Komunikaty PR

Odpowiedzialne budownictwo: dom przyjazny mieszkańcom i środowisku

2021-03-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Nowoczesne budownictwo nie może pozostać obojętnym na degradację środowiska i, podobnie jak inne gałęzie przemysłu, na większą skalę korzystać z rozwiązań proekologicznych, takich jak powtórne wykorzystywanie surowców. Termoizolacja STEICOfloc jest produkowana z makulatury, a jej parametry cieplne są dużo lepsze niż konwencjonalnych izolatorów. Zapewni komfort cieplny budynku, chroniąc go przed nadmiernym wychłodzeniem lub przegrzaniem.

 

Ciepły dom to zasługa nie tylko sprawnego systemu ogrzewania. Optymalna, przyjemna temperatura w pomieszczeniach, nawet przy znacznych spadkach tej panującej na zewnątrz, będzie zależała od użytych do budowy materiałów, zapewniających właściwą izolację cieplną. Współczesne budownictwo musi jednak sprostać nie tylko normom efektywności energetycznej, ale zmierzyć się z wyzwaniami klimatycznymi. Konwencjonalny sposób wznoszenia obiektów generuje aż 39% światowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery i jest w czołówce gałęzi przemysłu odpowiadających za nadmierną eksploatację zasobów naturalnych. Traktowany do niedawna jako obowiązujący kanon, ustępuje miejsca bardziej proekologicznym technologiom budowlanym. Przynoszą one efekty nie tylko na poziomie ochrony środowiska i zrównoważonego gospodarowania dostępnymi surowcami, ale również – z korzyścią dla użytkowników budynków – zdrowia i komfortu cieplnego. Włókna do termoizolacji STEICOfloc są produkowane z powtórnie wykorzystywanej makulatury, a ekologiczne DNA to nie jedyna ich zaleta. Mają wysoką efektywność cieplną, co przełoży się na mniejsze zużycie energii, a więc niższe koszty eksploatacji, a dodatkowo skutecznie ochronią konstrukcję budynku przed zawilgoceniem.

 

Optymalna ochrona zimą i latem

Tylko odpowiednie zaizolowanie termiczne wszystkich elementów budynku narażonych na wychłodzenie - ścian zewnętrznych, stropów i dachu, skutecznie zapobiegnie stratom ciepła, których nie trzeba będzie rekompensować zwiększonymi nakładami energii na podgrzanie powietrza w okresie grzewczym. Do jej oszczędzania obligują zresztą nowe przepisy budowlane, zgodnie z którymi budynek powinien być energooszczędny. Dzięki włóknom do termoizolacji STEICOfloc można osiągnąć wymagane parametry, a dodatkowo, w realny sposób przyczynić się do ochrony środowiska. Włókna uzyskiwane są w procesie recyklingu wysokiej jakości sortowanego papieru i mają doskonałe parametry cieplne, znacznie korzystniejsze od bardziej tradycyjnych izolatorów  cieplnych jak wełna mineralna, styropian czy pianka PUR. Optymalny stosunek przewodności cieplnej (0,038 W (m*K)), ciepła właściwego i gęstości objętościowej, pozwoli utrzymać jednolitą temperaturę wewnętrznych po­wierzchni budynku przez cały rok, nawet przy niesprzyja­jących warunkach pogodowych na zewnątrz.

Zalety izolacji cieplnej z luźnych włókien celulozowych nie kończą się wraz z sezonem grzewczym. Podczas letnich upałów ściany budynku narażone są na oddziaływanie promieniowania słonecznego, które powoduje wzrost temperatury w pomieszczeniach. Dzięki dużej zdolności gromadzenia ciepła, STEICOfloc zapobiega przenikaniu ciepła do wewnątrz, zapewniając przyjemny chłód. 

 

Szczelna warstwa bez spoin i odpadów

STEICOfloc tworzą nieprzerwaną, szczelną i idealnie przylegającą warstwę termoizolacji w zamkniętych pustych przestrzeniach w konstrukcjach ścian, stropów i dachu, gdzie są wdmuchiwane pod wysokim ciśnieniem. Równomiernie wypełniają docieplane przestrzenie, nawet te o nietypowych kształtach, które mogą być problematyczne przy standardowych rozmiarach materiałów termoizolacyjnych. Podczas aplikacji włókien nie powstają spoiny, co dodatkowo eliminuje ryzyko wystąpienia mostków termicznych. Nawet przy małej gęstości zasypowej tworzą warstwę trwale odporną na osiadanie. 

W trakcie docieplania przegród budynku włóknami celulozowymi nie powstają uciążliwe odpady, a dzięki małej zawartości soli borowej nie występuje zjawisko uciążliwego pylenia. Aby całkowicie je wyeliminować, produkowany jest również wariant bez dodatku soli borowej.

STEICOfloc jest materiałem otwartym dyfuzyjnie, umożliwiającym odparowanie wilgoci z wewnątrz przegrody na zewnątrz. Trwale zabezpieczy konstrukcję budynku przed szkodami wynikającymi z nieprawidłowego odprowadzania wilgoci, zapobiegając w przyszłości kosztownym naprawom.

 

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Termoizolacja wdmuchiwana w postaci luźnych włókien jest produkowana również z drewna iglastego (STEICOzell). Dzięki naturalnej zdolności włókien do regulowania poziomu wilgotności, korzystnie zmieni mikroklimat wewnątrz pomieszczeń, przyczyniając się również do ochrony zdrowia mieszkańców.

Oba rodzaje są niezapalne, co zostało potwierdzone uzyskanymi certyfikatami klasyfikacji ogniowej B-s2, d0. Termoizolacja z włókien drzewnych może być ponownie przetworzona, doskonale wpisując się w ogólnoświatowy trend efektywnego wykorzystania dostępnych materiałów i zasobów naturalnych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.

Handel

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej. Największą barierą pozostaje niska świadomość konsumentów

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie rośnie, podobnie jak wartość rynku ekologicznej żywności, która według szacunków NIQ wynosi już ok. 2 mld zł, stanowiąc prawie 1 proc. wartości całego rynku spożywczego. Dalsze wzrosty utrudnia jednak fakt, że wielu konsumentów wciąż ma problem z rozpoznaniem produktów bio na sklepowych półkach. Według badań tylko co czwarty klient potrafi prawidłowo rozpoznać w sklepie symbol euroliścia, który gwarantuje, że produkt powstał zgodnie z restrykcyjnymi unijnymi wymogami rolnictwa ekologicznego.

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.