Komunikaty PR

Nie tylko meble, czyli co w domu warto wykonać „na wymiar”?

2023-08-22  |  01:00
Biuro prasowe

Choć na rynku nie brakuje gotowych rozwiązań, coraz chętniej sięgamy po meble i wyposażenie wnętrz przygotowane na konkretne zamówienie. Wynika to nie tylko z chęci posiadania oryginalnych przedmiotów, ale przede wszystkim z potrzeby wykorzystania każdego centymetra przestrzeni mieszkalnej, którą mamy do dyspozycji. Zakup wyposażenia skrojonego na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, traktowany jest jako inwestycja w komfort, spokój i bezpieczeństwo domowników, a na tym nie warto oszczędzać.

 

Czy wszystko można kupić „na wymiar”?

                                            

Rozwiązania „na wymiar” kojarzą nam się najczęściej z produktami lub usługami w wersji premium. Tymczasem żyjemy w czasach, gdy potrzebę idealnego dopasowania oferty do klienta dostrzegają wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą pozostać na rynku. Producenci mebli, sprzętów i elementów wyposażenia wnętrz coraz śmielej proponują rozwiązania, które klient może sam zmodyfikować, by otrzymać dokładnie to, o czym marzy i czego szuka.

 

Decydując się na zakup mebli czy wyposażenia na wymiar kupujemy tak naprawdę możliwość współtworzenia produktu. Często otrzymujemy zestaw komponentów, materiałów, dodatkowych akcesoriów, z których możemy zbudować zupełnie nowy, idealnie dopasowany produkt.

 

Meble, systemy kuchenne, szafy, drzwi, bramy, tapety, okna czy osłony okienne projektowane na wymiar mają istotne znaczenie zarówno dla klientów, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią, jak i dla osób, które wysoko cenią jakość nabywanych dóbr. Masowa produkcja często wymusza stosowanie tańszych, niekoniecznie najlepszych materiałów. Z kolei cena usług rzemieślników wykonujących swoje dzieła jako pojedyncze sztuki, może przyprawiać o zawrót głowy. Produkty, które można modyfikować i przygotować „na miarę”, są zatem najlepszą możliwą alternatywą, by pogodzić jakość i cenę. Dobrym przykładem są rolety, żaluzje czy inne osłony okienne.

 

  • Aby dany produkt mógł spełniać wszystkie funkcje, do których został zaprojektowany, musi być w pełni dostosowany do warunków, jakie przed nim stawiamy. Osłony okienne muszą być ściśle dopasowane nie tylko do przeszkleń, a więc mieć określony wymiar, ale także do przyzwyczajeń i stylu życia użytkowników – zaznacza Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie Anwis. - Nasi klienci otrzymują nie tylko możliwość doboru rodzajów i kolorów tkanin, lamel czy osprzętu, ale mogą także indywidualnie zdecydować o sposobie sterowania osłonami.

 

Co warto przemyśleć przed zakupem rozwiązań na wymiar?

 

Decydując się na zakup mebli lub poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz zaprojektowanych i wyprodukowanych na wymiar, musimy wziąć pod uwagę wszystkie warunki, które zdecydowały, że standardowe rozwiązania są niewystarczające. Zanim spotkamy się ze sprzedawcą lub przedstawicielem producenta, dobrze abyśmy znali szacunkowe wymiary przestrzeni, którą chcemy zagospodarować. Dodatkowo, warto wykonać różnego rodzaju zdjęcia poglądowe, które pomogą dopasować wizualnie oraz funkcjonalnie konkretny produkt. Oczywiście, w niektórych branżach wizyta fachowca bezpośrednio w aranżowanym pomieszczeniu jest wręcz niezbędna.

 

  • Odwiedzając salon sprzedaży Anwis, Klienci mają okazję zapoznać się z naszą ofertą produktową oraz specjalnie przygotowanymi kolekcjami kolorystycznymi. Nasz zespół ekspertów służy profesjonalnym doradztwem, pomagając Klientom skonsultować swoje potrzeby i dokonać świadomego wyboru – mówi ekspertka Anwis. - Następnie nasi wykwalifikowani fachowcy odwiedzają Klienta, doprecyzowują szczegóły i dokonują precyzyjnych pomiarów okna. Gdy spersonalizowane osłony okienne są już gotowe wykonywany jest montaż i konfiguracja produktów zgodnie ze złożonym zamówieniem.

 

 

Rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom

 

Możliwość stworzenia aranżacji wnętrza w oparciu o produkty wykonane na zamówienie pozwala na dopasowanie ich do naszych potrzeb i preferencji. To szansa na zrealizowanie marzeń o przestrzeni idealnie dopasowanej do stylu życia wszystkich domowników. Pamiętajmy jednak, by nasze wizje skonsultować ze specjalistą, tak by nie okazało się, że efekt nie sprosta naszym oczekiwaniom.

 

Profesjonalni projektanci wnętrz oraz przedstawiciele producenta, odpowiedzialni za dobór produktów, dysponują wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym uzyskamy fachową pomoc oraz w pełni ergonomiczny, ekonomicznie uzasadniony i wysoce estetyczny projekt końcowy. To ważne, ponieważ zdarza się, że coś, co dobrze wygląda w naszej wyobraźni, nie ma szans prawidłowego funkcjonowania w realnych warunkach. Często wystarczy drobna modyfikacja i zasugerowanie innych alternatyw, by uzyskać w pełni zadowalający efekt. Profesjonalny doradca pomaga zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. W pełni zoptymalizuje cały proces od projektu do realizacji oraz zagwarantuje uzyskanie efektu zgodnego z wcześniej zaakceptowanym projektem.

 

Decydując się za zakup produktu na wymiar zapewniamy sobie także gwarancję najlepszej jakości wykonania usługi. Produkt kupiony na zamówienie musi pasować idealnie i być w pełni zgodny z założeniami. Wybierając ten model zakupu nie musimy martwić się ani dostawą, ani montażem. Ponadto, pomoc specjalisty zapewni nam zachowanie pełnej gwarancji producenta, a często nawet wydłuży czas trwania bezpłatnej gwarancji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.