Komunikaty PR

Płytki wielkoformatowe – arcydzieło w projektowaniu wnętrz

2023-11-21  |  11:00
Biuro prasowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, a jednym z kluczowych elementów, który może nadać pomieszczeniu nowoczesny i elegancki wygląd, są płytki wielkoformatowe. To innowacyjne rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność w świecie designu, umożliwiając aranżację przestrzeni w sposób niezwykle kreatywny i efektowny.

Płytki wielkoformatowe to płytki o dużych rozmiarach, często przekraczające standardowe wymiary. Mogą mieć formę kwadratu lub prostokąta i występować w różnych grubościach. Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się płytki podłogowe i ścienne, jest gres, który występuje w coraz większych rozmiarach. Częstym wyborem są także spieki kwarcowe, których długość może wynosić nawet trzy metry. Jednym z kluczowych atutów płytek wielkoformatowych jest fakt, że pozwalają one na zminimalizowanie ilości spoin, co sprawia, że powierzchnia wydaje się bardziej jednolita, estetyczna i wizualnie większa.

Płytki wielkoformatowe znalazły szerokie zastosowanie w projektowaniu wnętrz, zarówno w domach, jak i przestrzeniach komercyjnych. Mogą być używane na podłogach, ścianach, a nawet na meblach czy innych powierzchniach. Odpowiednio dobrany wzór i kolorystyka płytek mogą całkowicie odmienić charakter pomieszczenia, nadając mu nowoczesny, minimalistyczny, industrialny lub klasyczny wygląd.

Jednym z głównym atutów płytek wielkoformatowych jest wizualna spójność, która powstaje dzięki mniejszej liczbie spoin, tworząc tym samym elegancki i nowoczesne pomieszczenie. Duże formaty płytek doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń. Mniejsza liczba fug oznacza mniejszą ilość miejsc, w których mogą zbierać się zabrudzenia. Właśnie dlatego płytki wielkoformatowe są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Sztuka układania płytek wielkoformatowych

Układanie płytek wielkoformatowych wymaga precyzji, doświadczenia i kreatywności. Decydując się na ich zastosowanie należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Duże formaty płytek wymagają dokładnych cięć, aby dopasować się do kształtu pomieszczenia. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego glazurnika, który posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie. Aby zapewnić trwałość należy stosować odpowiednie kleje i fugi, które dostosowane są do płytek wielkoformatowych.

Jeszcze przed układaniem płytek należy podjąć decyzję, czy powinny one być ułożone prostopadle czy też równolegle do kierunku padania światła. Ma to ogromne znaczenie na odbiór przestrzeni i podkreślenie danych wzorów na płytce.

Układanie płytek wielkoformatowych to swego rodzaju sztuka, która pozwala na stworzenie unikalnych i efektownych wnętrz. Dzięki zaletom tego rozwiązania, takim jak wizualna spójność czy optyczne powiększenie przestrzeni, płytki wielkoformatowe stanowią doskonały wybór dla tych, którzy pragną podkreślić nowoczesny charakter swojego domu. Majstersztyk w designie wnętrz można osiągnąć poprzez kreatywne połączenie różnych wzorów, precyzyjne układanie i staranne dopasowanie do ogólnej koncepcji aranżacyjnej.

Gdzie kupić płytki wielkoformatowe?

Decydując się na zakup płytek wielkoformatowych należy pamiętać, że ich wytworzenie wcale nie jest łatwe. Właśnie dlatego warto postawić na znanych i cenionych producentów, którzy zagwarantują odpowiednią jakość wykonania, która ma nas cieszyć przez długie lata. Tego typu płytki można kupić w największych salonach wyposażenia wnętrz, lecz należy ubezpieczyć się w cierpliwość – niestety, na dostawę takich płytek często należy czekać kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Warto zatem rozglądać się za akcjami promocyjnymi, jak np. w salonach sprzedaży KLINK International, gdzie w ramach specjalnej akcji firma gwarantuje dostawę płytek światowej sławy producentów z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec w zaledwie pięć dni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Mały metraż, wielkie potrzeby – złote zasady urządzania łazienki Biuro prasowe
2023-11-29 | 13:32

Mały metraż, wielkie potrzeby – złote zasady urządzania łazienki

Czy pomieszczenie sanitarne o niewielkiej powierzchni można urządzić funkcjonalnie i nowocześnie? Oczywiście! Punktem wyjścia dla tej sytuacji jest dobry plan, znajomość podstawowych
Dom PEKA na targach Warszaw Home. Nowa odsłona marki
2023-11-29 | 13:10

PEKA na targach Warszaw Home. Nowa odsłona marki

Na tegorocznej edycji targów Warsaw Home marka PEKA nie zaprezentowała swojego stoiska w tradycyjny sposób. Była obecna w kooperacji ze swoimi partnerami, tworząc niezwykle
Dom Zbliża się długo wyczekiwany warszawski Artshow
2023-11-29 | 12:40

Zbliża się długo wyczekiwany warszawski Artshow

Przed nami jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń tego sezonu. Artshow to prawdziwa uczta dla zmysłów, podczas której swoje dzieła zaprezentują najciekawsi polscy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Na wielu osobach bardzo się zawiodłam i w tej chwili nie mam żadnych przyjaciół. Moim stylem życia przyciągałam tylko interesownych ludzi

Uczestniczka programu „Żony Miami” podkreśla, że kiedyś miała bardzo duże grono przyjaciółek i koleżanek, ale czas i różne życiowe sytuacje szybko zweryfikowały te znajomości. Okazało się bowiem, że te kobiety nie były jej przychylne, nie ceniły jej towarzystwa ani też nie imponowała im jej osobowość, tylko zasobność portfela. Były więc blisko, bo wiedziały, że dzięki niej mogą się pławić w luksusach. Aneta Glam-Kurp zakończyła więc wszystkie toksyczne znajomości i teraz jest już ostrożniejsza. Jak przekonuje, zamiast fałszywych przyjaciół woli nie mieć żadnych.

Prawo

Polacy nie mają w zwyczaju sporządzać testamentów. Co piąty uważa, że ma jeszcze czas na taką decyzję

Tylko 9 proc. Polaków w wieku powyżej 45 lat przygotowuje testament. Ponad 40 proc. przyznaje, że nigdy się nad tym nie zastanawiało, a prawie jedna czwarta uważa, że nie ma nic cennego, co mogłaby po sobie zostawić. Decyzję o sporządzeniu dokumentu przekładamy na później, tymczasem pozwala on zabezpieczyć interes spadkobierców i zapobiega konfliktom. – Warto się zastanowić i zabezpieczyć swoją rodzinę, żeby po śmierci majątek trafił w odpowiednie ręce – przekonuje dr Dawid Rejmer, radca prawny w Kancelarii Finansowej LEX.

Handel

Rośnie liczba użytkowników aplikacji walczących z marnowaniem żywności. Na zainteresowanie mocno wpłynął wzrost cen

W Polsce wciąż na śmietnik trafia niemal 5 mln t jedzenia rocznie. Ponad połowa Polaków źle gospodaruje produktami spożywczymi, ale wraz z dynamicznym wzrostem cen żywności rośnie też potrzeba ograniczenia tego zjawiska. Za tym idzie rosnąca popularność aplikacji, które z tym walczą. Jedną z nich jest Foodsi, która pozwala kupić po niższej cenie produkty spożywcze i gotowe dania, które niesprzedane w danym dniu trafiłyby na śmietnik. Twórcy tego rozwiązania rozszerzają funkcjonalność o dostawy do domu.