Komunikaty PR

Piony na piątkę, czyli sztuka murowania ścian

2021-05-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Szeflińska
Fly pr

Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/

Akcja wentylacja!

Wentylacja to obowiązkowy element m.in. w kuchni czy łazience, ale dziś coraz częściej doprowadzamy ją także do sypialni czy salonu, aby w każdym pomieszczeniu móc cieszyć się świeżym i czystym powietrzem oraz zapobiegać gromadzeniu się wilgoci. Powoduje to, że w budynkach często zaprojektowanych jest nawet kilka pionów wentylacyjnych, a w związku z tym spora część prac na budowie poświęcona jest właśnie odpowiedniemu wykonaniu kanałów.

Wygodnym rozwiązaniem, które znacznie przyspiesza cały proces, jest wykorzystanie do ich budowy specjalnych bloczków silikatowych PW z oferty H+H. Dzięki wymiarom zgodnym z podstawowymi bloczkami idealnie licują się
z płaszczyzną ściany, a otwór wewnątrz bloczków PW zapewnia gotowy pion wentylacyjny, który powstaje wraz z budową kolejnych warstw bez docinania elementów na budowie.

Niska nasiąkliwość bloczków zapobiega zawilgoceniu i powstawaniu chorobotwórczych mikroorganizmów wewnątrz kanałów, a idealnie gładka powierzchnia otworu, o dokładnie tym samym przekroju we wszystkich kolejnych warstwach, ułatwia sprawną i efektywną cyrkulację powietrza.

Warto pamiętać, że przy budowie pionów wentylacyjnych niezbędne jest dokładne wypełnienie wszystkich spoin zaprawą, zwłaszcza w przypadku umieszczenia koło siebie kilku kanałów - dzięki temu unikniemy powstawaniu ewentualnych przedmuchów.
 

Z przeznaczeniem pod wodociągi i kanalizacje

Prace przy instalacjach wodno-kanalizacyjnych można usprawnić stosując przeznaczone do tego celu bloczki H+H Silikat U. Umożliwiają one wygodne poprowadzenie rur po zakończeniu prac murarskich, jak również wykonanie podejść do poszczególnych sprzętów. Wolne przestrzenie między rurami a wewnętrzną powierzchnią bloczka dobrze jest wypełnić izolacją, co poprawi komfort akustyczny i zapobiegnie przenoszeniu ewentualnych drgań na konstrukcję budynku.

Gotowe bloczki PW oraz U można ukrywać w licu ściany. Jeśli ze względów konstrukcyjnych jest to niemożliwe albo gdy chcemy wybudować kanały przy gotowej ścianie, np. w związku ze zmianą przeznaczenia istniejących pomieszczeń, można dostawić je do istniejącej konstrukcji, przy której powstanie “filar”. Bloczki utworzą gładką ścianę, którą można wygodnie pokryć tynkiem lub innym materiałem wykończeniowym chowając rury, a jednocześnie wygłuszą powstające wewnątrz instalacji hałasy.

W przypadku pionów dostawionych do ściany, jak również ukrytych w jej licu, powinniśmy łączyć bloczki tworzące piony z pozostałą częścią muru nie tylko zaprawą, ale także za pomocą kotew.

Bo liczy się podejście

Właściwie wykonane piony to nie wszystko. Doprowadzenie wody np. do umywalki wymaga często poprowadzenia podejść także w poziomie.

Znajdujące się w ofercie H+H bloczki z betonu komórkowego są materiałami łatwymi w obróbce, w których bruzdowanie bez wysiłku można wykonać nawet przy użyciu ręcznych narzędzi. Natomiast wykonywanie bruzd w ścianach z H+H Silikatów wymaga użycia narzędzi mechanicznych, np. bruzdownic. Zastosowanie specjalnych bruzdownic, które wytną szczeliny o odpowiednich parametrach, zapobiegnie nierównościom wewnątrz bruzd i ewentualnym zbyt głębokim podkuciom. Wykonując bruzdowania musimy pamiętać, aby ich głębokość była zgodna z normami budowlanymi i nie naruszała stabilności konstrukcji.

Dzięki zastosowaniu materiałów budowlanych H+H w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie przygotować ściany na przyszłe instalacje i uniknąć konieczności montowania odkrytych rur wewnątrz pomieszczeń, co mogłoby pogorszyć efekty wizualne, a także powodować problemy z utrzymaniem czystości, czy przenoszeniem hałasów do sąsiednich pomieszczeń.

Gotowe rozwiązania H+H pozwalają także zmniejszyć ryzyko błędów wykonawczych i związanych z nimi późniejszych problemów z instalacją rur, czy cyrkulacją powietrza w kanałach wentylacyjnych. Wysoka jakość wykonania, jak również parametry związane z właściwościami materiałów gwarantują też ciszę oraz wysoki komfort użytkowy we wszystkich pomieszczeniach przez długie lata.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fly pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.