Nowe kolory umywalki Ipalyss
W historii marki Ideal Standard kolor zawsze odgrywał istotną rolę. Opracowując nową gamę kolorystyczną umywalek IPALYSS Ludovica i Roberto Palomba stworzyli kreatywną paletę kolorów, w której przeszłość harmonijnie splata się z przyszłością.
Aktualna gama wykończeń umywalki IPALYSS to dwanaście fascynujących kolorów, w tym aż dziesięć nowych. Wśród nowości są m in. Błyszcząca Czerń, Kaszmir, Szałwia, Granat, Błyszcząca Biel i Jedwabna Biel. Całość tworzy kompletną, inspirującą paletę, która pozwoli każdemu użytkownikowi na swobodę twórczej ekspresji w aranżacji wnętrz.
Część kolorów nawiązuje do tych zastosowanych w historycznych projektach Ideal Standard, inne są zupełnie nowe i doskonale komponują się z modnymi współcześnie materiałami, takimi jak marmur i kamień.
Oprócz gamy kolorystycznej producent poszerzył również gamę rozmiarów i kształtów umywalek IPALYSS. Teraz w kolekcji dostępne są:
- umywalki nablatowe, prostokątne 80 cm, 65 cm i 55 cm w wersjach z otworem i bez otworu na baterię oraz z przelewem i bez przelewu,
- umywalka nablatowa owalna 40 cm i 60 cm bez otworu przelewowego i bez otworu na baterię.
IPALYSS to unikalna estetycznie umywalka Ideal Standard o ultracienkich 3,5 mm rantach. Lekka konstrukcja jest zasługą nowego ceramicznego materiału o nazwie Diamatec, który jest kompozycją wysokiej jakości składników w tym m.in. tlenku glinu (Al2O3) znanego ze swojej twardości i wytrzymałości oraz szamotu, który zapobiega pękaniu i dodaje wytrzymałości strukturze materiału.
IPALYSS łączy w sobie to, co najlepsze: ekstremalną wytrzymałość oraz delikatną, cienką linię. Dlatego wykorzystywany jest w projektach, gdzie najważniejszymi właściwościami umywalki jest trwałość, jakość oraz estetyczna unikatowość.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.