Komunikaty PR

Noworoczne postanowienie - remont łazienki. Na jaki model wymienić starą kabinę

2021-01-11  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Nowy rok, nowa… strefa prysznicowa? Czemu nie! Czasem wystarczy niewielka zmiana np.  wymiana kabiny, by wystrój całej łazienki uległ metamorfozie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego modelu? Podpowiadamy.

Nowy rok wzbudza w nas apetyt na zmiany. Często są to zmiany związane z własnym wizerunkiem, jednak czasem przychodzi nam namyśl odnowienie wnętrza domu. Jednym z najprostszych rozwiązań jest pomalowanie ścian na inny kolor lub zakup nowych dodatków. A co możemy zrobić, by to łazienka zyskała odmienne oblicze? Rozwiązaniem będzie zakup nowej kabiny prysznicowej. Stawiając ją na miejscu starego modelu unikniemy generalnego i czasochłonnego remontu. Zyskamy natomiast nową strefę prysznicową - świetnie się prezentującą i stworzoną z zgodnie z aktualnymi trendami. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę przeanalizujmy nie tylko design dostępnych produktów, ale również ich funkcjonalność.

Po pierwsze – komfort

Prysznicem zwykle zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto więc zadbać o to, by kąpiel była wyłącznie przyjemnością. I nie chodzi tu tylko o odpowiedni zapach czy oświetlenie budujące nastrój, ale o to, by wyeliminować rzeczy, które mogą nam go popsuć. O co chodzi? Planując zakup kabiny prysznicowej zwróćmy uwagę na jakość jej wykonania oraz na kilka detali, które zagwarantują nam pełne zadowolenie i pozwolą wygodnie z niej korzystać.

Ważne jest miejsce, w którym kabina ma stanąć. Zwykle związane jest ono z lokalizacją pionów kanalizacyjnych, dlatego najczęściej decydujemy się na montaż prysznica w tym samym punkcie.  Na szczęście nowa kabina nie musi idealnie odpowiadać wymiarom poprzedniej wersji. Jeśli zdecydujemy się na wariant montowany do ściany za pomocą profili, będziemy w stanie ukryć otwory montażowe po starym modelu. Na rynku dostępne są kabiny narożne, prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, asymetryczne, przyścienne, pięciokątne oraz typu walk-in. Wybór jej kształtu to jednak nie wszystko. Równie istotną kwestią jest sposób otwierania drzwi. W katalogach znajdziemy otwierane na zewnątrz, do wewnątrz, przesuwne, składane oraz wahadłowe. Dlaczego ich dobór ma znaczenie? Chyba każdy z nas woli uniknąć sytuacji, w której drzwi będą kolidowały z innymi elementami wyposażenia łazienki, lub w której wejście pod prysznic będzie zbyt wąskie i przez to niewygodne? Należy więc przeanalizować projekt wnętrza i wybrać najodpowiedniejszy typ gwarantujący swobodę poruszania się. O czym jeszcze musimy pamiętać? O zakupie brodzika, który zapewni nam komfort podczas codziennej kąpieli. Warto zdecydować się na komplet od tego samego producenta, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że produkty idealnie do siebie pasują. Oprócz najczęstszych białych wariantów w sklepach znajdziemy modele także w innych kolorach: czarnym, antracytowym oraz cemento, które przy okazji odmienią charakter wnętrza.

- Myśląc o zakupie kabiny prysznicowej, nie możemy zapomnieć o szczegółach, które zapewnią nam jeszcze większą wygodę podczas jej użytkowania. Warto zwrócić uwagę m.in. na to, czy szyba pokryta jest hydrofobową powłoką np. EasyClean®, zapobiegającą osadzaniu się kamienia oraz czy w przypadku drzwi przesuwnych można je wypiąć, by umyć je nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Dzięki nim czyszczenie produktu będzie niezwykle łatwe i przede wszystkim szybkie – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. - Możemy także zdecydować się m.in. na zamówienie wieszaka relingowego, dzięki któremu ręcznik będzie zawsze w zasięgu naszych rąk lub zdecydować się na model kabiny z mechanizmem soft close-open, gwarantującym automatyczne i ciche wyhamowywanie biegu drzwi podczas otwierania i zamykania – dodaje.

Po drugie - wygląd

Nie mniej ważną sprawą jest estetyczna rola kabiny prysznicowej. Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów, które można dopasować do każdego stylu w jakim urządzona jest łazienka. Oprócz tradycyjnych kabin w kolorze chrom, w sklepach znajdziemy również modele białe, czarne oraz złote. Na jaki się zdecydować? To wszystko zależy od osobistych upodobań. Nie mniej, kabiny w kolorze chrom będę na tyle uniwersalne, że będą pasować do każdego wnętrza. Z kolei modele z czarnymi okuciami będą grać główną rolę w aranżacji. Szczególnie sprawdzą się we wnętrzach industrialnych i surowych. Z kolei produkty z serii Gold to doskonały pomysł na ozdobę pomieszczenia. W połączeniu ze złotą armaturą stworzą kompozycję niezwykle elegancką. Subtelna kolekcja White natomiast subtelnie podkreśli delikatny charakter pomieszczenia. Gdy wybraliśmy już kolor okuć, kolejnym etapem jest wybór szkła. Ono także może mieć różne barwy i faktury. Szyba może być przejrzysta, satynowa oraz w różnych odcieniach m.in. grafitowym czy brązowym. Oryginalną propozycją jest dostępne na rynku szkło z lustrzaną powłoką lub z ornamentową fakturą 3D Master-Soft. Czy to koniec możliwości? Oczywiście, że nie. Kabinę prysznicową można także spersonalizować. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to specjalna usługa, dodatkowo płatna. Do oferty wchodzą m.in. wymiana uchwytów czy uszczelek oraz laserowe grawerowanie na szkle.

- Usługa laserowego grawerowania na szkle pozwala ozdobić szybę kabiny dowolnym wzorem. Jest to ciekawa propozycja na urozmaicenie wyglądu kabiny, a nawet sprawienie, że stanie się unikalną ozdobą łazienki – przekonuje Hanna Błaszak.

Jak widzicie, możliwości jest bez liku. Dlatego zanim kupicie nową kabinę przeanalizujcie dokładnie układ łazienki i możliwości projektowe. Sprawdźcie czy dany model będzie wygodny w użytkowaniu, a następnie wybierzcie design pasujący do waszego gustu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.