Nowa Murowana – dobry wybór
W lipcu ruszył Program Bezpieczny Kredyt 2%, a do biur sprzedaży deweloperów ruszyli klienci. I choć skierowany jest on do osób szukających mieszkania dla siebie to wpłynął również stymulująco na inwestorów. Podaż się zmniejsza, a wprowadzenie na rynek nowych projektów to przecież długotrwały proces. – Nasza inwestycja spełnia oczekiwana obu grup klientów oferując lokale w przystępnych cenach i w popularnej miejscowości. – mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży projektu Nowa Murowana. Inwestycja powstaje na terenie Murowanej Gośliny, w pobliżu Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. To już kolejny etap, a tym razem powstaje budynek z 26 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 69 mkw. Dostępne będą kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań parterowych przynależą ogródki, a każdy lokal uzupełni bezpłatna komórka. Powstanie podziemna hala garażowa oraz miejsca postojowe naziemne. Zakończenie realizacji bieżącego etapu inwestycji Nowa Murowana deweloper planuje na II kwartał 2024 roku. Aktualnie budynek osiągnął stan surowy zamknięty. Wstawione są okna, gotowe jest pokrycie dachowe. Obecnie kończą się prace z związane z elewacją oraz wymaganymi instalacjami. – Wszystkie nasze lokale spełniają limity rządowego wsparcia w ramach programu Bezpieczny Kredyt. Proponujemy zwrotną rezerwację mieszkania nawet na okres do 4 miesięcy. Zainteresowanie jest spore, liczna dostępnych lokali maleje, a to z kolei powoduje, że naszą ofertą interesują się również inwestorzy. – dodaje Patrycja Pilarczyk. Lokalizacja projektu, bardzo dobra komunikacja ze stolicą Wielkopolski, a przede wszystkim cena 6500 zł brutto za mkw. przyciąga klientów gotówkowych zarówno z większym jak i mniejszym portfelem. W Murowanej Goślinie nie ma wielu mieszkań na wynajem, a dużo osób ich poszukuje. Na dodatek cena najmu za mieszkanie 2-3-pokojowe jest porównywalna z Poznaniem.
Miejscowość gwarantuje dostępność do placówek dydaktycznych, zdrowotnych oraz licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych. Wiele spraw można załatwić na miejscu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto, osoby np. związane zawodowo z Poznaniem cenią sobie szybki dojazd autem lub szynobusem Poznańskiej Kolei Metropolitarnej, której stacja znajduje się nieopodal inwestycji. Z kolei towarzystwo Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka daje nieograniczone możliwość do kontaktu z przyrodą i aktywności fizycznej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.