O czym warto pamiętać kupując kabinę prysznicową?

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Planujesz remont łazienki i zastanawiasz się nad zakupem kabiny prysznicowej? Jej wybór nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się to wydawać. O czym warto pamiętać?
By znaleźć odpowiednią kabinę prysznicową należy zastanowić się nad jej kształtem i wielkością, sposobem otwierania drzwi, wariantem szkła oraz możliwościami jej spersonalizowania. Oprócz tego, niezbędne są również dodatkowe akcesoria, takie jak brodzik oraz syfon. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że otrzymamy produkt idealny.
Dobrze postawiona
Nie wszystkie modele będą pasować do naszej łazienki. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ, powinniśmy ustalić miejsce, w którym ma stanąć. Następnie będziemy wybierać spośród wariantów, prostokątnych, kwadratowych, półokrągłych, asymetrycznych, pięciokątnych lub typu walk-in. Jeśli żaden nie spełni wymaganych warunków, możemy zamówić kabinę niestandardową.
- Program „Na miarę” pozwala stworzyć kabinę prysznicową o nietypowych wymiarach, pasującą do każdej sytuacji projektowej wnętrza – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Wygodnie otwierana
W zależności od tego jakim pomieszczeniem dysponujemy, możemy wybrać model z drzwiami otwieranymi na zewnątrz lub do wewnątrz, przesuwanymi, składanymi lub wahadłowymi. Przykładowo, mając niewielką łazienkę, w której ceramika zamontowana jest zbyt blisko siebie, warto wybrać model z drzwiami składanymi. Kabina nie będzie wtedy kolidować z innymi elementami wyposażenia. Poza tym, dzięki drzwiom składanym na ścianę, uzyskamy szerokie i wygodne wejście do strefy kąpielowej. Możemy pokusić się także o kabinę typu walk-in, czyli model otwarty.
Ważny design
Kształt i wielkość kabiny to nie wszystko. Kolejny etap to wybór jej koloru, który podkreśli charakter wnętrza lub subtelnie się w niego wkomponuje.
- W ofercie Radaway klienci znajdą kabiny prysznicowe w czterech kolorach – chromie, bieli, czerni i złocie. Dzięki temu mają szansę dopasować produkt do każdego stylu, w jakim urządzona została łazienka – przekonują Hanna Błaszak.
Różne barwy może mieć także szkło kabiny – od przejrzystego przez matowe, aż po odcienie grafitu i brązu. Oryginalną propozycją jest też szkło z lustrzaną powłoką. Ten wariant niezwykle zaprezentuje się z wygrawerowanym wzorem.
- Radaway proponuje usługę laserowego grawerowania na szkle. Naniesiony na drzwi kabiny dowolny motyw sprawi, że model stanie się dodatkowo niezwykłą dekoracją łazienki – dodaje Hanna Błaszak.
Grawerowanego szkła nie należy się obawiać. Wzór nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie, i dzięki czemu projekt nie ściera się utrzymując nieskazitelny wygląd na długie lata.
To jednak nie wszystkie sposoby na personalizację kabiny. Według własnych upodobań możemy wymienić uszczelki na te w kolorze czarnym, zamówić dodatkowy uchwyt lub wieszak relingowy, dzięki któremu ręcznik będzie zawsze w zasięgu ręki
Para idealna
Kupując kabinę prysznicową nie można zapomnieć o brodziku. Model płytki może być zlicowany z poziomem podłogi lub delikatnie nad nią wystawać, głęboki natomiast, jeśli ma wysokość około 50 cm spełni rolę małej wanny. Coraz popularniejszy jest też brodzik podpłytkowy. Kabina usytuowana bezpośrednio na posadzce to bardzo efektowne i wygodne rozwiązanie. Decydując się jednak na ten wariant należy zastanowić się nad rodzajem odpływu, który zagwarantuje, że woda nie będzie wypływać poza kabinę.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.