Komunikaty PR

Nowa odsłona ekologii. Elektryczne rolety rzymskie – zasilane słońcem.

2022-03-04  |  10:53
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Nowe rolety rzymskie OZE, wprowadzone do oferty Marcin Dekor, przeznaczone są zwłaszcza do budynków, w których doprowadzenie zasilania elektrycznego byłoby kłopotliwe lub wiązałoby się z naruszeniem ściany. Równie dobrze jak w modernizowanych budynkach mogą mieć jednak zastosowanie w nowych. Wszędzie, gdzie się pojawią, pozwolą obniżyć zużycie prądu i w prosty, wygodny sposób skorzystać z dobrodziejstw odnawialnych źródeł energii.

Rolety Eco Lifestyle – wygoda w duchu plug and play

Mechanizm nowej rolety napędzany jest przez silnik zainstalowany w rurze nawojowej. Towarzyszy mu bateria dostarczająca prąd stały o napięciu 7,4 V, podłączona do niewielkich rozmiarów ogniwa fotowoltaicznego montowanego na ramie okiennej (od strony zewnętrznej) lub bezpośrednio na szybie (od wewnątrz pomieszczenia). Pracą osłony steruje się za pomocą pilota. Dzięki temu okno można zasłonić lub odsłonić np. bez wstawania od biurka czy podnoszenia się z łóżka.

Rozwiązanie wprowadzone przez Marcin Dekor ma kilka ważnych atutów. – Pozwala korzystać z komfortu, jaki dają rolety elektryczne, nawet tam, gdzie nie wykonano wcześniej instalacji zasilającej. I to bez wielkiego kucia w ścianach, co ucieszy m.in. osoby wynajmujące mieszkanie oraz te, które w trakcie remontu zapomniały o rozprowadzeniu przewodów – podkreśla Monika Kruszewicz, ekspertka firmy.

Na tle rozwiązań akumulatorowych rolety Eco Lifestyle wyróżniają się z kolei brakiem konieczności cyklicznego wyjmowania baterii, ładowania jej i ponownego montowania. Nie ma już też ryzyka, że w najmniej odpowiednim momencie prądu w akumulatorze zabraknie.

Ekologia we wszystkich odcieniach...

Rolety zasilane słońcem zbliżają nas do świata, w którym czysta energia ze źródeł odnawialnych zastępuje prąd wytwarzany ze źródeł kopalnych. To ważne dla klimatu, a więc i dla warunków życia na Ziemi dla nas samych, naszych dzieci oraz wnuków. Projektanci nowego rozwiązania poszli jednak dalej. Zaproponowali, by rolety Eco Lifestyle były szyte z tkanin powstających z przetwarzania zużytych butelek. Tak powstały kolekcje Recycling oraz Heath Care, oferowane w 16 miłych dla oka odcieniach bieli, beżu, brązu, różu, błękitu i szarości – od najdelikatniejszej, gołębiej, aż po grafit bliski czerni.

Materiały te są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Aż trudno uwierzyć, że powstają z przędzy recyclingowej – produkowanej ze zużytych butelek, i to w liczbie aż 32 na każdy metr bieżący tkaniny. To ogromnie inspirujące, ile odpadów jesteśmy w stanie przetworzyć z tak doskonałym rezultatem, tym samym przyczyniając się do ochrony naszego wspólnego środowiska. A jednocześnie wspierać polskich producentów, którzy działają z poszanowaniem zasad ekologii.

Kolekcja Recycling ma uniwersalne parametry użytkowe. Linia Health Care natomiast obejmuje tkaniny funkcyjne, czyli posiadające dodatkowe funkcje ochrony zdrowia. Specjalne apretury antygrzybiczne i antystatyczne (przeciwkurzowe) sprawiają, że materiały te są szczególnie polecane do pokoi małych i dużych alergików, a także wszędzie tam, gdzie ważna jest niemal sterylna czystość otoczenia. Ze względu na właściwości antygrzybiczne tkaniny funkcyjne z sukcesem stosuje się także w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza, takich jak kuchnia czy łazienka.

...i efektownych, spersonalizowanych formach

Rolety rzymskie najczęściej kojarzą się z prostym brytem tkaniny poprzecinanym poziomymi szprosami. Jednak rodzajów rolet rzymskich jest więcej, a w kolekcji Eco Lifestyle są aż cztery. Każdy z nich bazuje na nieco innej technice, co pozwala osiągnąć różne efekty wizualne zarówno przy odsłoniętym, jak i zasłoniętym oknie.

Najbardziej popularny typ to Back. Tunele znajdują się na tylnej stronie rolety, a dystanse między nimi są identyczne, przez co tkanina składa się w równej wysokości fałdy. Podobnie konstruowana jest roleta typu Front, jednak tunele umieszczone na jej przedniej stronie stanowią dodatkowy element dekoracyjny – co ma szczególny potencjał przy tkaninach gładkich.

Kolejny rodzaj rolety rzymskiej to Waterfall. Tunele znajdują się po stronie tylnej, a odległości między nimi zwiększają się ku dołowi. Roleta typu Cascade natomiast ma rozmieszczone w równych dystansach tunele po stronie tylnej, od przodu jednak wzbogacają jej wygląd dodatkowe fałdy dekoracyjne.

Wybór sposobu marszczenia rolety rzymskiej to jednak wciąż nie wszystko! Rolety rzymskie Eco Lifestyle można spersonalizować poprzez nadrukowanie wybranej grafiki. Obszerny katalog zawiera wiele wzorów dostępnych w bogatej palecie kolorystycznej, obejmującej także folię metaliczną oraz flok, a ponadto podsuwa propozycje lokalizacji dekoru. Nadruk wykonywany jest poprzez nanoszenie na tkaninę folii termotransferowej, która wtapia się w trójwymiarową powierzchnię tkaniny. Technologia ta zapewnia bardzo dobre pokrycie kolorem oraz ostre, wyraziste krawędzie nadruku.

Wszelkie szczegóły dotyczące zarówno kwestii technicznych, w tym montażu rolet OZE, jak i dostępnych wariantów wizualnych rolet z kolekcji Eco Lifestyle można znaleźć na stronie http://marcindekor.com.pl/rolety-oze/ 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.