Komunikaty PR

PEKA na targach Warszaw Home. Nowa odsłona marki

2023-11-29  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Na tegorocznej edycji targów Warsaw Home marka PEKA nie zaprezentowała swojego stoiska w tradycyjny sposób. Była obecna w kooperacji ze swoimi partnerami, tworząc niezwykle tajemniczą instalację. Kuchnia i garderoba marzeń wyposażone w systemy PEKA zostały schowane za czarną kotarą stoiska Naboo Studio współtworzonego z Lubomirski Pracownią Stolarską. Iluzoryczne wnętrza luksusowego apartamentu schowane były przed zwiedzającymi za ciężkimi zasłonami. Po ich przekroczeniu, dzięki ciemnościom, poprzecinanym odpowiednimi podświetleniami, goście mieli wrażenie, że znajdują się w innej krainie. Trochę jak w Opowieściach z Narni, po wejściu do starej szafy, tyle że tu nie było lasu, a niezwykle elegancka przestrzeń zaprojektowana przez projektantki Anetę Dudek i Martynę Leśniewską - Naboo Studio.

Głównym elementem stoiska była kuchnia w kolorach ciemnego brązu. Połączenie drewna, kamienia i ryflowań dało niesamowity efekt, który został podkreślony przez subtelne oświetlenie. Wnętrza zabudowy kuchennej wykonanej przez Lubomirski studio zostało wyposażone w funkcjonalne systemy marki PEKA.

Akcesoria starannie wybrano, aby kompozycja tworzyła jedną, spójną całość. Wszystkie systemy zamontowano w kolorze antracytowym, wykorzystując linię koszy Arena Style. Kuchnię wyposażono w 2 systemy wysokie – TANDEM oraz PLENO PLUS MAXI LIRO. Cargo podblatowe wyposażono zaś w system JUNIOR, zamiast tradycyjnych szuflad zaproponowano alternatywę – wysuwaną półkę EXTENDO.

Zapakuj jak magazyn, otwieraj jak lodówkę

System wysoki TANDEM to bezapelacyjnie must-have wyposażenia każdej kuchni! Jego wyjątkowo pojemne półki, umiejscowione zarówno wewnątrz, jak i na drzwiach modułu, rozszerzają przestrzeń do absolutnego maksimum. Ponadto producent daje gwarancję udźwigu systemu do 85 kg oraz zapewnia płynność podczas otwierania i zamykania. Zatem każdy domownik poradzi sobie z obciążeniem, nawet kilkuletnie dziecko…

Kurząca się zastawa stołowa, sprzęty AGD o niestandardowych rozmiarach oraz przetwory domowe, które nie mają swojego miejsca w kuchni to zmora każdego gospodarza. System PLENO STANDARD został zaprojektowany tak, aby zapewnić całkowite wysunięcie na zewnątrz, zyskując przy tym dostęp z każdej strony, bez konieczności przesuwania bądź przekopywania wnętrza szafki w celu znalezienia konkretnego przedmiotu.

Doskonałe wykorzystanie przestrzeni kuchennej

EXTENDO stanowi alternatywę dla tradycyjnych półek i szuflad, wysuwany stelaż można zamontować w szafkach pod piekarnikiem czy ekspresem lub jako dodatkową wysuwaną półkę nad koszem na śmieci. To jedno z nielicznych rozwiązań, które doczekało się tak szerokiej gamy rozmaitych zastosowań, w dowolnych miejscach domu. EXTENDO to także doskonała inspiracja do twórczego wykorzystania akcesoriów dodatkowych. PEKA zaleca korzystanie z magnetycznych przegródek, które umożliwiają efektywne podzielenie dostępnej przestrzeni, sprawiając, że staje się ona idealnie funkcjonalna i uporządkowana. Z kolei cargo pod blatowe wyposażone w system JUNIOR umożliwia podzielenie wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie za pomocą półek i pojemników YouboXx. Dzięki temu w efektywny sposób wspomaga perfekcyjną organizację i ład w kuchni.

Garderoba nie tylko dla stylistek

Prawdziwy efekt „Wow” na stoisku, wywoływała garderoba i lustro wyłaniające się jakby zza lodowej skały. Tajemniczy mrok rozświetlały delikatne oświetlenia, tworząc niesamowity klimat. Niewątpliwie ta część była najbardziej fotografowaną na stoisku i chęć zrobienia sobie zdjęcia w tym magicznym lustrze nachodziła nawet tych, co zazwyczaj tego nie robią. Niemalże otwarte szafy, zasłonięte jedynie szklanymi drzwiami, powodowały nieme okrzyki zachwytu u każdej z Pań odwiedzających to stoisko. Wykorzystane systemy PEKA, które ułatwiają organizację tej przestrzeni, były wisienką na torcie. Zastosowane w projekcie rozwiązanie CONERO, pozwalające na optymalizację przestrzeni było możliwe dzięki zastosowaniu ergonomicznych stelaży wewnątrz szafek. Wykończenie pomieszczeń zgodnie z zasadami ergonomii nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru.

System CONERO, czyli mądre planowanie garderoby

Linia CONERO pozwala na stworzenie niepowtarzalnej garderoby. Wyjątkową wydajność zapewni CONERO PANTOGRAF, czyli drążek na wieszaki z ubraniami. Podnośnik do szafy wykorzystuje dźwignię, aby zapewnić minimalną siłę nośną nawet przy pełnym obciążeniu. Samoregulujący system zapobiega również niekontrolowanemu odchylaniu się pantografu w dół. Dla większej kolekcji ubrań sprawdzi się CONERO TOP – z dodatkową półką dopasowaną do garderoby o szerokości 445 – 1168 mm. Maksymalne obciążenie półki to 12 kg.

Wysuwny wieszak CONERO na spodnie jest wyposażony w kilka podwójnych wieszaków, dzięki czemu można na nim zawiesić wiele par spodni, które w łatwy sposób się z nich zdejmuje.

Ciemną przestrzeń garderoby oraz kuchni przełamano za pomocą dębowych dodatków. Drewniane wkłady do szuflad i kratki doskonale komponują się w szufladach i współgrają z zabudową. Naturalne drewniane wyposażenie, nie tylko wyglądają estetycznie i elegancko, ale również wpisują się w eko trend, minimalizując ilość plastiku wokół nas.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

Mat. prasowe Peka

Więcej przydatnych informacji na stronie: https://peka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Surowo i komfortowo – radzimy, jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym Biuro prasowe
2024-03-05 | 13:36

Surowo i komfortowo – radzimy, jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym

Styl industrialny to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich dziesięcioleci. Samodzielny bądź w połączeniu z nowoczesnym minimalizmem, stylem skandynawskim czy
Dom Mała łazienka Wykorzystaj jej atuty
2024-03-05 | 01:00

Mała łazienka Wykorzystaj jej atuty

Wizualne triki Niewielką łazienkę bez okna śmiało może powiększyć nie ingerując w jej metraż. Jest to możliwe, dzięki wyborowi odpowiednich okładzin ściennych i podłogowych.
Dom CANCÚN – NOWA KOLEKCJA MEBLI OGRODOWYCH
2024-03-04 | 14:30

CANCÚN – NOWA KOLEKCJA MEBLI OGRODOWYCH

Zaprojektowana we współpracy ze znanym duńskim projektantem Mortenem Georgsenem, kolekcja Cancún została stworzona, aby zmaksymalizować wrażenia z przebywania na świeżym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Zdrowie

Naukowcy zbadali korzyści dla organizmu z postu przerywanego. Wyniki mogą posłużyć stworzeniu nowych strategii walki z otyłością

Obniżenie ciśnienia krwi i tętna, lepszy poziom cukru, poprawa synchronizacji z rytmem dobowym – między innymi na takie korzyści płynące ze stosowania postu przerywanego zwrócili uwagę naukowcy z Holandii i Danii. Jak przekonują, ludzie są ewolucyjnie dobrze przystosowani do strategii niejedzenia przez kilkanaście godzin dobowo czy kilka dni w tygodniu. Podczas gdy do organizmu nie są dostarczane składniki pokarmu, w wątrobie wytwarzane jest alternatywne dla węglowodanów paliwo, którym zasilany jest mózg. Osoby stosujące głodówkę często mówią, że odczuwają korzystne efekty w pracy umysłu. Zdarza się też, że doświadczają stanów euforycznych.