Komunikaty PR

Naturalnie pod stopami – jak powstaje ekologiczne Marmoleum

2021-02-09  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania Fot ( 0.09 MB )

Rzemiosło tworzenia linoleum ewoluowało na przestrzeni 150 lat – siłą napędową była chęć wyprodukowania ekologicznego, bezpiecznego dla środowiska, a jednocześnie trwałego i estetycznego materiału, który sprawdzi się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i przestrzeniach użyteczności publicznej. Doprowadziło to do powstania Marmoleum – jego tworzenie jest sztuką, której nie można nauczyć się w szkole. Obecnie tyko garstka ludzi wie, jak je wyprodukować.

Dobieranie właściwych ilości składników, znajomość poszczególnych etapów, określanie odpowiedniego czasu wiązania surowców czy dbałość o konieczną temperaturę – to wiedza, umiejętności i doświadczenie, jakie posiadają eksperci Marmoleum. To flagowy produkt marki Forbo, nad którego produkcją czuwają inżynierowie dbający o to, aby każdy metr okładziny miał doskonałą jakość i spełniał wszelkie standardy w pełni ekologicznego, zrównoważonego produktu.

Zobacz jak wygląda proces produkcyjny Marmoleum w fabryce Forbo w Assendelft w Holandii (wersja polska) >>> https://www.youtube.com/watch?v=kmDje4zYi4Q&t=138s

Z czego składa się Marmoleum?

Głównym składnikiem Marmoleum jest olej lniany wytwarzany przez tłoczenie nasion lnu. Len jest gatunkiem łatwym w uprawie, dostarczającym coroczne plony nasion oraz włókna do przemysłu tekstylnego. Ma doskonałe właściwości – pochłania z atmosfery CO2, jest pierwotnym surowcem szybkoodnawialnym, a jego produkcja nie generuje praktycznie żadnych odpadów. Kolejnym składnikiem jest mączka drzewna pozyskiwana z odpadów z przemysłu drzewnego – jest więc surowcem odnawialnym, pochodzącym z recyklingu. Drewno korzeni i gałęzi jest drobno mielone i używane do produkcji linoleum. Forbo wykorzystuje tylko mączkę drzewną z lasów posiadających certyfikat PEFC. Nie używa tropikalnego drewna liściastego. Do produkcji Marmoleum wykorzystuje się także naturalną sosnową żywicę. Po zmieszaniu w odpowiedniej temperaturze z olejem roślinnym wytwarzanym z nasion lnu powstaje tzw. cement linoleum. Sosny, z których pozyskuje się żywicę, pochodzą z kontrolowanych obszarów leśnych na całym świecie.

Spód Marmoleum jest wykonany z plecionej juty o złotawej barwie. To naturalne i ekologiczne włókno roślinne produkowane z łodyg. Występuje w dużych ilościach i jest wysoce odnawialne, a jego produkcja nie generuje odpadów. Następnym składnikiem jest wapień, czyli jeden z najobfitszych zasobów świata – po piasku to najbardziej dostępny, naturalny materiał na świecie.

Wykładzina Marmoleum swoje zabarwienie uzyskuje dzięki wielobarwnym pigmentom. Forbo wykorzystuje wyłącznie pigmenty przyjazne środowisku, takie jak biel tytanowa, na bazie tlenku żelaza, bardzo trwała, oraz inne pigmenty organiczne.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o naturalnym Marmoleum Forbo:

https://www.youtube.com/watch?v=vxrHV1-SVcs&list=PL7ABv09snJm4nslIOUHkU-kCnsv5yKhyZ&index=1

Teraz możesz lepiej poznać Marmoleum! Kliknij i zamów bezpłatny katalog lub próbkę materiału:
https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/marmoleum-live-forward/darmowe-probki/pa26px

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:15

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Marcelina Zawadzka: Kiedyś sama decydowałam o swoim życiu i nie byłam od nikogo zależna. Teraz już przy opiece nad synkiem jestem zdana na pomoc innych

Prezenterka przyznaje, że bycie mamą to ciągłe wykraczanie poza swoją strefę komfortu, bo od momentu narodzin dziecka jest się całkowicie odpowiedzialnym za tę małą istotę i trzeba ustawić wszystko pod jej potrzeby. Każdego dnia macierzyństwo uczy ją pokory i pokazuje, że nie na wszystko ma wpływ i nie wszystkiemu jest w stanie zapobiec. Często nie pozostaje nic innego, jak przyjąć trudne doświadczenia i wyciągnąć z nich odpowiednią lekcję. Marcelina Zawadzka zdradza, że jej dziewięciomiesięczny syn już stawia pierwsze kroki i jest niezwykle ciekawy świata. Czasami towarzyszy jej także w pracy.

Prawo

Liczba związków nieformalnych w Polsce przekracza pół miliona. W Sejmie trwają prace nad przepisami dla nich

Temat związków partnerskich ponownie znalazł się w centrum debaty publicznej i politycznej w Polsce. W Sejmie trwają prace nad poselskim projektem ustawy o związkach partnerskich. Choć poparcie społeczne dla prawnego uznania relacji niemałżeńskich – zarówno jednopłciowych, jak i heteroseksualnych – pozostaje wysokie, wciąż kwestia ta czeka na rozstrzygnięcie.

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić

Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.