Płyta gazowa – szklana czy emaliowana?

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Wybór płyty gazowej musi być przemyślany, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb i budżetu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów płyt gazowych – stąd decyzja nie ogranicza się tylko do wyboru wśród modeli jedno-, dwu-, trzy- i czteropalnikowych, różnego rodzaju funkcji bezpieczeństwa czy możliwości wbudowania wyciągu, ale przede wszystkim materiału ich wykonania. Która płyta gazowa – szklana lub emaliowana – będzie najlepsza?
Płyty gazowe emaliowane
Jak wyjaśnia Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK, w przypadku płyt gazowych emaliowanych, stanowią one najpopularniejszą oraz najtańszą opcję na rynku. Są one dostępne najczęściej w kolorze białym lub kremowym. Niestety, płyty emaliowane nie są łatwe w czyszczeniu i użytkowaniu, głównie ze względu na umieszczenie palników w zagłębieniu:
- Taki sprzęt nie jest odporny także na uszkodzenia, stąd trzeba go szczególnie ostrożnie użytkować. Często w miejscu intensywniejszego czyszczenia lub uderzenia pojawiają się odpryski, które na stałe pogarszają estetykę produktu.
Emalia, z której wykonane są tego typu płyty gazowe, łatwo się brudzi, dlatego jej konserwacja wymaga specjalnych środków czyszczących i delikatnego traktowania. Może to być czasochłonne i męczące dla użytkownika. Co więcej, taki sprzęt jest bardziej podatny na uszkodzenia w przypadku użycia wysokich temperatur, co może prowadzić do przetarcia emalii i zwiększenia ryzyka uszkodzenia urządzenia.
Modele ceramiczne
Płyty gazowe szklane (ceramiczne) są zdecydowanie bardziej efektowne pod względem wyglądu niż płyty emaliowane dzięki ukryciu palników gazu pod szkłem.
- Swoim wyglądem przypominają płyty indukcyjne i sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Ten rodzaj urządzenia łączy w sobie niskie koszty użytkowania oraz elegancję i minimalizm – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Płyta szklana jest łatwiejsza w czyszczeniu przede wszystkim ze względu na gładką powierzchnię i brak jakichkolwiek wystających elementów. Klasyczne panele sterujące są w tym przypadku zastąpione intuicyjnym panelem dotykowym z możliwością natychmiastowego wyłączenia. Ponadto umieszczenie gazu pod powierzchnią płyty, a nie na niej sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia i tłuszcz nie osadzają się na otaczających ją meblach i ścianach. Jest to istotne zarówno w przypadku otwartych kuchni, jak i tych mniejszych, zamkniętych pomieszczeń. Proste jest również utrzymanie w czystości osłony wylotu spalin. Zastosowana innowacyjna technologia pozwala na niezwykle łatwe zdjęcie osłony wylotu w celu wyczyszczenia płyty, jeśli przez przypadek rozsypie się na nią któryś z produktów spożywczych.
Płyta gazowa od sprawdzonego producenta
Wybór płyty gazowej jest indywidualną kwestią zależną od upodobań przyszłych użytkowników. Jednak biorąc pod uwagę jakość oraz trwałość danego produktu, znacznie lepszym wyborem może okazać się szklana płyta. Płyty szklane DYNACOOK to nowoczesne, atrakcyjne, a także niezwykle intuicyjne, długotrwałe i odporne na wszelkie działania rozwiązanie. Są one bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż inne płyty gazowe, służąc komfortowemu i łatwemu gotowaniu.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.