Nowa linia Samsung AI Control: czego możesz oczekiwać od inteligentnej pralki?
Co mogą nam dzisiaj zaoferować inteligentne pralki? Urządzenia z nowej linii Samsung AI Control zapewniają nie tylko doskonałe efekty prania, ale także optymalne zużycie wody i detergentów. AI to również szereg rozwiązań dla wygody użytkownika.
Inteligentne technologie sprawiają, że rutynowe czynności przebiegają szybciej i efektywniej, ale także bezpieczniej i wygodniej. Bez względu na to, czy pierzemy codziennie czy raz w tygodniu, obowiązek ten jest nieodłącznym elementem naszego domowego życia. Czy możemy w jakiś sposób usprawnić ten proces i uczynić go bardziej przyjaznym dla środowiska? Nowe pralki Samsung AI Control znacznie ułatwiają proces prania.
A więc czym tak naprawdę jest AI w pralkach?
Podczas codziennego prania ciężko jest czasem zadecydować o właściwych parametrach prania, a przecież zawsze chcielibyśmy, aby zużycie środków piorących, a także wody i energii było optymalne. Ten problem rozwiązuje wspomniany Program Pranie Optymalne AI w pralkach Samsung, który za pomocą 4 precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. My już nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania, ponieważ tę część pracy wykona za nas urządzenie. Program Pranie Optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie detergentów oraz wody, z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia.
Sercem pralki, a zarazem wyjątkowo intuicyjnym systemem do zarządzania ustawieniami pralki, jest panel AI Control. Podczas codziennego prania korzystamy zwykle z różnych programów, w zależności od tego, czy pierzemy bawełniane ubrania, odzież sportową czy pościel lub ręczniki. Innowacyjne pralki Samsung AI Control zapamiętują najczęściej wybierane programy i ustawienia, aby później rekomendować je automatycznie – nie musimy więc za każdym razem ustawiać parametrów od nowa.[1] Wygodnej automatyzacji podlega także wybór programu suszenia, ponieważ panel AI Control, dzięki połączeniu WiFi, umożliwia współpracę pralki z suszarką z linii AI Control. Jakie mamy korzyści z tej współpracy? Na podstawie ustawień pralki suszarka dostosowuje także i swoje ustawienia. Jak to się odbywa? Po zakończonym cyklu prania suszarka wyświetli na panelu informację: rekomendujemy użycie programu np. Syntetyki. Rekomendacja ta powstała na podstawie tego, jaki program zakończył się przed chwilą w pralce. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy już marnować czasu na ponowne ustawianie parametrów w suszarce, a także mamy pewność, że ubrania zostaną wysuszone odpowiednio.
Korzystanie z aplikacji SmartThings w inteligentnych pralkach Samsung AI Control zapewnia dużą wygodę podczas codziennego użytkowania urządzenia. Dzięki niej możemy zdalnie włączyć i wyłączyć pralkę lub dostosować odpowiednie ustawienia.[2] Aplikacja umożliwia nam także dodanie swojego ulubionego programu, ustawienie temperatury, wirowania oraz ilości płukań. Tak zdefiniowany program możemy następnie dowolnie podpisać, co ułatwi nam nastawianie prania w przyszłości, a także umożliwi zaangażowanie w proces nawet najmłodszych domowników. W jaki sposób? Jeśli dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe i jego ubrania wymagają regularnego odświeżania, wystarczy stworzyć odpowiedni program (np. „Sportowe Jasia”), aby mogło samo nastawić pranie pod nadzorem rodziców. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ zezwalając aplikacji na dostęp do korzystania z lokalizacji oraz pogody możemy liczyć na przydatne wskazówki. Na przykład, jeśli danego dnia pogoda nie będzie dopisywała, włączając pralkę odczytamy informację na wyświetlaczu o rekomendowanym w tym przypadku programie Pochmurny Dzień. Program ten ustawia wirowanie na wysokie obroty, aby niezależnie od warunków pogodowych ubrania szybko wyschły. Interpretacja danych z otoczenia oraz przekucia ich konkretne parametry to kolejna umiejętność naszej inteligentnej pralki.
Ponadto aplikacja SmartThings przypomni nam o konieczności dokupienia detergentu – w zakładce wpisujemy ile ml detergentu nam zostało, następnie aplikacja szacuje na ile prań go jeszcze wystarczy, a jeśli zechcemy wyśle nam powiadomienie. Aplikacja podpowie nam także jak najlepiej usunąć z ubrań makijaż, przyprawę curry, sok pomidorowy, czekoladę, herbatę, kawę, błoto, olej lub ślady po trawie. Inteligentna pralka nie wyręczy nas na każdym etapie prania, ale z pewnością sprawi, że obowiązek ten będzie dla nas o wiele mniej uciążliwy i czasochłonny.
Sztuczna inteligencja udomowiona
Ostatnie badania* przeprowadzone przez firmę Samsung dowiodły, że Polacy nie boją się inteligentnych technologii w pralkach. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 70% badanych chciałoby posiadać pralkę, która uczy się ich nawyków, zapamiętuje ustawienia, a także rekomenduje odpowiedni program. Niemal tyle samo – 74%, wybrałoby urządzenie dostosowujące ilość detergentu oraz czas prania do stopnia zabrudzeń. Można więc powiedzieć, że AI została przez nas udomowiona. Nowe pralki Samsung, działając w oparciu o sztuczną inteligencję, optymalizują kluczowe procesy i ustawienia tak, aby gwarantować najlepsze efekty prania ograniczając zużycie wody i detergentów.
Dzięki sztucznej inteligencji i Programowi Pranie Optymalne AI, a także unikalnym technologiom Samsung EcoBubble™, QuickDrive™ czy AddWash™ nowe pralki Samsung adresują wszystkie potrzeby użytkowników nieobojętnych na kwestie ekologii, którzy poszukują funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu urządzeń ułatwiających życie.
O badaniu:
*Badanie zostało przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 r. do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.
[1] W oparciu o uczenie maszynowe rozwijającej się bazy danych użytkowników zawierającej prawie 28 milionów cykli prania. Dane dotyczące liczby skumulowanych cykli, które są wykorzystywane do sugerowania cykli, będą stale ewoluować w czasie w oparciu o wzorce użytkowania użytkownika i innych podobnych użytkowników
[2] Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android 8.0 oraz iOS 6.0 lub nowszej). Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung Account.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.