Ostatnie prace nad stanem surowym na Śródce OdNowa 2
Praca na Śródce OdNowa 2 wre. Ostatnia kondygnacja budynku postawiona, a już niebawem nad projektem zwiśnie wiecha – to znak, że budowa przedzie do zasadniczego etapu. Równocześnie rozpoczęły się prace nad ściankami działowymi i instalacją elektryczną na częściach wspólnych. Łącznie w ramach całej inwestycji deweloper, Grupa Partner, wzniesie 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu z podziemną halą garażową. Klucze do mieszkań planowo będą przekazane nowym mieszkańcom za blisko rok – w IV kwartale 2021 roku.
Najnowsza inwestycja Grupy Partner, Śródka OdNowa 2 osiągnął już docelową wysokość. Zakończono prace na ostatniej, czwartej kondygnacji i jeszcze w październiku rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Niebawem też zawiśnie nad projektem wiecha, a to symbol osiągnięcia stanu surowego budynku. Budowlańcy rozpoczęli też stawianie ścianek działowych i montaż instalacji elektrycznej na częściach wspólnych. Pod koniec listopada pojawią się też okna, które dostarczy renomowana firma Krispol.
W projekcie Śródka OdNowa 2 znajdą się 83 mieszkania o różnorodnej wielkości (od 28 do 82 mkw) i liczbie pokoi (od kawalerek do czterech). Lokale posiadają aneksy kuchenne, zaś część z nich zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było wydzielenie odrębnej kuchni. Wszystkie mieszkania położone na parterze będą posiadały ogródki, zaś na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Osoby, które zdecydują się na kupno mieszkania przed realizacją prac wewnątrz budynku, mają możliwość przearanżowania lokalu według własnych potrzeb. Deweloper, Grupa Partner zapewnia, w przypadku większości powierzchni, możliwość łączenia lokali zarówno w pionie, jak i poziomie.
Dla mieszkańców Śródki OdNowa 2 zaplanowano halę garażową oraz naziemne miejsca postojowe. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Dookoła budynku znajdą się zielone nasadzenia, chodniki i oświetlenie. Obecnie trwa promocja - do lokali 2-, 3- i 4-pokojowych przypisano darmową komórkę lokatorską, która zapewni mieszkańcom dodatkową, „przydomową” przestrzeń. W pobliżu projektu znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne, takie jak: Wartostrada, Jezioro Maltańskie i Termy, Tereny nadwarciańskie i Park Szelągowski czy droga rowerowa na Śródkę. Okolica jest też bogata w punkty usługowo-handlowe, restauracje, szkoły i przedszkola. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Poznania. Wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.