Najpiękniejsze wnętrza w jednej publikacji - premiera Homebook Design vol. 8
Na półki trafiło właśnie ósme wydanie albumu, w którym znalazły się najbardziej wyjątkowe wnętrza autorstwa wybranych polskich pracowni współpracujących z platformą Homebook.pl. To kolejna dawka inspiracji i podpowiedzi, jak mieszkać piękniej i bardziej komfortowo. Projekty można nie tylko obejrzeć, ale i o nich posłuchać – nowy album Homebook Design powstanie również w formie audiobooka.
Album Homebook Design vol. 8 to jedyny w swoim rodzaju zbiór wyselekcjonowanych wnętrz, które w tym wydaniu łączy idea funkcjonalności. Na kartach książki znalazło się 30 projektów domów, apartamentów i mieszkań, udowadniających, że estetyka i wygoda idą ze sobą w parze.
Komfort na pierwszym planie
Punktem wyjścia dla twórców albumu stała się refleksja nad zmianami w sferze stylu życia, które przyniosła pandemia. Czas spędzany w czterech ścianach zaowocował narodzinami definicji domu, rozszerzonej o zupełnie nowe obszary, łącząc w jednym pojęciu nieskończoną liczbę ról. Wśród nich znalazły się nie tylko przestrzeń nauki i pracy zdalnej, ale również – co trudniejsze w realizacji – zamiennik ulubionej restauracji. Przesunięcie akcentu w stronę pragmatyzmu nie spowodowało jednak rezygnacji z kwestii estetycznych.
- Wspólnym mianownikiem wszystkich definicji funkcjonalności pozostaje uczynienie życiowej przestrzeni jak najbardziej przyjazną codziennej egzystencji. W nowym wydaniu albumu Homebook Design przyglądamy się najpiękniejszym polskim wnętrzom właśnie z tej perspektywy. Na kartach ósmego wydania publikacji nie tylko podważamy ugruntowany konflikt pomiędzy pięknem a wygodą użytkowania, ale i udowadniamy, że tak powszechny zwrot jak „ładne, ale niepraktyczne!” odchodzi do lamusa – mówi Ewelina Saja, redaktorka naczelna albumu Homebook Design.
Funkcjonalność to nie tylko prostota
Nie tylko minimalistyczne wnętrza zasługują na to, by znaleźć się na liście najbardziej komfortowych i funkcjonalnych. Twórcy nowego Homebook Design przekonują, że bez względu na gust i preferencje, stworzenie wnętrza w pełni funkcjonalnego i opowiadającego specyficznym potrzebom jest możliwe.
- W najnowszym wydaniu albumu Homebook Design prezentujemy wnętrza zaprojektowane m.in. z myślą o rodzinach z dziećmi, osobach pracujących zdalnie i poszukujących unikatowych rozwiązań funkcjonalnych, związanych z koniecznością połączenia wielu ról pomieszczeń. We wszystkich tych przypadkach kluczowy okazał się właśnie komfort. W ten sposób chcieliśmy podkreślić inkluzywność designu, przekonując, że absolutnie każdy – bez względu na styl życia i możliwości – zasługuje na to, by mieszkać pięknie, zgodnie z własnymi potrzebami i poczuciem estetyki – kontynuuje Ewelina Saja.
Wychodząc naprzeciw idei dostępności i inkluzywności designu, autorzy albumu przygotowują również jego wersję audio, dedykowaną osobom niewidomym i niedowidzącym. Publikacja będzie dostępna bezpłatnie na stronie internetowej nowego wydania.
Tegorocznej edycji Homebook Design patronują: Elle Decoration, Label Magazine, Czas na Wnętrze, WhiteMAD, Wp.pl, Magazif.com oraz PLN Design.
Nowy album jest dostępny w salonach Empik oraz na stronie sprzedaży homebookdesign.pl od 15 listopada.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.