Komunikaty PR

Płyta gazowa – szklana czy emaliowana?

2023-04-24  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Wybór płyty gazowej musi być przemyślany, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb i budżetu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów płyt gazowych – stąd decyzja nie ogranicza się tylko do wyboru wśród modeli jedno-, dwu-, trzy- i czteropalnikowych, różnego rodzaju funkcji bezpieczeństwa czy możliwości wbudowania wyciągu, ale przede wszystkim materiału ich wykonania. Która płyta gazowa – szklana lub emaliowana – będzie najlepsza?

Płyty gazowe emaliowane

Jak wyjaśnia Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK, w przypadku płyt gazowych emaliowanych, stanowią one najpopularniejszą oraz najtańszą opcję na rynku. Są one dostępne najczęściej w kolorze białym lub kremowym. Niestety, płyty emaliowane nie są łatwe w czyszczeniu i użytkowaniu, głównie ze względu na umieszczenie palników w zagłębieniu:

- Taki sprzęt nie jest odporny także na uszkodzenia, stąd trzeba go szczególnie ostrożnie użytkować. Często w miejscu intensywniejszego czyszczenia lub uderzenia pojawiają się odpryski, które na stałe pogarszają estetykę produktu.

Emalia, z której wykonane są tego typu płyty gazowe, łatwo się brudzi, dlatego jej konserwacja wymaga specjalnych środków czyszczących i delikatnego traktowania. Może to być czasochłonne i męczące dla użytkownika. Co więcej, taki sprzęt jest bardziej podatny na uszkodzenia w przypadku użycia wysokich temperatur, co może prowadzić do przetarcia emalii i zwiększenia ryzyka uszkodzenia urządzenia.

Modele ceramiczne

Płyty gazowe szklane (ceramiczne) są zdecydowanie bardziej efektowne pod względem wyglądu niż płyty emaliowane dzięki ukryciu palników gazu pod szkłem.

- Swoim wyglądem przypominają płyty indukcyjne i sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Ten rodzaj urządzenia łączy w sobie niskie koszty użytkowania oraz elegancję i minimalizm – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Płyta szklana jest  łatwiejsza w czyszczeniu przede wszystkim ze względu na gładką powierzchnię i brak jakichkolwiek wystających elementów. Klasyczne panele sterujące są w tym przypadku zastąpione intuicyjnym panelem dotykowym z możliwością natychmiastowego wyłączenia. Ponadto umieszczenie gazu pod powierzchnią płyty, a nie na niej sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia i tłuszcz nie osadzają się na otaczających ją meblach i ścianach. Jest to istotne zarówno w przypadku otwartych kuchni, jak i tych mniejszych, zamkniętych pomieszczeń. Proste jest również utrzymanie w czystości osłony wylotu spalin. Zastosowana innowacyjna technologia pozwala na niezwykle łatwe zdjęcie osłony wylotu w celu wyczyszczenia płyty, jeśli przez przypadek rozsypie się na nią któryś z produktów spożywczych.

Płyta gazowa od sprawdzonego producenta

Wybór płyty gazowej jest indywidualną kwestią zależną od upodobań przyszłych użytkowników. Jednak biorąc pod uwagę jakość oraz trwałość danego produktu, znacznie lepszym wyborem może okazać się szklana płyta. Płyty szklane DYNACOOK to nowoczesne, atrakcyjne, a także niezwykle intuicyjne, długotrwałe i odporne na wszelkie działania rozwiązanie. Są one bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż inne płyty gazowe, służąc komfortowemu i łatwemu gotowaniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.