Moc czerwieni w kuchni - noże Victorinox
Rodzina Swiss Classic rozszerzyła się o nowości w intensywnym odcieniu czerwieni. Cztery produkty z linii Victorinox Swiss Classic Red wprowadzają odważny akcent kolorystyczny do kuchennych wnętrz na całym świecie.
Do znanego już noża Santoku z czerwoną rękojeścią dołączyły: nóż i widelec do porcjowania oraz nóż do chleba. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów codziennego użytku, zarówno entuzjaści gotowania, jak i utalentowani szefowie kuchni mogą teraz z łatwością podjąć się niemal każdego kulinarnego wyzwania.
Noże te nie tylko przykuwają uwagę swą odważną czerwienią. Posiadają ergonomiczne uchwyty, są lekkie i można je także myć w zmywarce. Wykonane zostały w Szwajcarii z odpornej na zużycie stali nierdzewnej. Linię Swiss Classic wyróżnia wysoka funkcjonalność, a nowe akcesoria kuchenne również charakterystyczny czerwony kolor znany z popularnego Oryginalnego Szwajcarskiego Noża Oficerskiego.
Victorinox słynie z ponad 130-letniego doświadczenia w produkcji wysokiej jakości noży w Szwajcarii. Każdy element ma dożywotnią gwarancję na wszelkie wady materiałowe i produkcyjne.
Linia Victorinox Swiss Classic Red jest dostępna w sklepach specjalistycznych, firmowych salonach Victorinox oraz w Internecie.
SZCZEGÓŁY
Linia Swiss Classic Red składa się z następujących noży.
Nóż do porcjowania Swiss Classic, 19 cm: Idealny do każdego rodzaju mięs, a także warzyw i owoców we wszystkich kształtach i rozmiarach. Noże Victorinox to wygoda, ale i gwarancja krojenia z gracją i precyzją.
Nóż do chleba Swiss Classic, 21 cm: Idealny model do krojenia chrupiącego pieczywa i twardej skórki.
Widelec do porcjowania Swiss Classic, 15 cm: Umożliwia wygodne przytrzymanie mięsa podczas porcjowania, krojenia i nadziewania.
Nóż Santoku Swiss Classic z ryflowanym ostrzem, 17 cm: Doskonale sprawdza się podczas siekania, krojenia, oraz porcjowania. Jego dużą zaletą jest ergonomiczna rękojeść i wyjątkowo ostre ryflowane ostrze.
Zestaw do porcjowania Swiss Classic, 2 elementy: Linia Swiss Classic Red jest dostępna również w zestawie zawierającym Nóż do porcjowania Swiss Classic oraz Widelec do porcjowania Swiss Classic.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.