Komunikaty PR

Poznaj nowy wymiar sterowania osłonami okiennymi dzięki MotionBlinds!

2023-08-30  |  01:00
Biuro prasowe

Choć koncepcja w pełni inteligentnego domu w teorii brzmi prosto i przystępnie, w praktyce natrafia się na liczne problemy z konfiguracją urządzeń, które korzystają z różnego rodzaju aplikacji i systemów sterowania. MotionBlinds, nowoczesny system sterowania osłonami okiennymi, powstał w wyniku pracy nad nowym, ujednolicającym branżę smart home standardem łączności, dzięki któremu sprzęty wyprodukowane przez różnych producentów mogą się ze sobą bez problemu komunikować. To ogromny krok, który przybliża nas do pełnej automatyzacji naszej codzienności!

 

Alexa, zasłoń żaluzje, Siri, odsłoń plisy

 

Czy można kontrolować wszystko za pomocą jednego asystenta głosowego? Być może kiedyś będzie to możliwe, niemniej już dziś mamy duże pole do popisu, i z pewnością możemy za jego pomocą decydować o położeniu osłon okiennych oraz pracy innych urządzeń domowych. Wyobraź sobie sytuację, gdy wstajesz rano i wydajesz tylko jeden komunikat: „Dzień dobry!”, a cały system SmartHome reaguje automatycznie i otwiera rolety, włącza telewizor, aktywuje do pracy ekspres do kawy i dostosowuje temperaturę wnętrza do takiej, jaką lubisz najbardziej. Z technologią Matter to możliwe!

 

  • Napęd osłon okiennych MotionBlinds został zaprojektowany do pracy zgodnie ze standardem Matter na protokole Thread (Matter-over-Thread) i choć sama nazwa może wielu osobom nic nie mówić, w praktyce oznacza to możliwość swobodnej współpracy i komunikacji różnych urządzeń między sobą. Dzięki tej technologii, każdy członek rodziny może zarządzać urządzeniami domowymi za pośrednictwem własnego, dowolnego smartfona lub ulubionego asystenta głosowego, niezależnie, czy jest nim AppleHome, GoogleHome, Amazon Alexa, czy Samsung SmartThings – wyjaśnia Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS.

 

MotionBlinds zapewnia łatwe połączenie z całym ekosystemem inteligentnego domu – zarówno poprzez standard łączności Matter. Eliminuje to konieczność tworzenia dodatkowych „mostów” między urządzeniami. Osłony okienne to jedna z pierwszych grup produktów dostępnych w tej technologii, jednak z czasem funkcjonalność ta będzie dostępna we wszystkich nowoczesnych sprzętach domowych. Środowisko Matter można porównać do nowego „języka”, którym będą mogły się porozumiewać ze sobą wszystkie sprzęty, niezależnie od producenta.

 

Automatycznie lub manualnie – steruj, jak Ci wygodnie

 

Dzięki zastosowaniu protokołu komunikacyjnego Matter, inteligentne osłony okienne jeszcze nigdy nie były tak łatwe w użyciu. I choć możliwości technologiczne mogą przyprawić o zawrót głowy i zaskoczyć swoimi funkcjonalnościami, niewątpliwą wartością dodaną osłon okiennych MotionBlinds jest możliwość sterowania nimi ręcznie. Oddanie pełni kontroli sztucznej inteligencji na tym poziomie jej rozwoju może okazać się zawodne, dlatego priorytetem producentów była możliwość pozostawienia użytkownikom opcji sterowania manualnego.

 

  • Manualny system sterowania osłonami okiennymi został stworzony m. in. z troską o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Wszystkie elementy żaluzji zostały zaprojektowane zgodnie z normą Child Safety, czyli tak, by w pełni zapewniać ich bezpieczne użytkowanie – tłumaczy Agnieszka Laskowska z ANWIS.

 

MotionBlinds oznacza pełną swobodę sterowania osłonami okiennymi. Do dyspozycji mamy tradycyjny sznurek, klasyczny pilot (5-kanałowy i 15-kanałowy), dedykowaną aplikację, dostępny w standardzie Bluetooth oraz możliwość połączenia napędu żaluzji z dowolnym systemem SmartHome. Sterowanie za pomocą dedykowanej aplikacji umożliwia tworzenie dowolnych scenariuszy oraz timerów, które jasno wskazują momenty zwijania i rozwijania się żaluzji. Zgodność ze standardem Matter oznacza łatwiejszą instalację nowych urządzeń oraz współpracę urządzeń sterowanych poprzez różne aplikacje. W przyszłości, nie będziemy musieli być przywiązani do konkretnego producenta, by stworzyć w pełni kompatybilne środowisko SmartHome.

 

12 minut pracy napędów = 12 miesięcy spokoju

 

Osłony okienne MotionBlinds są wyjątkowo łatwe w instalacji, całkowicie bezprzewodowe, a ich ładowanie jest możliwe poprzez standardowy port USB-C. Ładowanie akumulatorów nie wymaga zatem dodatkowego okablowania, a sam proces trwa kilka godzin. Pełne naładowanie akumulatorów zapewnia 12 minut nieprzerwanej pracy napędów. Przy założeniu, że uruchamiamy żaluzję dwa razy dziennie (rano ją podnosimy, a wieczorem opuszczamy), gwarantuje nawet kilka miesięcy pracy bez konieczności doładowywania baterii. Długość pracy systemu uzależniona jest zarówno od częstotliwości uruchamiania rolety, jak i od jej ciężaru.

 

  • W ofercie naszych osłon MotionBlinds znajdziemy zarówno żaluzje aluminiowe, drewniane, bambusowe jak i plisowane. Oznacza to naprawdę bogatą paletę możliwości aranżacyjnych i dopasowanie osłon do wnętrz zaprojektowanych w każdym stylu – podkreśla przedstawicielka marki ANWIS. - Poszczególne osłony możemy zamówić także w różnych wariantach: bez baterii, z dostępnym opcjonalnie zasilaczem lub zintegrowaną baterią litowo-jonową ładowaną poprzez łącze USB-C.

 

Technologia zastosowana w osłonach okiennych MotionBlinds zapewnia stosunkowo niski pobór mocy. Jeżeli połączymy ją z systemami odpowiednio dobranymi do stopnia nasłonecznienia wnętrza, zapewnimy sobie dodatkowo bardziej zoptymalizowaną pracę klimatyzacji i systemów ogrzewania, co łączy się z dodatkowymi oszczędnościami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Finanse

Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne

Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.