Komunikaty PR

Połączone na lata

2022-12-28  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/

Qnnect to innowacyjne rozwiązanie opatentowane przez Q Stalyo, zapewniające trwałe i szczelne połączenia rynien. Wyklucza ono problem opadania systemu rynnowego i znacznie przyspiesza jego montaż.

 

Dwa systemy, jedno połączenie

Q Stalyo to najnowsza, ekonomiczna marka Galeco – czołowego dostawcy systemów odprowadzenia wody deszczowej. 25-letnie doświadczenie w branży i skoncentrowanie na zaspokajaniu potrzeb klienta skłoniły firmę Galeco do stworzenia odrębnej marki, która łączy w sobie wysoką jakość i estetykę z optymalizacją kosztów. Marka posiada w swojej ofercie dwa ekonomiczne systemy rynnowe – to wykonany w całości ze stali system Q Stalyo PRO i łączący poziom stalowy          z pionami PVC system Q Stalyo MIX-PRO. W obu przypadkach do łączenia rynien wykorzystywane jest rozwiązanie Qnnect. Czym się charakteryzuje?

Z klejem na zakład

Od samego początku było to połączenie dedykowane specjalnie do łączenia rynien Q Stalyo. Qnnect nie wymaga użycia łączników. Jednostronnie przetłoczone na końcu rynny są łączone na zasadzie zakładu, przy użyciu dedykowanego kleju uszczelniającego.

 

– Na końcu rynny bez przewężenia w odległości 35 mm podnosimy tylny kapinos do pionu, nakładamy pod sam kapinos poprzeczny pasek kleju w odległości 10-15 mm od końca rynny – wyjaśnia Marcin Przybyłek, Dyrektor Działu Rozwoju Produktów i Kontroli Jakości w firmie Galeco. Następnie drugi pasek kleju aplikujemy w odległości 5-10 mm od pierwszego paska. W tak  przygotowaną rynnę umieszczoną w hakach, wpinamy drugą rynnę umieszczając jej przetłoczoną część najpierw w przednim, a następnie tylnym kapinosie, po czym doginamy kapinos do pierwotnej pozycji.       W celu zwiększenia bezpieczeństwa połączenia, miejsce łączenia rynny zabezpieczamy od środka klejem uszczelniającym. Długość zakładu wzdłużnego rynien to 35 mm.

Elastycznie, bez opadania

Połączenie Qnnect zapewnia elastyczną pracę wzdłużną systemu przy rozszerzalności termicznej blachy. Haki doczołowe lub nakrokwiowe można montować w miejscu połączenia rynien, dzięki czemu spojone miejsca nie są widoczne. Dodatkowo tak ustawione haki zwiększają stabilność całego systemu i wykluczają zjawisko opadania łączonych rynien, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo oraz szczelność. Przy odcinkach rynny mających w jednej linii powyżej 16 m należy stosować łącznik dylatacyjny.

– Rozwiązanie cieszy się bardzo dobrą opinią wśród dekarzy, ze względu nowatorskie i praktyczne podejście – podsumowuje Marcin Przybyłek. – Z kolei inwestorzy doceniają minimalistyczną formę systemu rynnowego osiąganą w dużej mierze właśnie dzięki zastosowaniu Qnnect.


Q Stalyo to najnowsza, ekonomiczna marka Galeco – czołowego dostawcy systemów odprowadzenia wody deszczowej. 25-letnie doświadczenie w branży i skoncentrowanie na zaspokajaniu potrzeb klienta skłoniły firmę Galeco do stworzenia odrębnej marki, która łączy w sobie wysoką jakość i estetykę z optymalizacją kosztów. Minimalistyczna stylistyka i prostokątne kształty systemów rynnowych Q Stalyo to odpowiedź na współczesne trendy w architekturze. Uproszczenie systemu i innowacyjne rozwiązania nie tylko ułatwiają i przyspieszają montaż, ale też pozwalają na zmniejszenie wydatków.        

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.