Nie tylko meble, czyli co w domu warto wykonać „na wymiar”?
Choć na rynku nie brakuje gotowych rozwiązań, coraz chętniej sięgamy po meble i wyposażenie wnętrz przygotowane na konkretne zamówienie. Wynika to nie tylko z chęci posiadania oryginalnych przedmiotów, ale przede wszystkim z potrzeby wykorzystania każdego centymetra przestrzeni mieszkalnej, którą mamy do dyspozycji. Zakup wyposażenia skrojonego na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, traktowany jest jako inwestycja w komfort, spokój i bezpieczeństwo domowników, a na tym nie warto oszczędzać.
Czy wszystko można kupić „na wymiar”?
Rozwiązania „na wymiar” kojarzą nam się najczęściej z produktami lub usługami w wersji premium. Tymczasem żyjemy w czasach, gdy potrzebę idealnego dopasowania oferty do klienta dostrzegają wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą pozostać na rynku. Producenci mebli, sprzętów i elementów wyposażenia wnętrz coraz śmielej proponują rozwiązania, które klient może sam zmodyfikować, by otrzymać dokładnie to, o czym marzy i czego szuka.
Decydując się na zakup mebli czy wyposażenia na wymiar kupujemy tak naprawdę możliwość współtworzenia produktu. Często otrzymujemy zestaw komponentów, materiałów, dodatkowych akcesoriów, z których możemy zbudować zupełnie nowy, idealnie dopasowany produkt.
Meble, systemy kuchenne, szafy, drzwi, bramy, tapety, okna czy osłony okienne projektowane na wymiar mają istotne znaczenie zarówno dla klientów, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią, jak i dla osób, które wysoko cenią jakość nabywanych dóbr. Masowa produkcja często wymusza stosowanie tańszych, niekoniecznie najlepszych materiałów. Z kolei cena usług rzemieślników wykonujących swoje dzieła jako pojedyncze sztuki, może przyprawiać o zawrót głowy. Produkty, które można modyfikować i przygotować „na miarę”, są zatem najlepszą możliwą alternatywą, by pogodzić jakość i cenę. Dobrym przykładem są rolety, żaluzje czy inne osłony okienne.
- Aby dany produkt mógł spełniać wszystkie funkcje, do których został zaprojektowany, musi być w pełni dostosowany do warunków, jakie przed nim stawiamy. Osłony okienne muszą być ściśle dopasowane nie tylko do przeszkleń, a więc mieć określony wymiar, ale także do przyzwyczajeń i stylu życia użytkowników – zaznacza Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie Anwis. - Nasi klienci otrzymują nie tylko możliwość doboru rodzajów i kolorów tkanin, lamel czy osprzętu, ale mogą także indywidualnie zdecydować o sposobie sterowania osłonami.
Co warto przemyśleć przed zakupem rozwiązań na wymiar?
Decydując się na zakup mebli lub poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz zaprojektowanych i wyprodukowanych na wymiar, musimy wziąć pod uwagę wszystkie warunki, które zdecydowały, że standardowe rozwiązania są niewystarczające. Zanim spotkamy się ze sprzedawcą lub przedstawicielem producenta, dobrze abyśmy znali szacunkowe wymiary przestrzeni, którą chcemy zagospodarować. Dodatkowo, warto wykonać różnego rodzaju zdjęcia poglądowe, które pomogą dopasować wizualnie oraz funkcjonalnie konkretny produkt. Oczywiście, w niektórych branżach wizyta fachowca bezpośrednio w aranżowanym pomieszczeniu jest wręcz niezbędna.
- Odwiedzając salon sprzedaży Anwis, Klienci mają okazję zapoznać się z naszą ofertą produktową oraz specjalnie przygotowanymi kolekcjami kolorystycznymi. Nasz zespół ekspertów służy profesjonalnym doradztwem, pomagając Klientom skonsultować swoje potrzeby i dokonać świadomego wyboru – mówi ekspertka Anwis. - Następnie nasi wykwalifikowani fachowcy odwiedzają Klienta, doprecyzowują szczegóły i dokonują precyzyjnych pomiarów okna. Gdy spersonalizowane osłony okienne są już gotowe wykonywany jest montaż i konfiguracja produktów zgodnie ze złożonym zamówieniem.
Rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom
Możliwość stworzenia aranżacji wnętrza w oparciu o produkty wykonane na zamówienie pozwala na dopasowanie ich do naszych potrzeb i preferencji. To szansa na zrealizowanie marzeń o przestrzeni idealnie dopasowanej do stylu życia wszystkich domowników. Pamiętajmy jednak, by nasze wizje skonsultować ze specjalistą, tak by nie okazało się, że efekt nie sprosta naszym oczekiwaniom.
Profesjonalni projektanci wnętrz oraz przedstawiciele producenta, odpowiedzialni za dobór produktów, dysponują wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym uzyskamy fachową pomoc oraz w pełni ergonomiczny, ekonomicznie uzasadniony i wysoce estetyczny projekt końcowy. To ważne, ponieważ zdarza się, że coś, co dobrze wygląda w naszej wyobraźni, nie ma szans prawidłowego funkcjonowania w realnych warunkach. Często wystarczy drobna modyfikacja i zasugerowanie innych alternatyw, by uzyskać w pełni zadowalający efekt. Profesjonalny doradca pomaga zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. W pełni zoptymalizuje cały proces od projektu do realizacji oraz zagwarantuje uzyskanie efektu zgodnego z wcześniej zaakceptowanym projektem.
Decydując się za zakup produktu na wymiar zapewniamy sobie także gwarancję najlepszej jakości wykonania usługi. Produkt kupiony na zamówienie musi pasować idealnie i być w pełni zgodny z założeniami. Wybierając ten model zakupu nie musimy martwić się ani dostawą, ani montażem. Ponadto, pomoc specjalisty zapewni nam zachowanie pełnej gwarancji producenta, a często nawet wydłuży czas trwania bezpłatnej gwarancji.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.