O czym pamiętać przy wakacyjnym remoncie kuchni?

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Remont mieszkania podczas urlopu? Dla jednych to forma spędzania wolnych dni, a dla innych jedyny moment na to, by móc odświeżyć wnętrza ze względu na tempo codziennego życia. Jak zatem prawidłowo rozplanować remont na tak krótki czas? O czym pamiętać przy remoncie kuchni? Na to pytanie odpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki Dynacook.
Dla wielu z nas, planowanie remontu może być trudnym zadaniem – zwłaszcza, kiedy próbujemy pogodzić go z codziennymi obowiązkami. Jednakże, czy istnieje lepszy moment na przeprowadzenie remontu, niż upragniony urlop? Wolne dni pozwalają na oderwanie się od stresujących zajęć, relaks i skupienie się na kreowaniu wymarzonych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że wolność ta nie trwa długo, dlatego prace remontowe trzeba zaplanować tak, aby przebiegały sprawnie i szybko, pozostawiając również czas na odpoczynek. Od czego więc zacząć?
- Sporządzenie planu remontu to kluczowy krok, który pozwoli efektywnie wykorzystać dostępny czas i zminimalizować stres związany z tego typu zmianami. Dlatego w pierwszej kolejności, zanim rozpoczniemy remont, zastanówmy się, jakie cele chcemy osiągnąć. Czy odświeżamy całe mieszkanie? A może skupiamy się na konkretnych pomieszczeniach? Ustalmy swoje priorytety, aby wiedzieć, na czym skupić się w pierwszej kolejności. W tym celu przydatny będzie harmonogram prac. Określi on czas, który potrzebujemy na poszczególne etapy remontu. Warto również przemyśleć kwestię wykonania poszczególnych zadań – co będziemy w stanie zrobić samodzielnie, a gdzie trzeba będzie sięgnąć po pomoc fachowców. Upewnijmy się, że taki plan jest realistyczny i uwzględnia ewentualne opóźnienia – podpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Ekspert wskazuje również, że przy okazji letniego remontu przyda nam się lista niezbędnych materiałów, mebli i akcesoriów, które będą potrzebne do przeprowadzenia prac. Przeszukajmy więc wcześniej sklepy internetowe i stacjonarne, aby mieć pewność, że wszystko będzie dostępne na czas. To także zmusi nas do określenia budżetu, jaki możemy przeznaczyć na remont:
- Jeśli planujemy remontować całe mieszkanie, rozważmy przeniesienie niektórych mebli i przedmiotów do innych pomieszczeń lub wynajęcie magazynu tymczasowego. Uporządkujmy rzeczy, aby ułatwić sobie poruszanie się podczas prac remontowych.
Plan na makeover kuchni
Dokładne planowanie prac remontowych będzie przydatne nawet w przypadku, gdy w planach mamy odświeżenie tylko jednego pomieszczenia – na przykład kuchni. O czym warto pamiętać przy tego typu remoncie? Stanisław Szyling z Dynacook wskazuje, że w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę zasadę trójkąta roboczego – odnosi się ona do układu trzech kluczowych stref roboczych, zlewozmywaka, kuchenki i lodówki, który ma na celu maksymalne ułatwienie i usprawnienie codziennych czynności kuchennych. Idea trójkąta roboczego opiera się na minimalizacji odległości i przeszkód pomiędzy tymi trzema głównymi obszarami. Dzięki temu, gdy jesteśmy w kuchni i wykonujemy różne czynności, możemy swobodnie poruszać się między tymi strefami bez przeszkadzania sobie nawzajem.
- Właściwe ułożenie trójkąta roboczego ma na celu oszczędzanie czasu i wysiłku podczas gotowania, ponieważ umożliwia łatwe dotarcie do niezbędnych narzędzi i produktów. Warto pamiętać, że łączna długość jego ramion powinna posiadać maksymalnie 7 metrów. Zasada ta wynika z analizy czynności, jakie wykonujemy podczas przygotowywania potraw - wyciągania z lodówki produktów, następnie ich mycia, a potem gotowania. W tym czasie najwięcej energii poświęcamy na „krążenie” między tymi trzema punktami, co sprawia, że są one najistotniejsze w kuchni.
Trójkąt roboczy i AGD
Letni remont kuchni najczęściej wiąże się również z wymianą sprzętów. Dlatego dokładny plan zagospodarowania kuchni, zgodny z zasadą trójkąta roboczego, musi obejmować także kwestię doboru odpowiedniego sprzętu AGD.
- Planując nową kuchnię, warto stawiać tylko na nowoczesne rozwiązania – takie jak technologia „gaz pod szkłem” DYNACOOK. Gazowa płyta ceramiczna, która wygląda jak kuchenka indukcyjna, to nowatorskie rozwiązanie wyjątkowo łatwe w obsłudze, posiadające wygodny panel sterowania oraz umożliwiające szybkie i przyjemne przygotowywanie posiłków. Pamiętajmy jednak, aby przy wymianie klasycznej kuchenki płomienicowej na płytę, piekarnik dokupić osobno – daje to świetną opcję do umiejscowienia go wyżej, niż w kuchenkach wolnostojących. A to także wiąże się z brakiem schylania się do piekarnika - możemy go spokojnie zainstalować na wysokości wzroku w zasięgu rąk, by swobodnie z niego korzystać – mówi Stanisław Szyling z DYNACOOK.
DYNACOOK umożliwia dopasowanie płyty do naszej kuchni - możemy postawić na mniejsze modele – na przykład trzypalnikowy X3 o szerokości typowej dla sprzętów AGD - 60 cm. Możemy również postawić na modele większe - X4 z czterema palnikami lub X5, który posiada aż pięć palników.
Zaplanowanie remontu wnętrz podczas urlopu wymaga odpowiedniego przygotowania i organizacji, ale może być wciąż satysfakcjonującym doświadczeniem. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami oraz stawiając tylko na nowoczesne sprzęty mamy gwarancję, że efekt końcowy nie tylko cieszyć nas będzie wizualnie, ale będzie doskonale dopasowany do naszych potrzeb i preferencji.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.