NOWA KOLEKCJA BOCONCEPT
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Co by było, gdyby jeden element mógł całkowicie odmienić przestrzeń, a nawet sposób, w jaki jej używasz? W nowej kolekcji na sezon jesień-zima 2024 BoConcept stawia na wyraziste meble zakorzenione w kreatywności i rzemiośle, zachęcając konsumentów do "spojrzenia na dom w zupełnie nowym świetle".
"W nadchodzącym sezonie jesteśmy niezwykle podekscytowani różnorodnością nowej kolekcji" – mówi Claus Ditlev Jensen, Collection and Visuals director. "To, co łączy wszystkie elementy, to doskonałe rzemiosło i zmienność formy oraz odbioru całej przestrzeni, w której się znajdują".
Od przypominającej „chmurę” sofy Bellagio po inspirowane duńskim rzemiosłem krzesło do jadalni Seoul, poprosiliśmy projektantów BoConcept, aby podzielili się inspiracjami, stojącymi za tymi projektami i tym, co podkreśla ich wyjątkowy urok.
"Sofa w chmurach": Bellagio
Pierwszą nowością sezonu jest sofa Bellagio, zaprojektowana przez Andersa Nørgaarda. "To wyjątkowy mebel, który całkowicie określa i definiuje przestrzeń" – mówi Nørgaard. "Jeśli wejdziesz do pokoju, twój wzrok przyciągnie sofa i będziesz musiał po prostu na niej usiąść".
Poza efektownym wyglądem sofy, oferuje ona doskonały komfort siedzenia. "Na Bellagio odpoczywa się dokładnie tak, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka" – mówi jej projektant Anders Nørgaard. "To jak siedzenie w chmurach".
Podłużne szwy, czyste linie i strukturalny wygląd, wnoszą do projektu elementy wyrafinowania. Detale tworzą wizualny rytm, który przyciąga wzrok i dodaje głębi. "Podłużne szwy robią furorę w całej branży", dodaje Ditlev Jensen, "i cieszymy się, że możemy przedstawić nasze własną interpretację tego tematu".
"Stół idealny do rozmów": Santiago
W sezonie AW24 wprowadzamy dwa nowe produkty do popularnej kolekcji Santiago: okrągły, rozkładany stół jadalniany oraz bufet, oba zaprojektowane przez Mortena Georgsena.
"W przypadku nowego stołu Santiago połączenie okrągłych blatów i gładko zakrzywionej podstawy, ozdobionej pięknymi, frezowanymi detalami, tworzy prosty i efektowny mebel" – mówi Ditlev Jensen. Stół o standardowej średnicy 135 cm wygodnie pomieści całą rodzinę przy posiłku. Gdy okazja wymaga więcej miejsca, w blacie schowane są wysuwane wkładki, które powiększają go do 181 cm całkowitej szerokości, z łatwością mieszcząc nawet 8 osób.
"Okrągłe stoły cieszy się coraz większą popularnością" – mówi jego projektant, Morten Georgsen. — „Dlaczego? Bo służą konwersacji. Wszyscy mogą ze sobą rozmawiać i patrzeć sobie w oczy". Tworzy to naturalne miejsce spotkań dla rodziny i przyjaciół – a także pięknie zaprojektowany punkt centralny pomieszczenia.
Na bardziej praktycznym poziomie, Georgsen mówi, że okrągły stół zajmuje stosunkowo mało miejsca w porównaniu z tym, ile osób może przy nim usiąść. "Kolumnowa podstawa nie stwarza żadnych przeszkód dla nóg. Ceramiczny blat sprawia, że jest każdy egzemplarz jest unikatowy".
“Bufet w stylu mid-century”: Santiago
Zainspirowany kultowymi projektami z połowy poprzedniego wieku, które przywołują na myśl przyjęcia rodem z Hollywood, bufet Santiago jest meblem, który narodził się z myślą o rozrywce. "Uosabia elegancję ze współczesnym akcentem, czerpiąc inspirację z tradycyjnego duńskiego rzemiosła" – mówi Ditlev Jensen.
W latach pięćdziesiątych XX wieku bufety i kredensy często miały drewniane drzwi harmonijkowe i ta właśnie cecha jest widoczna w "liniach" Santiago. "Paski są niezwykle dynamiczne, a w połączeniu
z organicznymi krzywiznami nie można powstrzymać wzroku od nich wzroku".
To, co jest naprawdę ekscytujące i oddaje retro klimat wybrzeża Pacyfiku – to opcjonalna szafka ‘koktajlowa’ z opuszczanym frontem, lustrzanymi plecami i zintegrowanym oświetleniem, które włącza się podczas otwierania.
Fazowane detale samej konstrukcji są dodatkowo podkreślone blatem ceramicznym lub drewnianym. Bufet można dostosować do różnych stylów, przestrzeni i potrzeb związanych z przechowywaniem. Dla Georgsena piękno tego dzieła tkwi w równowadze formy. "Santiago to wyraziste dzieło, które
z łatwością może stać samodzielnie, ponieważ ma niezwykle piękne proporcje".
"Rzeźbiarski stolik kawowy": Tivoli
Trawertyn od wieków był wybierany jako materiał, który dodaje elegancki akcent do każdego wnętrza. Mając na uwadze tego architektonicznego ducha, marka BoConcept wprowadza Tivoli – serię rzeźbiarskich stolików kawowych z wykończeniem imitującym trawertyn.
"Przyciągający wzrok design stolików Tivoli dodaje stylowego charakteru każdej przestrzeni" – mówi Ditlev Jensen. "Śmiałość polega nie tylko na jego estetyce, ale także na zdolności do podkreślenia klimatu każdej przestrzeni".
Tivoli różni się od podobnych mebli produkowanych metodami tradycyjnymi tym, że wykorzystuje sztuczne materiały, imitując “ciężar” kamienia – jest wystarczająco lekki, aby poruszać nim po przestrzeni tak, jak chcesz. Jego rdzeń jest wykonany z betonu i pokryty imitacją trawertynu. Ta wyjątkowa powłoka starannie odwzorowuje wzory i tekstury naturalnego kamienia.
Dla Georgsena projektowanie Tivoli było jak tworzenie modeli z plasteliny w dzieciństwie. "Rzeźbiliśmy modele 3D w swobodny sposób, więc był to bardzo kreatywny proces. Wiele mebli jest zbudowanych na geometrii, ale nie te, przez co stanowią domowe dzieła sztuki".
Stoliki są dostępne w trzech różnych kształtach, oferując wszechstronność i elastyczność w aranżacji przestrzeni. "Każdy kształt jest unikatowy jako pojedynczy element. Są one jednak również zaprojektowane tak, aby harmonizować ze sobą, tworząc spójną grupę" – mówi Ditlev Jensen.
“Krzesło nawiązujące do duńskiego dziedzictwa”: Seoul
Krzesło do jadalni Seoul, zaprojektowane przez Henrika Pedersena, "doskonale oddaje istotę naszego duńskiego dziedzictwa projektowego", mówi Ditlev Jensen.
Oparte na zasadach prostoty, kunsztu i wysokiej jakości materiałów, jego czyste linie i dyskretna elegancja oddają hołd ponadczasowym tradycjom projektowania, które definiują duńskie wzornictwo od pokoleń - z nowoczesnym i współczesnym akcentem. "Chcieliśmy stworzyć krzesło, na którym można siedzieć i rozmawiać przez całą noc" – mówi Pedersen. "Wyzwaniem było uzyskanie stylowego, eleganckiego wyglądu bez kompromisów w zakresie komfortu".
Opcja tapicerowanego siedziska zwiększa komfort, a rama w kształcie litery A i skośne nogi nadają meblowi lekkiego wyrazu. Krzesło Seoul dostępne jest w trzech kolorach – dębie naturalnym
i ciemnym oraz w czerni – przy czym każdy odcień drewna ma swój własny, wyjątkowy charakter.
Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/
Założona w 1952 w Danii firma BoConcept to renomowana marka lifestyle’owa w segmencie premium detalicznej sprzedaży mebli, posiadająca ponad 310 salonów w 67 krajach. Współpracują z nią nagradzani projektanci, którzy tworzą kolekcje mebli, akcesoriów i oświetlenia do wnętrz prywatnych i przestrzeni biznesowych. Pod hasłem „Live Ekstraordinær” BoConcept oferuje elastyczną Usługę Projektowania Wnętrz oraz wiodącą w skali całej branży meblarskiej personalizację mebli — bez żadnych kompromisów w kwestii designu i estetyki.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.