Komunikaty PR

Nie tylko meble, czyli co w domu warto wykonać „na wymiar”?

2023-08-22  |  01:00
Biuro prasowe

Choć na rynku nie brakuje gotowych rozwiązań, coraz chętniej sięgamy po meble i wyposażenie wnętrz przygotowane na konkretne zamówienie. Wynika to nie tylko z chęci posiadania oryginalnych przedmiotów, ale przede wszystkim z potrzeby wykorzystania każdego centymetra przestrzeni mieszkalnej, którą mamy do dyspozycji. Zakup wyposażenia skrojonego na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, traktowany jest jako inwestycja w komfort, spokój i bezpieczeństwo domowników, a na tym nie warto oszczędzać.

 

Czy wszystko można kupić „na wymiar”?

                                            

Rozwiązania „na wymiar” kojarzą nam się najczęściej z produktami lub usługami w wersji premium. Tymczasem żyjemy w czasach, gdy potrzebę idealnego dopasowania oferty do klienta dostrzegają wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą pozostać na rynku. Producenci mebli, sprzętów i elementów wyposażenia wnętrz coraz śmielej proponują rozwiązania, które klient może sam zmodyfikować, by otrzymać dokładnie to, o czym marzy i czego szuka.

 

Decydując się na zakup mebli czy wyposażenia na wymiar kupujemy tak naprawdę możliwość współtworzenia produktu. Często otrzymujemy zestaw komponentów, materiałów, dodatkowych akcesoriów, z których możemy zbudować zupełnie nowy, idealnie dopasowany produkt.

 

Meble, systemy kuchenne, szafy, drzwi, bramy, tapety, okna czy osłony okienne projektowane na wymiar mają istotne znaczenie zarówno dla klientów, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią, jak i dla osób, które wysoko cenią jakość nabywanych dóbr. Masowa produkcja często wymusza stosowanie tańszych, niekoniecznie najlepszych materiałów. Z kolei cena usług rzemieślników wykonujących swoje dzieła jako pojedyncze sztuki, może przyprawiać o zawrót głowy. Produkty, które można modyfikować i przygotować „na miarę”, są zatem najlepszą możliwą alternatywą, by pogodzić jakość i cenę. Dobrym przykładem są rolety, żaluzje czy inne osłony okienne.

 

  • Aby dany produkt mógł spełniać wszystkie funkcje, do których został zaprojektowany, musi być w pełni dostosowany do warunków, jakie przed nim stawiamy. Osłony okienne muszą być ściśle dopasowane nie tylko do przeszkleń, a więc mieć określony wymiar, ale także do przyzwyczajeń i stylu życia użytkowników – zaznacza Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie Anwis. - Nasi klienci otrzymują nie tylko możliwość doboru rodzajów i kolorów tkanin, lamel czy osprzętu, ale mogą także indywidualnie zdecydować o sposobie sterowania osłonami.

 

Co warto przemyśleć przed zakupem rozwiązań na wymiar?

 

Decydując się na zakup mebli lub poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz zaprojektowanych i wyprodukowanych na wymiar, musimy wziąć pod uwagę wszystkie warunki, które zdecydowały, że standardowe rozwiązania są niewystarczające. Zanim spotkamy się ze sprzedawcą lub przedstawicielem producenta, dobrze abyśmy znali szacunkowe wymiary przestrzeni, którą chcemy zagospodarować. Dodatkowo, warto wykonać różnego rodzaju zdjęcia poglądowe, które pomogą dopasować wizualnie oraz funkcjonalnie konkretny produkt. Oczywiście, w niektórych branżach wizyta fachowca bezpośrednio w aranżowanym pomieszczeniu jest wręcz niezbędna.

 

  • Odwiedzając salon sprzedaży Anwis, Klienci mają okazję zapoznać się z naszą ofertą produktową oraz specjalnie przygotowanymi kolekcjami kolorystycznymi. Nasz zespół ekspertów służy profesjonalnym doradztwem, pomagając Klientom skonsultować swoje potrzeby i dokonać świadomego wyboru – mówi ekspertka Anwis. - Następnie nasi wykwalifikowani fachowcy odwiedzają Klienta, doprecyzowują szczegóły i dokonują precyzyjnych pomiarów okna. Gdy spersonalizowane osłony okienne są już gotowe wykonywany jest montaż i konfiguracja produktów zgodnie ze złożonym zamówieniem.

 

 

Rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom

 

Możliwość stworzenia aranżacji wnętrza w oparciu o produkty wykonane na zamówienie pozwala na dopasowanie ich do naszych potrzeb i preferencji. To szansa na zrealizowanie marzeń o przestrzeni idealnie dopasowanej do stylu życia wszystkich domowników. Pamiętajmy jednak, by nasze wizje skonsultować ze specjalistą, tak by nie okazało się, że efekt nie sprosta naszym oczekiwaniom.

 

Profesjonalni projektanci wnętrz oraz przedstawiciele producenta, odpowiedzialni za dobór produktów, dysponują wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym uzyskamy fachową pomoc oraz w pełni ergonomiczny, ekonomicznie uzasadniony i wysoce estetyczny projekt końcowy. To ważne, ponieważ zdarza się, że coś, co dobrze wygląda w naszej wyobraźni, nie ma szans prawidłowego funkcjonowania w realnych warunkach. Często wystarczy drobna modyfikacja i zasugerowanie innych alternatyw, by uzyskać w pełni zadowalający efekt. Profesjonalny doradca pomaga zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. W pełni zoptymalizuje cały proces od projektu do realizacji oraz zagwarantuje uzyskanie efektu zgodnego z wcześniej zaakceptowanym projektem.

 

Decydując się za zakup produktu na wymiar zapewniamy sobie także gwarancję najlepszej jakości wykonania usługi. Produkt kupiony na zamówienie musi pasować idealnie i być w pełni zgodny z założeniami. Wybierając ten model zakupu nie musimy martwić się ani dostawą, ani montażem. Ponadto, pomoc specjalisty zapewni nam zachowanie pełnej gwarancji producenta, a często nawet wydłuży czas trwania bezpłatnej gwarancji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.