Nowe kolekcje marki Nobonob
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril@nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Pięć nowych modeli składa się na kompletny zestaw wzajemnie uzupełniających się mebli. Poszczególne modele można ze sobą zestawiać, tworząc spójną wzorniczo przestrzeń. Nowości meblowe stanowią podstawę obecnej koncepcji marki, która zakłada całościowy charakter kolekcji. W ten sposób Nobonobo stawia na harmonijny język estetyczny i oryginalną tożsamość.
Najważniejszą cechą tegorocznych premier Nobonobo jest komplementarność. Wśród nowości znalazły się sofy i fotele modułowe Wadi i Raksa, stoliki kawowe Oo i Nato, a także rodzina foteli Tupak. Wszystkie modele zaprojektowane przez Tomka Rygalika są uniwersalne i ponadczasowe. Ich charakter wzorniczy w świadomy sposób dystansuje się od chwilowych trendów i mód. W meblach tapicerowanych kluczowa rola przypada komfortowi i wyważonym proporcjom, nowatorskim i szlachetnym rozwiązaniom materiałowo-konstrukcyjnym oraz funkcjonalnościom przyjaznym użytkownikowi.
Sofa Wadi jest najbardziej charakterystycznym meblem wśród nowości Nobonobo. Jej forma skonstruowana jest poprzez odpowiednie połączenie wąskich modułów, które pozwalają na dopasowanie jej do każdego wnętrza, zgodnie z preferencjami użytkownika. Kolekcja Wadi obejmuje również fotel oraz pufę. Pokrowce mebli tapicerowanych można zdjąć i wyprać, co pomaga utrzymać je w czystości.
W sofie modułowej Raksa samodzielnie zdejmiemy pokrowce nie tylko z siedziska i oparcia, ale także z podłokietników czy podstawy. Raksa jest powściągliwa w formie i wyrafinowana w proporcjach. To połączenie wyjątkowego komfortu i miękkości z ponadczasową linią. Oparcie harmonijnie skomponowane jest z dużych poduch, a w zestawie poza modułami umożliwiającymi różnorodne konfiguracje, znajduje się również twardy moduł w postaci stolika.
Fotel Tupak, będący nowym meblem wypoczynkowym, wyróżnia organiczna forma i okalające użytkownika wygodne oparcie ze zintegrowaną poduszką lędźwiową. Mebel ma stabilną, drewnianą konstrukcję na toczonych nogach podkreślającą formę siedziska, które wraz z oparciem jest miękko tapicerowane.
Wśród nowości nie mogło zabraknąć stolików kawowych. Modele z serii Nato posiadające trzy charakterystyczne kształty blatów można nasuwać na siedziska sof, zwiększając ich funkcjonalność i wspierając komfortowe użytkowanie. Podczas wypoczynku na sofie, stolik posłuży jako odpowiednie miejsce na książkę, laptop czy filiżankę.
Kolekcja Oo to różniące się wymiarami oraz wysokością stoły i stoliki o okrągłych blatach i podstawach. Ich charakterystycznym detalem jest obręcz okalająca metalową podstawę. Modele świetnie łączą się z fotelami Tupak. Kolekcja daje możliwość zestawiania stolików w ciekawe aranżacje. Blaty wszystkich nowych stolików mają miękkie podfrezowanie dolnej krawędzi blatu i wykończone są fornirem orzech amerykański.
- Na swojej drodze zawodowej spotkałem wielu projektantów purystów, którzy przy prostym założeniu koncepcyjnym osiągali wyrafinowane finalne rozwiązania. Ten kierunek projektowy przyświecał powstaniu nowych produktów dla marki Nobonobo. Jestem bardzo zadowolony z sofy Raksa, która świetnie reprezentuje popularną kategorię sof modułowych, oferując połączenie komfortu i funkcjonalności nieobecne do tej pory na rynku. Jednocześnie, dzięki sofie Wadi udało się zrobić coś zupełnie świeżego. Jej innowacyjna konstrukcja daje możliwość dostosowania do każdej przestrzeni z dokładnością do 20 cm – komentuje Tomek Rygalik, dyrektor artystyczny Nobonobo.
Warto podkreślić, że meble tapicerowane zaprojektowane zostały zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej. Ten nowy sposób myślenia o produkcie oznacza, że sofy i fotele można rozłożyć na mniejsze komponenty odpowiednie do ponownego przetworzenia. Premierowe modele cechuje najwyższa jakość wykonania, a zwłaszcza wyjątkowo precyzyjne tapicerowanie. Nowości mogły powstać dzięki zaawansowanym, innowacyjnym materiałom w połączeniu z materiałami tradycyjnymi (jak pierze), w ramach powiększonych zasobów produkcyjnym firmy, która z początkiem nowego roku przeniosła się do nowych hal produkcyjnych. www.nobonobo.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.