NIEBO NAD SAHARĄ
Salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka i hol – to chyba jeden z najbardziej klasycznych układów mieszkań w budownictwie. Świetnie nadaje się dla singla, pary bądź na wynajem – zarówno krótko-, jak i długoterminowy. To przestrzeń, która daje również wiele opcji aranżacyjnych – można urządzić ją zarówno bardzo funkcjonalnie, jak i wyjątkowo pod względem wizualnym.
44-metrowy apartament to część gdańskiej inwestycji położonej we Wrzeszczu, dzielnicy pełnej zieleni oraz historii. Zamierzeniem inwestorów było stworzyć w mieszkaniu przestrzeń nieszablonową wizualnie. W tej kwestii całkowicie zdali się na doświadczenie pracowni KODO, która spełniła ich plan azylu wypełnionego kolorem oraz ciekawym designem. Odwaga w wyborach okazała się strzałem w dziesiątkę. Eklektyczne kompozycje, łączące modernizm z nowoczesnością, uzupełnione nieoczywistą kolorystyką, dały niezwykły efekt wnętrza emanującego energią i przyciągającego ciepłem.
Kluczem do wyborów kolorystycznych stały się płytki łazienkowe o nietypowej, ceglastej barwie. Dostarczone przez klientów zbudowały nie tylko oryginalną łazienkę, lecz również solidny fundament pod dalsze wybory. Zestawione z modną barwą aquamarine i piaskowym odcieniem pustyni stworzyły urokliwe trio, które wędruje po mieszkaniu w ciekawych odcieniach, formach i układach, przybierając raz intensywne, innym razem pastelowe tonacje. Zdecydowane zielenie na ścianach, mocny pomarańcz kuchennej zabudowy meblowej, uzupełnione ciekawymi dodatkami budują przestrzeń pełną smaku i pomysłu.
Stylistycznie również ma to mieszkanie wiele do powiedzenia. Niestandardowy układ kuchni, przemyślana zabudowa meblowa korytarza, wyspa kuchenna z blatem pełniącym funkcję jadalni, designerskie panele naścienne w salonie czy na wezgłowiu łóżka, przyciągająca wzrok szafka pod telewizor, ryflowane grzejniki, nietypowa zabudowa łazienkowa z zaskakującą umywalką – to tylko niektóre elementy stanowiące o niezwykłości tego projektu. Dobrą robotę wykonują również doskonale dobrane dodatki i dekoracje. To sfera, w której rządzi czerń oraz proste formy – okapu kuchennego, armatury, ram grafik naściennych i luster, stolika i szafek nocnych, opraw oświetleniowych czy uchwytów meblowych. Prostotę form i kolorów zmiękczają tekstylia – miękkie poduszki, narzuty, dywan, a także – abstrakcyjne grafiki naścienne utrzymane w wiodącej w projekcie kolorystyce.
Metryczka:
Lokalizacja: Gdańsk
Powierzchnia mieszkania: 44 m²
Pomieszczenia: hol, salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka
Przeznaczenie: na wynajem dla pary
Założenia:
Odważnie, oryginalnie i kolorowo. Nieszablonowy projekt. Styl eklektyczny. Aquamarine, sahara.
Wyzwania:
Pomarańczowe płytki w łazience zostały dostarczone przez klientów. Stały się one fundamentem kolorystycznym dla całej aranżacji mieszkania. Zmiany funkcjonalne w łazience – nietypowy układ umywalka/bateria/lustro.
Interesujące rozwiązania:
Niestandardowy układ kuchni. Blat z funkcją jadalną pełni główny punkt spotkań w salonie i oddziela strefę kuchenną od salonowej. Wezgłowie za łóżkiem w sypialni zostało wykonane z płytek (również dostarczonych przez klientów) i paneli meblowych.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.