Nowoczesne i funkcjonalne – niewielkie mieszkanie na wynajem
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Przeznaczone na wynajem mieszkanie urządzono prosto i funkcjonalnie, mając na uwadze przede wszystkim komfort przyszłych lokatorów. Nienaganna stylistyka oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe dają pewność, że wystrój przetrwa próbę czasu. A dzięki kilku ciekawym, przyciągającym wzrok akcentom dekoracyjnym mieszkanie zapada w pamięć.
Głównym zadaniem architektów z pracowni Decoroom, odpowiedzialnych za projekt wnętrza było stworzenie uniwersalnej przestrzeni – bazy, która pozwoli przyszłemu najemcy za pomocą dodatków i dekoracji zaaranżować własne gniazdko. Otwarta przestrzeń dzienna utrzymana jest w chłodnej tonacji bieli i grafitu, którą zestawiono z ciepłym odcieniem podłogi, wykończonej dębową deską warstwową. Ścianę oddzielającą sypialnię od części dziennej pokryto tynkiem dekoracyjnym imitującym beton. W ten sposób przestrzeń zyskała modny, industrialny charakter, dodatkowo podkreślony stylistyką przesuwnych drzwi prowadzących do sypialni. W strefie wypoczynku, obok dużego panoramicznego okna stanęła wygodna, szara kanapa oraz lekki ażurowy stolik kawowy. Wybierając meble na balkon spójne stylistycznie z wystrojem salonu, inwestor zadbał też o pełną integrację przestrzeni relaksu w środku i na zewnątrz. Taki taras to duży atut lokalu, który z pewnością docenią najemcy.
Nowoczesność funkcji i formy
Aneks kuchenny zorganizowany w kształcie litery L, zyskał wyraźny podział kolorystyczny. Wysoka zabudowa od strony salonu, wykończona laminatem Kronospan w kolorze Black North Wood, kryje chłodziarko-zamrażarkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz spiżarnię. Szafki o matowych białych frontach wyznaczają strefę przygotowywania posiłków. Nowoczesny, surowy charakter kuchni podkreślają lekkie, podłużne uchwyty meblowe w kolorze czarnym. Stylowym dopełnieniem całości jest niewielki, jadalniany stół oraz wygodne krzesła z oparciem fornirowanym jasnym drewnem.
Architekci pracowni Decoroom zrezygnowali z wydzielania strefy wejściowej. Zamiast ścianki między kuchnią a holem pojawiła się pojemna szafa na odzież wierzchnią i obuwie. Druga, podobna zabudowa sąsiaduje z łazienką. Dzięki przeniesieniu przyłączy, można było w niej umieścić pralkę i zyskać w ten sposób więcej miejsca w toalecie. Zamiast pralki w łazience znalazła się obszerna szafka podumywalkowa, pod którą można np. wstawić kosz na pranie. Architekci zagospodarowali też przestrzeń ponad toaletą, umieszczając tu funkcjonalną zabudowę do przechowywania kosmetyków i środków czystości. Proste, lakierowane grafitowe fronty pozbawione uchwytów zlewają się z kolorem sufitu i nie przyciągają uwagi – stanowią jedynie tło dla pozostałych elementów. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się ściana pod natryskiem, wykończona mozaiką ścienną Raw Decor (Mini Cegiełka Metallic Bronze). Miedziany blask precyzyjnie ułożonych cegiełek rozświetla całą łazienkę, stając się mocnym akcentem dekoracyjnym wnętrza.
Mocny atut
Podobnie wyraziste detale odnajdziemy także w sypialni, schowanej za stylowymi przesuwnymi drzwiami. Nowoczesna lampa sufitowa oraz okucia nocnych szafek w miedzianym wykończeniu znakomicie komponują się z tapicerowanym łóżkiem. Głęboki, bordowy odcień obicia to zdecydowanie najmocniejszy element kolorystyczny całego mieszkania, wyróżniający je na tle innych lokali przeznaczonych na wynajem.
W sektorze nieruchomości na wynajem liczy się funkcjonalność i wygoda, jaką mieszkanie oferuje lokatorom. Dlatego świadomi inwestorzy coraz częściej decydują się powierzyć przygotowanie projektu i wykończenie lokalu w ręce profesjonalistów, takich jak architekci pracowni Decoroom. Ich wiedza i doświadczenie pozwalają optymalnie zaplanować przestrzeń i dostosować wnętrze do oczekiwań przyszłych użytkowników.
Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Joanna Węgłowska, Decoroom
Projekt kuchni: Architekt wnętrz Wioleta Cieślik, Decoroom
Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz
Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom
Więcej na: https://www.decoroom.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/
Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.