Nowy poziom dekoracji - Grupa Tubądzin oferuje zdobione płytki

W Fabryce w Tubądzinie działa nowoczesną linia do dekoracji płytek wielkoformatowych. Nowa technologia druku cyfrowego bezpośrednio na płytce wypalonej, to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie, które umożliwia zdobienie produktów mierzących nawet 150 x 300 cm.
Zmodernizowana linia produkcyjna w CT1 została wyposażona w ploter do druku cyfrowego specjalnymi tuszami ceramicznymi, który pozwala na dekorację płytek o szerokości sięgającej nawet 150 cm i długości do 300 cm, z użyciem 13 kolorów. Taki sposób zadruku daje bardzo duże możliwości dekoracyjne. Nie tylko gwarantuje wysoką rozdzielczość i intensywność kolorów, co przekłada się m.in. na realistyczne odwzorowanie elementów natury, ale także zapewnia szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu paleta barw rozbuduje się o trudno osiągalny do tej pory kolor czerwony czy biały na czarnym tle, zwiększy się też nasycenie tonów – od głębokiej zieleni po intensywne bordo.
Złoto i platyna
– Dekoracje na płytkach możemy wykonywać z użyciem specjalnych tuszy zawierających 10% złoto i platynę. Dzięki temu dekory mają oryginalny blask charakterystyczny dla drogocennych kruszców – tłumaczy Mirosław Jędrzejczyk, prezes Grupy Tubądzin. – Inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł. Umożliwia tworzenie wyrafinowanych produktów dla wymagających klientów, a także gwarantuje najwyższą jakość zdobień.
Vetroza czyli linia zdobnicza może dekorować płytki wszystkich formatów produkowanych w Grupie Tubądzin. Nadruk zsynchronizowany z efektami specjalnymi umożliwi dodatkowe zdobienie złotem, platyną czy lustrem np. dekoracyjnych żył na marmurowych płytkach. Nowością jest zdobienie płytek o wklęsłych strukturach, dzięki czemu zyskują one ciekawy i pogłębiony efekt wielowymiarowości i przestrzenności. Po druku płytki są ponownie wypalane w temperaturze sięgającej 800 °C. Dzięki temu nadruk jest trwały, a kolory zachowają swoje odcienie przez setki lat.
– Płyty wielkoformatowe z oryginalnymi dekoracjami znajdują zastosowanie nie tylko we wnętrzach, ale także jako elementy elewacji wentylowanych. Grupa Tubądzin realizuje niestandardowe projekty. W Łodzi powstało niezwykłe podwórko artystyczne „Narodziny dnia” na którym dzieła Wojciecha Siudmaka zdobią elewację. Fasadę Centrum Logistycznego Grupy Tubądzin w Cedrowicach zdobi obraz składający się z 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm – wylicza Mirosław Jędrzejczyk
Tubądzin był pierwszą firmą w Polsce, która rozpoczęła produkcję wielkiego formatu. Możliwości technologiczne Grupy Tubądzin pozwalają na produkcję płyt z dowolnym rysunkiem, wzorem czy grafiką.
Tubądzin od lat słynie z najbardziej wyszukanych form dekoracyjnych – od satynowego w dotyku wykończenia płytki, po trójwymiarowe, ciekawie zdobione formy o niespotykanym na rynku designie. Nowoczesna linia zdobnicza, pozwoli zrealizować ambitne, kreatywne pomysły architektów i projektantów działających w grupie TU_kolektyw.
Budowa nowej linii dekoracyjnej to kolejny etap planu rozwoju Grupy Tubądzin. Firma inwestuje w innowacyjne technologie, które gwarantują nowoczesne wzornictwo i światowy design, ale także zapewniają zrównoważoną produkcję.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.