymaga konserwacji, jest nieprzepuszczalny dla wody i ma dokładnie taką teksturę, jakiej tutaj potrzebowaliśmy. To naprawdę doskonały produkt i użyjemy go ponownie w projektach fasad”
Warto wiedzieć, że Dekton jest także materiałem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Wytwarza się go w sposób zrównoważony, a jego właściwości techniczne sprawiają, że jest idealny do projektów, gdzie istotna jest energooszczędność, połączona z estetyką. W ofercie Cosentino znajdziemy kilkadziesiąt spektakularnych wzorów spieku Dekton, które sprawdzą się jako elewacja domu jednorodzinnego, butiku, hotelu i każdego miejsca, w którym reprezentacyjnym wygląd elewacji odgrywa jedną z głównych ról.
Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.