Nowa inicjatywa OKK! PR w kooperacji z KinoGram
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Kino Architektek to nowy, autorski projekt warszawskiej agencji OKK! PR. Wyjątkowa inicjatywa łączy entuzjastów pięknych wnętrz i dobrego kina. W lipcu odbyło się pierwsze spotkanie, podczas którego poza możliwością poznania świetnej europejskiej kinematografii, tworzono wartościowe relacje i dialog pomiędzy różnymi historiami projektowymi. Gościem specjalnym Kina Architektek zawsze będzie inspirująca kobieta. Na premierowe spotkanie zaproszona została Małgorzata Szczepańska.
Kierując się doświadczeniem, które zdobyła podczas kilkunastoletniej współpracy z architektami, Olga Kisiel-Konopka postanowiła stworzyć wydarzenie dedykowane kobietom z branży. Dużą część agencji OKK! PR tworzą właśnie kobiety, dlatego firma wierzy w ich siłę twórczą i wyjątkowość budowanych przez nie relacji. Właścicielka agencji chcąc wyjść naprzeciw potrzebom, zdecydowała się na zorganizowanie przestrzeni do dialogu między architektkami, projektantkami wnętrz a markami, osadzonym w odpowiednim do tego miejscu.
KinoGram, znajdujący się w Fabryce Norblina, odznacza się wyjątkowym designem. Jest zaprojektowany tak, by każdy mógł doświadczać kultury w sposób, który jest dla niego najbardziej odpowiedni. Dlatego, poza samymi seansami, w kinie podziwiać można również liczne dzieła sztuki czy słuchać muzyki na żywo. Miejsce to stało się swoistym centrum kulturalnym, będącym przestrzenią inspirującą i tworzącą dialog między odbiorcami a twórcami.
Pierwsze spotkanie, które odbyło się 20 lipca 2023 r., otwierała rozmowa z autorytetem w branży Małgorzatą Szczepańską – redaktor naczelną magazynu Elle Decoration. Jako osoba od lat związania z architekturą, designem i rynkiem mediów, dziennikarka podzieliła się swoimi doświadczeniami oraz opowiedziała o początkach kariery, pasjach, a także zdradziła uczestniczkom, co ceni w drugim człowieku i jaki jest jej sposób na sukces.
Po inspirującej rozmowie goście obejrzeli film „W trójkącie” w reżyserii Rubena Östlunda. To nagrodzona Złotą Palmą komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan płynący zawsze pod prąd – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Jednak wycieczka bardzo szybko zmienia kurs, gdy nagły sztorm demoluje jacht, a hierarchie społeczne burzą się w ułamku sekundy.
Pełen czarnego humoru i kontrowersyjnych nawiązań film stał się tematem dyskusji między architektkami, które po obejrzeniu seansu, chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat produkcji. Kolejne spotkanie z cyklu Kino Architektek zaplanowano na 29.08, a gościem specjalnym będzie Anna Orska.
Partnerami wydarzenia byli: Carpets&More, EGOE, OMNIRES Kontakt Simon, Greston
Partnerzy wspomagający: Krayna, Lukullus
Po więcej informacji zapraszamy na: www.okkpr.pl

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.